שתף קטע נבחר

פרשת הצוללות: נחשף המייל של היועץ המשפטי למשרד הביטחון

היועץ המשפטי של משרד הביטחון כתב במייל למנכ"ל המשרד על שיחת טלפון שיזם פרקליטו של ראש הממשלה. על פי הדיווח, במייל נכתב כי שמרון "ביקש לדעת אם נעצור את הליכי המכרז על מנת לשאת ולתת עם לקוחותיו, כפי שנתבקשנו על ידי ראש הממשלה". היועמ"ש ופרקליט המדינה כבר הודיעו: "אין חשד לפלילים בפרשה"

ראש הממשלה נתניהו ועו"ד שמרון (צילום: EPA, ירון ברנר) (צילום: EPA, ירון ברנר)
ראש הממשלה נתניהו ועו"ד שמרון(צילום: EPA, ירון ברנר)

היועץ המשפטי של משרד הביטחון אחז בן ארי כתב ביולי 2014 מייל למנכ"ל משרד הביטחון באותה תקופה, דן הראל, שבו סיפר לו על שיחת טלפון שיזם עו"ד דוד שמרון, פרקליטו האישי של ראש הממשלה בנימין נתניהו ומי שייצג את המספנה הגרמנית. כך דווח אמש (יום ג') בערוץ 10.

 

על פי הדיווח, במייל נכתב: "חוץ מזה שקיבלתי פניית ראש מל"ל אליך, התקשר אליי עו"ד דוד שמרון המייצג את קונסורציום טיסנקרופ, וביקש לדעת אם אנחנו עוצרים את הליכי המכרז על מנת לשאת ולתת עם לקוחותיו, כפי שנתבקשנו על ידי ראש הממשלה".

 

על פי הדיווח, המכרז שעליו מדובר הוא מכרז בינלאומי שמשרד הביטחון החליט לקיים כדי לרכוש כלי שיט להגנה על אסדות הגז במחיר הטוב ביותר. הקונצרן הגרמני רצה לקבל את העסקה ללא מכרז. עם התפוצצות הפרשה טען שמרון כי הוא לא שוחח עם אף גורם מדיני בנושא.

 

עו"ד דוד שמרון מסר בתגובה: "לא אמרתי לעו"ד אחז בן ארי דבר על ראש הממשלה. גם לא ידעתי דבר על בקשת ראש הממשלה, שעליה אני למד רק עכשיו מהתקשורת, ועל חיבור הדברים על ידי בן ארי. הפירוש היחיד האפשרי למייל זה, אם הציטוט נכון, הוא שאחז בן ארי ידע על בקשת ראש הממשלה ושעליה לא היה לי שמץ של מושג. לא היה לי שמץ של מושג על מעורבות ראש הממשלה בעניין הספינות. כל פירוש אחר אינו מתחבר לאמת".

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "עו"ד דוד שמרון מעולם לא שוחח עם ראש הממשלה נתניהו על המכרז המדובר. אחרי שמערכת הביטחון יצאה למכרז לרכישת ספינות שטח, ממשלת גרמניה התפשרה במחיר. לאור זאת, המליצו המל"ל ומשרד החוץ לראש הממשלה ושר הביטחון לבטל את המכרז ולקבל את ההצעה הגרמנית המשופרת, גם לאור חשיבות הקשר האסטרטגי עם גרמניה. זו הייתה גם המלצת צה"ל לשר הביטחון (יעלון), משיקולים של איכות הספינה, המחיר ומועד האספקה. לאור המלצות אלו החליט שר הביטחון לבטל את המכרז".

 

לשכת ראש הממשלה פרסמה אתמול הודעת גיבוי לעו"ד דוד שמרון. "ראש הממשלה בנימין נתניהו מכיר זה שנים רבות את עו"ד דוד שמרון כאדם ישר כסרגל, שמקפיד הקפדת יתר על כיבוד החוק והנהלים, וכעו"ד מן השורה הראשונה", נכתב בהודעה הרשמית שהופצה.

 

שלשום נחשף כי בניגוד לטענתו שלפיה הוא לא שוחח מעולם בנושא עם גורמי מדינה, שמרון שוחח עם היועמ"ש של משרד הביטחון. בתגובה טען כי פנייתו הייתה "בשאלה גרידא".

 

במקביל הובא ראיון עם יו"ר ההסתדרות ששחזר את הפגישה עם עו"ד שמרון ואמר כי נאמר לו: "אם לא תגיעו להסכמות, ייתכן שזה יהיה בלי הסכמות".

 

עוד פורסם על פגישה של סגן ראש המל"ל לשעבר אבריאל בר יוסף - החשוד בשוחד בפרשה אחרת - ושל נציג המספנה הגרמנית בישראל מיקי גנור עם נציגים רשמיים של חיל הים ועם מנכ"ל נמל חיפה מנדי זלצמן. שלשום מסר דובר נמל חיפה כי זלצמן עצמו לא לקח חלק בפגישה, אך אתמול ביקש להבהיר כי זלצמן אכן השתתף בפגישה האמורה.

 

היועמ"ש ופרקליט המדינה. הודיעו: "אין חשד לפלילים" (צילום: יואב דודקוביץ', עמית שאבי) (צילום: יואב דודקוביץ', עמית שאבי)
היועמ"ש ופרקליט המדינה. הודיעו: "אין חשד לפלילים"(צילום: יואב דודקוביץ', עמית שאבי)

 

כך או כך, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדבליט ופרקליט המדינה שי ניצן הבהירו כבר ביום ראשון כי אין חשד לפלילים בפרשה.


פורסם לראשונה 22/11/2016 21:31

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA, ירון ברנר
נתניהו ושמרון
צילום: EPA, ירון ברנר
מומלצים