שתף קטע נבחר

ביטן לנתניהו: כחלון חורג מסמכות, פעל לביטול התאגיד

יו"ר הקואליציה כתב לרה"מ כי שר האוצר "עוסק בסמכויות שר התקשורת", ו"בצור בעמדתו" - ולכן הוועדה המיוחדת לא מגיעה לפתרון. הצעתו: לקבוע בהחלטת ממשלה שרשות השידור תחויב בהסכם התייעלות, ולמנוע חריגת תקציב

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן מהליכוד, שלח הבוקר (יום ד') מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ובו ביקש להעלות על סדר יומה של הממשלה את ביטול תאגיד השידור הציבורי החדש. ביטן טוען כי שר האוצר משה כחלון "בצור בעמדתו" כפי שהייתה לפני הקמת הוועדה המיוחדת למציאת פתרון בנושא.

דוד ביטן ומשה כחלון (צילום: צביקה טישלר, אלכב קולומויסקי) (צילום: צביקה טישלר, אלכב קולומויסקי)
דוד ביטן ומשה כחלון(צילום: צביקה טישלר, אלכב קולומויסקי)
 

במכתבו עדכן ביטן כי הוועדה לא מתקדמת לפתרון. "משרד האוצר בהנחיית שר האוצר בצור בעמדתו כפי שהייתה בטרם הקמת הוועדה. על פי עמדה זו לא ניתן ליצור התייעלות ברשות השידור, טענה שאינה נכונה באופן מוחלט". עמדתו של כחלון היא כי לא ניתן לייעל את רשות השידור ולשקם אותה בלי לחרוג מהתקציב.

 

"כדי למנוע טענות שר האוצר, שלאחרונה עוסק בסמכויות שר התקשורת תוך חריגה מסמכותו", כתב ביטן, "ובכדי למנוע טענות הקשורות להסכם הקואליציוני, שממנו הוא מנסה להתחמק, ניתן לקבוע בהחלטת הממשלה כי ביטול התאגיד מותנה בהסכם התייעלות שייחתם תוך 30 יום ממועד החלטת הממשלה, ובכך יתייתרו טענות שר האוצר לעניין תקציב המדינה וחריגה ממנו".

 

ועדת המנכ"לים שהוקמה בשל המחלוקת בין נתניהו לכחלון בנושא אמורה הייתה לפרסם השבוע את מסקנותיה. חברים בה מנכ"לי משרדי רה"מ, האוצר והתקשורת, וכן ראש הסגל של נתניהו וראש אגף התקציבים באוצר.

 

תאגיד השידור הציבורי הוקם בעקבות רפורמה שנועדה לסגור את רשות השידור המסואבת, לבטל את תשלום האגרה, ולהקים במקומה תקשורת ציבורית, שאינה נשענת על הכנסות מסחריות, באופן חסכוני ויעיל יותר. לאחר שכבר הוקם התאגיד, וזמן קצר לפני שהוא אמור להתחיל לפעול, החליט נתניהו לבטל את הרפורמה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים