שתף קטע נבחר

עדויות נגד אלון קסטיאל: "אמרתי שכואב לי, שאני לא רוצה לשכב איתו, זה לא עניין אותו"

שורת נשים מעידות שהותקפו מינית, לכאורה, על ידי אלון קסטיאל, איש הנדל"ן ואושיית חיי הלילה של תל־אביב. "פתאום מצאתי את עצמי במהלך יחסי מין שאני לא יודעת איך הגעתי אליהם. הייתי בערפול מוחלט, בכיתי,אבל הוא המשיך לעשות בי כרצונו". קסטיאל בתגובה: "זו עלילה, לא היו דברים מעולם". העדויות המלאות - הבוקר ב"ידיעות אחרונות"

"פתאום אני מוצאת את עצמי במהלך יחסי מין שאני אפילו לא יודעת איך הגענו אליהם. אני בוכה ולא יכולה להגיב. כואב לי ולא נעים לי, והתחושה שלי היא שזה אלים וכוחני. אני רוצה להפסיק את זה, אבל הגוף שלי לא יכול להגיב". ל' התעוררה מערפול חושים ומצאה את עצמה לדבריה באקט מיני שלא מרצון עם אלון קסטיאל; מ' המעולפת מצאה את עצמה לטענתה שוכבת על המיטה כשהוא מעליה; נ' מספרת שהייתה בת 17 כשהכניס אותה לטענתה בכוח למכונית של חברו, שיכנע אותה לעלות לביתו ושם לכאורה תקף אותה מינית; ד' יצאה איתו מספר פעמים עד שלדבריה תקף אותה באלימות. ארבע נשים צעירות מעידות על תקיפה מינית חמורה שעברו לכאורה על ידי איש הנדל"ן וחיי הלילה של תל אביב, אלון קסטיאל.

טענות קשות נגד אלון קסטיאל (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
טענות קשות נגד אלון קסטיאל(צילום: שאול גולן)
 

בתגובה לדברים אומר קסטיאל: "לא היו דברים מעולם. זוהי עלילה קשה ולא נכונה". בחודשים האחרונים התקבלה במערכת "ידיעות אחרונות" שורת עדויות של נשים שסיפרו על פגיעה מינית שעברו לכאורה על ידי אלון קסטיאל. הסיפורים הצטברו, ואיתם גם החששות של הנפגעות להתראיין. כל אחת מהן בנפרד סיפרה על הפחד העז להיות הראשונה שתפתח את הסיפור. במהלך סוף השבוע האחרון התפוצצה הפרשה ברשת לאחר פוסט שפירסמה אחת הנפגעות בעילום שם. "הגבר שתקף אותי לפני כמה זמן ככל הנראה תקף לא רק אותי. אם נפגעתן בעצמכן על ידי איש עסקים, נדל"ן וחיי לילה תל־אביבי די מוכר, אני ממש מפצירה בכן לפנות למאגר שבו מוצלבים שמות של תוקפים מינית ב'אחת מתוך אחת'". למאגר של "אחת מתוך אחת" הגיעו בתקופה האחרונה שש פניות של נשים שונות שדיווחו כי הותקפו על ידי קסטיאל.

 

הקריאה הזו חוללה סערה. נשים נוספות שחשו כי נפגעו על ידי קסטיאל הבינו שהן לא היחידות, אזרו אומץ, וחלק מהן אף אישרו לנו לפרסם את הראיונות שקיימנו איתן בשבועות האחרונים. במקביל, התפרסמו בסוף השבוע באתר האינטרנט "המקום הכי חם בגיהינום", בכתבה של העיתונאית שרון שפורר, עדויות נוספות של נשים שנפגעו לכאורה על ידי קסטיאל. 

 

ל', צעירה בת 27 ממרכז הארץ, מתקשרת אליי ומספרת לי בקול רועד על האירוע הטראומטי שעברה. "פגשתי את אלון דרך מכרים משותפים. הוא הזמין אותי למסיבת צהריים. נסענו למקום אחר מזה שהוא אמר לי שהולכים אליו, והוא התחיל לזרוק עליי משקאות בכמויות היסטריות, וכל הזמן אמר לי 'תשתי', בקטע של לחץ חברתי".

 

ל' מספרת ששתתה עוד ועוד עד שבשלב מסוים הרגישה שהיא מאוד שיכורה. הערב נמשך, ול' הלכה עם קסטיאל למועדון נוסף. "גם שם היה הרבה אלכוהול", היא מספרת. "אלון נישק אותי ונראה לי שיחסית זרמתי כי הייתי מאוד שיכורה. מכאן דברים התחילו להתערפל מאוד. נסענו למועדון נוסף, הייתה שם הופעה. היו שם הרבה אנשים. נכנסנו והמשכנו לשתות. הוא המשיך לנשק אותי. התחלתי להיות במצב לא מאוזן עם הרבה אלכוהול. פתאום הרגשתי מאוד מוזר. היה לי בלק־אאוט. אני לא זוכרת איך חזרנו משם. כנראה שזאת הייתה מונית, אבל יש לי חור מוחלט בזיכרון".

 

ל' לוקחת נשימה עמוקה ומשתפת: "פתאום אני מוצאת את עצמי איתו במהלך יחסי מין שאני אפילו לא יודעת שהגענו אליהם, לא יודעת שזה קורה. אני בוכה ולא יכולה להגיב. כואב לי ולא נעים לי וזה אלים וכוחני. אני זוכרת שאני רוצה להפסיק את זה ושאני בוכה באופן מאוד ברור, ושאני לא מבינה מה קורה. הייתי בערפול מוחלט, והוא המשיך לעשות בי כרצונו בכל מיני מקומות בבית שלו. ניסיתי לעצור את זה, אבל הייתי במצב שהראש שלי עובד בערך, והגוף שלי לא יכול היה להגיב. אני חושבת שנרדמתי קצת וכשהתעוררתי רציתי ללכת הביתה ולא יכולתי לגרור את עצמי משם. בשלב מסוים בבוקר הוא הלך, השאיר את הדלת פתוחה כדי שאני אוכל לצאת, וכשהצלחתי להקים את עצמי פיזית הלכתי הביתה. הרגשתי כאילו דפקו לי אלת בייסבול בראש. ערפול מוחלט. כשאני לא מבינה איך הגעתי לשם, ולא זוכרת את השלב שבו זה התחיל לקרות. אני מכירה את התחושה שיש מאלכוהול. זה היה משהו שאני לא מכירה".

 

נ', בת 24, פירסמה את סיפורה בפייסבוק כי הרגישה שהיא חייבת להעביר מסר לכל הנשים. מסר שאסור לשתוק. היא פגשה את קסטיאל כשהייתה בת 16. שנה אחר כך, היא מספרת שתקף אותה: "הוא שיכנע אותי לעלות אליו, דחף אותי למיטה שלו וניסה לגעת בי. נאבקתי בו. הוא נעלב, התהפך לצד השני והתעלם ממני לגמרי. יצאתי משם, ירדתי לרחוב והרגשתי אבודה. השעה הייתה חמש בבוקר ואני הולכת ברחוב, שמאוד לא נעים להיות בו בשעה כזאת. אני מפוחדת ולא יודעת מה לעשות. כשחבר התקשר אליי, ביקשתי ממנו שיאסוף אותי. חשוב לי שנשים יידעו שהכאב שלנו הוא קולקטיבי. אני כואבת את הכאב של החברות שלי. לכולנו יש את המקום הזה ששופט את עצמנו, המקום שגרם לי להסתיר את הטעויות שלי, לא לחשוף את המקרים שקרו לי".

 

הכתבה המלאה מתפרסמת הבוקר ב"ידיעות אחרונות"


פורסם לראשונה 19/11/2016 21:25

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
אלון קסטיאל
צילום: שאול גולן
מומלצים