שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מתגייסים לעזרת מפוני השריפות
  אנשים פרטיים הגיעו לחיפה כדי לדאוג למשפחות שפונו מבתיהן, לספק מזון וביגוד. סטודנטים מתל אביב פתחו את בתיהם לתושבי חיפה ובכפר עציון מציעים צימרים בחינם. ויש גם מי שדואג לבעלי החיים. כל הפרטים למי שצריך סיוע ולמי שרוצה להתנדב

  רשימת המסייעים המלאה וכל הפרטים - בהמשך הכתבה

   

  דביר וסר הגיע מירושלים כדי לעזור    (צילום: עופר מאיר, אלי סגל, ליאור פז)

  דביר וסר הגיע מירושלים כדי לעזור    (צילום: עופר מאיר, אלי סגל, ליאור פז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  תושבים מגיעים למרכז הקהילתי בבת גלים ()
  תושבים מגיעים למרכז הקהילתי בבת גלים

  "זה מאוד חשוב לנו לבוא לפה ולעשות סדר, אנחנו עשינו את זה בעבר בשדרות במבצע עופרת יצוקה ולכן אנחנו מתורגלים בלוגיסטיקה". דביר וסר מירושלים ובני סילוואני מקצרין, הגיעו במיוחד לחיפה ומשעות הבוקר פועלים בכל דרך אפשרית למען תושבי חיפה המפונים מבתיהם בעקבות השריפות בעיר. הם שניים מתוך אנשים רבים שהתגייסו כדי לקלוט משפחות, לעזור ולסייע לנפגעים.

   

  וסר, יזם נדל"ן במקצועו: "אנחנו עוברים בין המרכזים שהעירייה פתחה לרווחת התושבים, שואלים אנשים אם הם רוצים להתפנות ומקשרים אותם לאנשים שרוצים לארח ולעזור, שפונים אלינו במקביל. יש אולמות ענקיים גדושים באנשים שלא יכולים לשוב הביתה וצריך להתחיל לחשוב על הערב, לדאוג להם ללינה, אוכל ובגדים. אנחנו הכנו רשימה מסודרת ופונים לכל מי שרוצה לעזור, להתנדב או לארח, או מהצד השני צריך עזרה, בגדים, או מזון. הם יכולים לפנות אלינו ונוכל לסייע לכולם". (הטלפון של וסר: 0526767171 ושל סילוואני 0545599935).

   


  המרכז בבת גלים. העירייה דאגה גם לפסיכולוג ()
  המרכז בבת גלים. העירייה דאגה גם לפסיכולוג
   

  יוליה שטראים, סגנית ראש עיריית חיפה, הגיעה למרכז הקהילתי בבת גלים וסיפרה על ההיענות הגדולה של הציבור: "פתחנו את כל המרכזים שניתן בעקבות המידע שקיבלנו מחפ"ק המשטרה. יש המון פקקים ואנשים נמצאים בדרכם אלינו, יש אנשים שהגיעו מבתים פרטיים וגם מבוגרים מדיור מוגן. אנחנו מדברים איתם קצת ומגישים להם קפה ואוכל. אפילו יש איתנו פסיכולוג שיכול לדבר ולהרגיע את החששות של האנשים".

   

  שטראים הוסיפה כי העירייה נמצאת בקשר מתמיד עם גורמי המשטרה והכיבוי ופונה למתנדבים לבוא ולעזור: "אני קוראת לכולם לבוא, אפילו רק כדי לשוחח עם האנשים שפונו, יש פה אנשים מבוגרים אז לפחות שלא ירגישו לבד. יש אנשים שלקחנו בכוח, שלא רצו לצאת מהבית. נאלצנו למשוך אנשים מהבתים וזה לא נעים בכלל. אנחנו מנסים לעשות כל שביכולתנו".

   

  מרסייה. "זה הזמן של העם להתאחד" ()
  מרסייה. "זה הזמן של העם להתאחד"

  פנטנוביץ'. החברה שלו תרמה ציוד ללוחמי האש ()
  פנטנוביץ'. החברה שלו תרמה ציוד ללוחמי האש
   

  הסטודנטים ממכללת אפקה בתל אביב נרתמו גם הם לסייע לנפגעי השריפות. נפתחה תיבת מייל מיוחדת (Agudaafekaaid@gmail.com) המרכזת פניות מצד סטודנטים המעוניינים להתנדב וכן פניות ממי שזקוקים לסיוע. הסטודנטים פונים למי שנאלצו לפנות את בתיהם ומעוניינים להתארח בבתי סטודנטים באזור תל אביב. בנוסף מציעים הסטודנטים לא רק קורת גג אלא גם תרומות בגדים, אוכל ועוד. "אנחנו עוקבים בדאגה אחרי ההתפתחויות באזורי השריפות", סיפר רוי מרסייה, סטודנט להנדסת מכונות במכללה. "אני מאמין שזה הזמן של העם להתאחד ולהפגין סולידריות האחד עם השני. אשמח אם סטודנטים, צעירים או משפחות, יפנו אל תיבת המייל ויגיעו להתארח עמי בבית. אני וחבריי נעשה את כל האפשר כדי להנעים להם את הזמן בשהייה מחוץ לביתם".

   

  המגזר העסקי התגייס אף הוא, והפעם למען לוחמי באש. חברת 3M המייצרת ציוד ומיגון אישי סיפקה אתמול כ-300 נשמיות שחולקו למתנדבים שיצאו לשטח להעניק טיפול רפואי ראשוני בזירות של שריפות הענק. "בעת חירום ומשבר הפוקד את המדינה, חובה גם על כולנו במגזר העסקי להירתם ולתרום ככל שביכולתנו לסיוע לכוחות הביטחון והמתנדבים", אומר יונתן פנטנוביץ', מנכ"ל החברה. "אני משוכנע כי חברות נוספות יירתמו לסייע כדי להקל את עבודתם של האנשים שפועלים למען היישובים שנמצאים תחת סכנת השריפות".

   

  עיריית חיפה פרסמה רשימה מעודכנת של מרכזי הפינוי: רח' צה"ל 16 קריית אליעזר, רח' לבונה 5 כבביר, בית יד לבנים, הירקון 48, מתנ"ס בת גלים, עליה 45, אולם ספורט דינור, קליבנוב 20.

   

  מידע לגבי מרכזי קליטה: 053-9912388 (מיקי). פינוי קשישים ובעלי מוגבלות: 04-8353025. משפחות שמעוניינות לארח או להתארח ומתנדבים שמעוניינים לעזור: 1-700-507-002. תושבים שביתם נשרף: 053-7548972. מוקד עיריית חיפה זמין לסייע ולתת מידע לתושבים במספר: 106, או בטלפון: 04-8356860.

   

  תנועת בני עקיבא מפעילה מוקד ארצי לאירוח אנשים שעזבו את בתיהם בחיפה בעקבות השריפה המשתוללת בעיר. המפונים ומתנדבים המעוניינים לקלוט אותם מוזמנים לפנות 24 שעות ביממה לטלפון 02-5693117.

   

  ארגון רבני הקהילות הודיע כי בידיו מאגר של מאות משפחות המעוניינות לארח את תושבי חיפה, והזמין אותם לפנות למוקד הטלפוני שמספרו 1700555838.

   

   

  בתים שעלו באש בחיפה בעקבות השריפה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  בתים שעלו באש בחיפה בעקבות השריפה(צילום: AFP)

  פקקים ביציאה מהעיר של תושבים שעזבו (צילום: דמיטרי לייכטמן) (צילום: דמיטרי לייכטמן)
  פקקים ביציאה מהעיר של תושבים שעזבו(צילום: דמיטרי לייכטמן)

  איגוד מנהלי אגפי החינוך ברשויות המקומיות בשיתוף עם פורום ועדי ההורים היישוביים, הודיע לאור מצב החירום והשריפות הרבות כי כלל מוסדות החינוך בישראל בהם גנים, בתי ספר ומרכזים קהילתיים ערוכים לקליטת משפחות ותלמידים שפונו מבתיהם, בכל רחבי הארץ. כל משפחה שתגיע לעיר אחרת, גם ללא קשר גאוגרפי, תוכל לפנות מידית למוקד 106 המקומי ובאמצעותו תועבר לטיפול של אגף החינוך ופורום ההורים היישובי לצורך שיבוץ התלמידים וכן לצרכי סיוע ואיסוף ביגוד, מזון וציוד. למקרי חירום ניתן ליצור קשר עם גיא יארניצקי בנייד 052-4712121.

   

  נציגי ארגון דור לדור הפועל ליצירת חיבור בין הדור הצעיר לדור הוותיק. הגיעו לחיפה על מנת לסייע לקשישים שפונו מבתיהם. מהארגון נמסר: "אנו זקוקים למתנדבים נוספים מהאזור, ובמיוחד למתנדבים דוברי רוסית. למעוניינים - נועם : 052-8991192 או מורן:0547734426".

   

  הקרן לידידות הודיעה היום כי היא נערכת במתכונת חירום לסייע באמצעות מוקד הידידות שלה ומערך המתנדבים שעומד לרשותה. מוקד הקרן יהיה פתוח עבור עולים דוברי רוסית וקשישים הזקוקים למידע, לסיוע בפינוי באמצעות מתנדבי הקרן או לכל סיוע אחר בעקבות השריפות. מספרו של המוקד 9779*. המוקד פועל בשפות עברית, רוסית וערבית ויופעל מחר (שישי) החל מהשעה 8:00 בבוקר ועד לכניסת השבת. עולים חדשים באיזור מוקדי השריפה יקבלו אס. אם. אס. למכשירים הניידים שברשותם ובו פרטים על סיוע באזור מגוריהם. בנוסף, הקרן תסייע לקשישים נפגעי השריפה ברכישת מצרכים ובגדים ברשתות פוקס ושופרסל כסיוע ראשוני. מתנדבים המעוניינים לארח בביתם ולהציע מקומות לינה, שיכולים לסייע בניוד הזקוקים לפינוי מביתם או כל סיוע אחר מוזמנים לפנות למוקד.

   

  חסן דבאח מכפר דיר אל אסד, הציע גם הוא את עזרתו. "אנחנו, ביחד עם עוד עשרות משפחות בכפר, פתחנו את הבתים לארח כל משפחה שביתה נפגע או נמצא בסכנת פגיעה", אמר. "אנחנו מוכנים לתת מחסה לזמן בלתי מוגבל. הבתים פתוחים גם ללינה במידת הצורך וגם לארוחות ולכל עזרה נדרשת אחרת". דבאח מסר את מספר הטלפון הנייד שלו לבירורים: 050-5313433.

   

  הג'וינט מודיע כי ״המרכז לחיים עצמאיים ברשת״, מיסודו של מסד נכויות (ממשלת ישראל, ג׳וינט ישראל וקרן משפחת רודרמן), ייתן מענה 24 שעות לאנשים עם מוגבלות. המענה יכלול שיחה עם איש מקצוע, להרגעה ותיווך לשירותים. ללא תשלום

  ניתן ליצור קשר בכתובת האתר www.cil.org.il.

   

  פותחים את הבית

  דרך דף הפייסבוק של ynet הגיעה הפנייה של שחר שבתאי: "אחי הגדול אור הוא סטודנט לרפואה בירושלים, והוא ביקש למסור: חברים שפינו אותם מהבית ואין להם לאן להתפנות, יש אצלנו כמה חדרים פנויים ודירות פנויות במעונות בירושלים, אתם יותר ממוזמנים להגיע אלינו לסופש (גם חיפאים כמובן). צרו קשר אם אתם צריכים מקום להיות בו: אור- 052684841".

   

  "אנו - עושים שינוי" - ארגון שפועל לשינוי חברתי ולהגברת אמון האזרחים ביכולת ליצור שינוי, יזמו והכינו מפה אינטראקטיבית שבה יכולות משפחות להציע ארוח למשפחות שנאלצו להתפנות מביתן. יעל לבנון, רכזת פיתוח הקהילה ב"אנו" ותושבת חיפה בעצמה: "דווקא ברגעים קשים מתגלות הפנים היפות של החברה הישראלית,על כל רבדיה, כשאלפי משפחות פותחות את ביתן ואת ליבן לאירוח המשפחות שהתפנו מבתיהן. נקווה להעביר רוח זו גם לימי שגרה".

   

  המחנה הציוני פתח רישום למשפחות המעוניינות לארח אזרחים שפונו מבתיהם בעקבות השריפות ברחבי הארץ. לרישום דרך הקישור: http://bit.ly/HamahaneHazioniSoS.

   

  ירון רוזנטל מבית ספר שדה בכפר עציון,

  מזמין משפחות שפונו להתארח בצימרים במקום, ללא תשלום. מייל yaronr@kfar-etzion.org.il.

   

  המועצה האזורית אשכול נערכת לקליטת תושבים שפונו מבתיהם בעקבות גל השריפות ברחבי הארץ.

  המועצה ערכה מיפוי מול כלל הישובים במועצה של מפעילי חדרי אירוח הערוכים לקלוט מפונים. ההיענות לאירוח בישובים השונים במועצה גבוהה מאוד והנתונים יועברו לרשות החירום הלאומית ולחמ"ל התנועה הקיבוצית, המרכזים את צרכי הפינוי ברחבי הארץ.

   

  בעקבות דבריהם של השר לביטחון פנים, ח"כ גלעד ארדן ומפכ"ל המשטרה כי חצי מהשריפות נגרמו מהצתות, פתח ארגון השומר החדש חמ"ל שבו הוא מגייס מאות מתנדבים לסיור ותצפיות כדי לאתר שריפות ומציתים.

   

  גם לחיות יש מי שדואג - ארגון הרופאים הווטרינרים ברשויות המקומיות ואגודת צער בעלי חיים בישראל פתחו את שערי בית המחסה, הפנסיון והכלביות העירוניות עבור המשפחות שנאלצו לפנות את בתיהן, והן יוכלו למסור את חיות המחמד ללא תשלום. "כל מי שיודע או שומע על בעלי חיים במצוקה מוזמן לפנות לעזרה למוקד הפועל 24 שעות". (טלפון 4553*). מעמותת תנו לחיות לחיות נמסר כי "תושב שמבקש מקום לכלבו מוזמן לפנות לטלפון 036312222 אם ידוע לכם על בעל חיים פצוע, אנא צרו קשר עם המוקד שלנו 036241776 שלוחה 1".

   

  ניאופרם מוצרי צריכה התגייסה למען התושבים בצפון והעבירה לעמותת לב ח"ש לחלוקה חיתולי בייביסיטר (בכל המידות) ומגבוני בייביסיטר.  


  פורסם לראשונה 24/11/2016 17:53

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים