שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  גני תקווה: תלמידים מצאו ראשי חצים בני 15 אלף שנה
  במהלך חפירות ביישוב מצאו התלמידים יותר מ-50 ראשי חץ וכלי צור מהתקופה האפי-פליאוליתית

  תלמידי כיתה י' מתיכון "מיתר" בגני תקווה, חשפו אתמול (ב') ממצאים מהתקופה האפי-פליאוליתית, לפני למעלה מ-15 אלף שנה.

   

  התלמידים, הגיעו לאתר החפירות של רשות העתיקות, שהוקם לפני הקמת תחנת דחיפת מים של מקורות ביישוב, כחלק מפרויקט לשימור מורשת. הממצאים שנאספו בשטח מהווים עדות לכך שבמקום ביקרו בני האדם הקדמונים שצדו בעלי חיים ונדדו ממקום למקום.

   


   

  התלמידים השתתפו בחפירות במסגרת פרויקט שימור מורשת המתקיים בתיכון, במהלכו הם לומדים על ההיסטוריה של המקום שבו הם מתוגררים. לאחר שקיבלו הסבר על מהלך החפירה מארכיאולוגי רשות העתיקות, הם ניגשו למלאכה והופתעו לגלות באדמה ראשי חץ קטנים (מיקרוליתים) שהרכיבו כלי נשק לציד.


    

  אלה ירושביץ, מנהלת החפירה מטעם רשות העתיקות, אמרה: "מדובר על תקופה בה בני האדם הקדומים נדדו ממקום למקום, צדו בעלי חיים וליקטו מזון, ונראה כי גני תקווה הייתה אחת מתחנות הנדידה שלהם". התלמידים, שאספו מעל ל-50 ראשי חץ וכלי צור באתר, העבירו את הממצאים לרשות העתיקות שתצרפם לאוצרות המדינה.

   

  ראש מועצת גני תקווה, ליזי דלריצ'ה, אמרה: "במסגרת תוכנית לשימור מורשת לומדים התלמידים על אודות ההיסטוריה של היישוב. הממצאים שחשפו התלמידים ריגשו אותם מאוד. לא תארנו לעצמנו שהלמידה תלך כל כך הרבה שנים אחורה עד לתקופה האפי-פליאוליתית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים