שתף קטע נבחר

פוטרה מקבוצת כדורגל – הבעלים יפצה מכיסו

עובדת בהפועל כפ"ס פוטרה בהליך לא תקין. משום שחברת הניהול של הקבוצה נכנסה לפירוק, בעליה הראל רייכמן חויב אישית לשלם לה 217 אלף ש'

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב קבע לאחרונה שהבעלים לשעבר של קבוצת הכדורגל הפועל כפר סבא, הראל רייכמן, ישלם מכיסו 217 אלף שקל לעובדת שפוטרה בהליך לא תקין ומבלי לשלם לה את זכויותיה. השופט שמואל טננבוים קבע שמשום שהחברה שניהלה את הקבוצה נכנסה לפירוק, רייכמן עצמו יישא אישית בחיוב כולו.

 

יפה נוסובסקי החלה לעבוד כמנהלת אדמיניסטרטיבית במועדון ב-2002. באותה תקופה הוא נוהל על ידי "החברה לניהול הפועל כפר סבא", שבבעלות איש העסקים אלי טביב, כיום בעלי בית"ר ירושלים. שבע שנים לאחר מכן הועבר הניהול לחברה אחרת, בבעלותו של הראל רייכמן.

 

לפני ארבע שנים נקלעה החברה החדשה לקשיים כספיים שבעקבותיהם לא הצליחה לשלם לתובעת את המשכורת המלאה ולבסוף פיטרה אותה. בתביעה שהגישה נגד החברה ונגד אגודת הספורט הפועל כפר סבא טענה נוסובסקי שפוטרה ללא שימוע, ללא הודעה מוקדמת וגם לא קיבלה פיצויי פיטורים.

 

היא אף תבעה את רייכמן באופן אישי, כיוון שלטענתה הוא חתם ביודעין על צ'קים שניתנו לה ללא כיסוי, וניכה ממשכורתה כספי פנסיה מבלי להעבירם לקופה. לדבריה, מדובר בהתנהלות חסרת תום לב מצדו, ודי בה כדי לבצע "הרמת מסך" ולחייב אותו באופן אישי בחובות החברה כלפיה.

 

בעוד התביעה מתנהלת נכנסה החברה החדשה לפירוק וההליכים המשפטיים נגדה הוקפאו. הם המשיכו להתנהל רק נגד רייכמן – שטען שכלל לא היו לו קשרי עבודה עם התובעת, ונגד האגודה – שהכחישה שבינה לבין התובעת היו יחסי עובד-מעביד. האגודה טענה ששימשה צינור להעברת כספים מהעירייה לחברת הניהול של המועדון ותו לא.

 

מי המעסיק?

השופט שמואל טננבוים קיבל את טענות האגודה וקבע שלא ניתן לראות בה כמי שהעסיקה את נוסובסקי יחד עם חברת הניהול או הייתה מעורבת באופן כלשהו בפיטוריה. נפסק שהתובעת פוטרה על ידי החברה של רייכמן בניגוד לדין – ללא שימוע, ללא התרעה מוקדמת ומבלי שקיבלה כספים להם היא זכאית כמו פיצויי פיטורים והפרשי פנסיה.

 

מאחר שההליכים נגד החברה הוקפאו, האדם היחיד שיכול לשלם לה את הפיצויים המגיעים לה הוא הבעלים – רייכמן. זה, מבחינת השופט, לא העלה שום טענת הגנה לגופו של עניין, ולמעשה לא נטל כל חלק בהליך.

 

בהתחשב בכך שחתימתו מתנוססת על צ'קים שנרשמו לזכות נוסובסקי וחוללו, החליט השופט טננבוים לקבל את התביעה האישית ולחייב את רייכמן לשלם לתובעת 217,140 שקל בתוספת הוצאות ושכר טרחת עו"ד בסך 15 אלף שקל.

 

לנוכח דחיית התביעה נגד האגודה חויבה נוסובסקי לשלם לה הוצאות ושכר טרחת עו"ד בסך 7,500 שקל.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובעת: עו"ד לירן שוובר
  • ב"כ הנתבעים: לא צוין בפסק הדין
  • ב"כ האגודה: עו"ד אלון גלבוע
  • עו"ד עמוס ברכה מייצג בתביעות עבודה
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
הראל רייכמן
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים