שתף קטע נבחר

כחלון: היום תפורסם רשימת השריפות שנגרמו בשל הצתה

שר האוצר ביקר ביישוב נטף שניזוק קשות בגל השריפות והודיע כי המדינה תפרסם כבר היום את רשימת השריפות שנגרמו בשל הצתה על רקע לאומני. "מס רכוש ישולם לנפגעי איבה", אמר השר

 

 

שר האוצר משה כחלון הודיע הבוקר (יום ב') שבשעות הקרובות תפורסם הרשימה של השריפות שנגרמו בשבוע שעבר מהצתה על רקע לאומני, והבטיח שכל מי שרכושו נפגע בהן יקבל בהקדם פיצוי ממס רכוש. לדבריו, הפיצויים יוסדרו בתוך כמה ימים. שר האוצר, שביקר בנטף, ציין כי אנשי מס רכוש כבר עובדים על העניין.

 

כשנשאל מה יעשה מי שמתגורר במקום שלא ידוע אם השריפה שפרצה בו היא כתוצאה מרשלנות או פעולת איבה, השיב שר האוצר: "עדיין יש חקירה. הוא יקבל באופן מיידי חלק מהכסף ולאחר מכן, עד שזה יתבהר, ישלימו ויסכמו איתו את המהלך. זה לא ייקח עשר שנים, זה עניין של ימים".

שר האוצר כחלון בנטף, הבוקר (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
שר האוצר כחלון בנטף, הבוקר(צילום: אלי מנדלבאום)
 

השר כחלון נפגש עם רמה בן צבי, בעלת המסעדה "המטבח של רמה" שנשרפה ביום שישי, ועם בן זוגה עוזי. על פי הערכת המשטרה, השריפה נגרמה מהשלכת בקבוק תבערה מהכפר קאטנה.

 

"צריך לעשות הבחנה בין המקומות שבהם ברור שזו הצתה לאומנית לבין המקומות שבהם המענה הוא של חברות הביטוח", אמר כחלון. "איפה שזה על רקע לאומני, יינתן פיצוי לפי הנהלים מקרן מס רכוש. מי שנפגע משריפה שלא נגרמה מהצתה, מן הסתם יתבע את הביטוח הפרטי שלו. מי שנפגע בהצתה לאומנית ואין לו ביטוח - פה המדינה תיכנס כדי לסייע לו. אנחנו רוצים להוציא את האזרח מכל המהלך הזה. אנחנו צריכים לעשות אותו".

 

 

 (אינפוגרפיקה: איתן פלד) (אינפוגרפיקה: איתן פלד)
(אינפוגרפיקה: איתן פלד)

 

 

כחלון נשאל לגבי העובדה שנפגעי מבצעים מלחמתיים קודמים נאלצו להמתין זמן רב לפיצויים מחברות הביטוח, וענה: "כבר הוצאנו להן מכתב אתמול. גם דורית סלינגר וגם ראש רשות המסים פנו אליהן. מיום שישי יש כבר שמאים שלהם בשטח. קודם שישלמו, ואם יש איזושהי בעיה – שיתחשבנו איתנו.

אמרנו להם 'תתחילו להניע'".

 

עוזי מהמסעדה "המטבח של רמה", אמר לו: "יש לנו ידיים עובדות. אנחנו רוצים להתחיל לעבוד אבל חוששים שהבירוקרטיה תכביד".

 

ראש רשות המסים משה אשר, שהתלווה לביקור, הוסיף: "במהלך היום נודיע על האזורים שזכאים לפיצויים לפי חוק מס רכוש על פי האינדיקציות מהמשטרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
שר האוצר כחלון בנטף, הבוקר
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים