שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הוארך מעצרם של נערים מהצפון החשודים בהצתה
  שוטרים עצרו אתמול 6 בני 17 מהכפר ג'דידה-מכר ליד מוקד השריפה בחורשה בכפר יאסיף. השופט האריך את המעצר אך קבע: "ייתכן שזה מעשה קונדס". שוחרר תושב אל פחם שנחשד בהצתה ליד ההתנחלות שקד

   

  הארכת המעצר לחשודים מג'דידה-מכר    (צילום: עידו ארז)

  הארכת המעצר לחשודים מג'דידה-מכר    (צילום: עידו ארז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:


  בית משפט השלום בעכו האריך הבוקר (יום ב') עד יום חמישי את מעצרם של ארבעה בני 17 תושבי ג'דידה-מכר החשודים במעורבות בהצתת חורשה אתמול סמוך לכפר יאסיף. בהמשך יובאו להארכת מעצר שני קטינים נוספים מהיישוב החשודים באירוע. החשודים מכחישים וטוענים שלא נמצא ברשותם חומר דליק. במקביל, בבית המשט בפתח תקווה שוחרר תושב אל פחם שנחשד בהצתת חורשה ליד ההתנחלות שקד בשומרון.

   

  השופט בדיון של הצעירים מג'דידה-מכר, זיאד סאלח, האריך את המעצר אך שציין: "חומר החקירה שהונח בפני בית המשפט הוא בשלב הזה במקצת אמביוולנטי... אינני מוצא רקע לאומני במעשיהם של החשודים וייתכן שמדובר במעשה קונדס".

  החשודים בבית המשפט, הבוקר (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  החשודים בבית המשפט, הבוקר(צילום: עידו ארז)
   
   (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  (צילום: עידו ארז)
   

  במשטרה אמרו בדיון: "אתמול בסמוך ל-16:20 בוצעה פעילות מניעה על ידי צוות בילוש של המשטרה בגזרה הכפרית של תחנת עכו. באזור כביש 70 הבחין הצוות באש היוצאת מאזור חורשה סמוך לצומת יאסיף. הצוות שהגיע במהירות הבחין ברכב היוצא משביל הכורכר המגיע מכיוון מוקד השריפה. הבלשים עצרו את הרכב ובתוכו היו שישה קטינים בני 17 תושבי ג'דידה-מכר.

   

  "מטוסי כיבוי שהוזנקו למקום כיבו את השריפה בטרם התפשטה. ששת החשודים הועברו לחקירה בתחנת עכו ובהמשך הוחלט לעצור אותם בחשד להצתה".

   

  עו"ד שאדע דבאח, המייצג את אחד החשודים, אמר: "אין חוות דעת מקצועית שאומרת שהשריפה בחורשה נגרמה בכוונה. מדובר כאן בנערים למשפחות נורמטיביות ושומרי חוק. גם השופט אמר שייתכן שזה מעשה ילדותי. אני רוצה להגיד בזהירות: הנערים נמצאו בזמן הלא נכון במקום הלא נכון. הם נסעו מכפר ג'דידה-מכר לכיוון כפר יאסיף, פנו שמאלה והגיעו לדרך עפר. שם הם נעצרו. המשטרה לא מצאה איתם שום חומר דליק".

   

  במקביל שחרר בית משפט השלום בפתח תקווה תושב אום אל פחם בשנות ה-20 שנעצר בחשד למעורבותו בהצתה ליד היישוב שקד בשומרון. השופט כתב בהחלטה כי זכויותיו של החשוד הופרו בכך ש"הוחזק במעצר שאינו חוקי, ללא כל החלטה של קצין ממונה".

   

  עורך דין עלאא תלאווי שמייצג את החשוד אמר: "הוא הוחזק במעצר לא חוקי 24 שעות ללא אסמכתה. לא כל ערבי שנתפס ליד אזור שפרצה בו שריפה הופך להיות חשוד פוטנציאלי. יש מעצרים לחינם. הסיבה למעצר היא היות החשוד ערבי שנמצא במקום הלא נכון בזמן הלא נכון".

   

  על רקע גל השריפות שהחל בשבוע שעבר, אמר אמש גורם משטרתי: "ברמה ארצית אנחנו מנסים לעשות סדר ולסייע במחוזות להתנהל נכון מול האירועים. מדברים על סדר גודל של 90 ומשהו אירועים שלפחות לגבי 40-30 אירועים מהם יש בהם חשד להצתה. זה לא אומר שבכולם יש חשודים, אלא אינדיקציות. בסך הכול יש 23 עצורים ברמות חשד שונות. אנחנו לא מזהים יד מכוונת בהצתות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עידו ארז
  אחד החשודים, הבוקר בבית המשפט
  צילום: עידו ארז
  מומלצים