שתף קטע נבחר

החשד: השריפה בבית מאיר נגרמה מפצצת תאורה במהלך מרדף

מחקירת המשטרה עולה כי שני החשודים בהצתה באזור ירושלים, שנעצרו אתמול לאחר שתועדו ע"י מל"טים של חיל האוויר, מוכרים כחוליית גנבים. במקביל, נבדק אם השריפה נגרמה כתוצאה משימוש בפצצת תאורה במהלך המרדף אחריהם. עם זאת, לא נשלל חשד להצתה מכוונת

 

 

שני החשודים בהצתה, שתועדו אתמול (יום ו') על-ידי מטוס תצפית של חיל האוויר נמלטים מהיישוב בית מאיר שבאזור ירושלים, ולאחר מכן נעצרו, מוכרים למשטרה כחוליית גנבים. כך עלה מחקירת האירוע. כעת בודקים במשטרה האם השריפה באזור החלה כתוצאה משימוש באמצעים כגון פצצות תאורה במהלך המרדף אחריהם, והאם השניים הם היו באזור במטרה לבצע פעילות פלילית ולא לאומנית.

 

ההערכה תחילה הייתה שמדובר בחוליית מציתים ולמקום הוזעקו כוחות. במהלך המרדף אחר החשודים החלה השריפה, מה שהביא למסקנה הראשונים כי הם הגיעו למקום במטרה להצית את האזור על רקע לאומני. עם התפתחות התגלה כי מדובר בחוליית גנבים מוכרת ובמשטרה החלו לבדוק אפשרות שהשריפה פרצה כתוצאה מהמרדף. יחד עם זאת, במשטרה עדיין לא שללו אפשרות כי השניים אכן הציתו במזיד את האזור. המידע פורסם לראשונה ברשת ב'.

 

בית המשפט השלום בירושלים האריך את מעצרם של שני החשודים בשישה ימים, והם נחקרים בין היתר גם על עבירות פליליות של גניבה. מהמשטרה נמסר כי כלל הכיוונים נבדקים.

 

בלילה שבין חמישי לשישי פונו כל תושבי היישוב ולפחות עשרה בתים נשרפו, בעוד שאחרים ניזוקו. אחרי שעות ארוכות, בסביבות השעה 5:00 לפי הודעת המשטרה, הצליחו הכוחות להדוף את הלהבות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים