שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הלהיט הבא של טבע: משיקה משאף קנאביס כחול לבן
  זהו המשאף הראשון המאפשר מתן צמחים ברמת בטיחות ודיוק של תרופה וצפוי לעמוד בדרישות המתגבשות של מתווה משרד הבריאות. ניתן יהיה לרכוש את המשאף בבתי המרקחת בשנת 2017

  הבוקר (יום ב') חברת טבע וסאיקי מדיקל הישראלית הודיעו כי הם חתמו על הסכם הפצה ושיתוף פעולה בישראל, לפיו לראשונה בעולם יתאפשר שיווק קנאביס במשאף. בחברה טוענים שזה האמצעי היעיל ביותר למתן הקנאביס.

   

  לדבריהם, זו הפעם הראשונה שתחום הקנאביס הרפואי עומד בסטנדרטים פרמצבטיים למתן בשאיפה. על פי ההסכם, 'טבע ישראל' תהיה המשווקת והמפיצה הבלעדית בישראל של משאף סאיקי למתן קנאביס רפואי.

   

  זהו המשאף הראשון, המאפשר מתן צמחים ברמת בטיחות ודיוק של תרופה וצפוי לעמוד בדרישות המתגבשות של מתווה משרד הבריאות לאחר רפורמת הקנאביס, כפי שמוביל שר הבריאות יעקב ליצמן. בין היתר, ניתן יהיה לרכוש את המשאף בבתי המרקחת כבר בשנת 2017.

   

  צפו במנגנון פעולת המשאף:

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  קראו עוד:

  מהפכה: קנאביס רפואי יימכר בבתי מרקחת; יותר רופאים יתנו מרשם

  הממשלה אישרה פה אחד: קנאביס בבתי המרקחת

  מחקר: החומר הפעיל בקנאביס עשוי לשפר הזיכרון

   

  משאף הקנאביס. מנות מדודות של כמות הקנאביס ( ) ( )
  משאף הקנאביס. מנות מדודות של כמות הקנאביס

   

  דיוק מקסימלי של פעילות המשאף

  ריכוז החומר הפעיל מצמח הקנאביס, כפי שנמכר בשנים האחרונות, אינו ידוע בדרך כלל, ולכן בגלל היעדר מינון מדויק, לא ניתן היה עד כה להתייחס לקנאביס רפואי כטיפול רפואי מן המניין וקונבנציונאלי. לכן הדבר הזה הקשה על החולים הזקוקים לטיפול ועל הרופאים המטפלים.

   

  בחברה צופים שמשאף סאיקי החדש יחולל מהפכה עולמית בתחום מאחר והוא מעניק לראשונה אפשרות להתייחס לקנאביס כטיפול רפואי מן המניין בגלל השליטה מדויקת על המינון והתאמתו לחולה.

   

  המשאף מאפשר לצוות הרפואי להעניק את המינון האופטימלי של צמח הקנאביס, כך שהמטופל יזכה להקלה בכאבים מהם הוא סובל תוך מזעור תופעות הלוואי. יתרון נוסף של המשאף נעוץ בכך שהוא מאפשר טיפול נוח וזמין לחולים שאינם מעוניינים לצרוך קנאביס באמצעות עישון.

   

  כך זה עובד:

   

   ( )

   

  "המשאף פותר לרופאים את בעיית רישום הצמחים"

  בשנה האחרונה משאף סאיקי מדיקל נמצא בשימוש קבוע בבית חולים רמב"ם, באישור משרד הבריאות. זהו למעשה בית החולים הראשון בעולם בו צמח הקנאביס מהווה טיפול רפואי מן המניין. במסגרת שיתוף הפעולה עם טבע ישראל, יורחב השימוש במשאף של סאיקי לשימוש ביתי – בכפוף לקבלת האישורים המתאימים ממשרד הבריאות.

   

  פרופ' איילון אייזנברג, מנהל מחלקת מחקר בכאב, המרכז הרפואי רמב"ם הסביר על חשיבות המשאף: "היקף השימוש בקנאביס רפואי להקלת כאב וסימפטומים נוספים גדל מאוד בשנים האחרונות. הבעיה העיקרית העומדת בפני רופאים וחוקרים, היא העדר היכולת לאמוד את כמות הקנאביס הניתנת כיום בעישון או באידוי, יכולת זו מהווה את הבסיס להענקת טיפול ראוי ולקיום מחקר מדעי משמעותי".

   

  לדבריו, פיתוח של משאף מדיד זה הינו התקווה הגדולה מאחר והוא יאפשר מתן קנאביס במינון מדויק ואמין, אשר מהווה פריצת דרך בטיפול באמצעות קנאביס ובשימוש הרפואי בו בארץ ובעולם.  

   

  "טבע ישראל נכנסת לתחום הקנאביס הרפואי מתוך מחויבות עמוקה למטופלים בתחום הכאב, שהינו אחד מתחומי הליבה של החברה", סיפר אבינועם ספיר, מנכ"ל טבע ישראל. "טכנולוגיה מתקדמת ומכשור רפואי פורץ דרך – כמו אלו שפותחו על ידי סאיקי מדיקל, ואשר מייצרים ערך טיפולי רב לחולה ולצוות הרפואי כאחד – משתלבים היטב עם התפיסה של טבע ישראל, החורטת על דגלה חדשנות בכל תחומי פעילותה, אם בפיתוח מבית ואם בהשקעה או בחבירה לחברות הזנק ישראליות פורצות דרך".

   

  יו"ר סאיקי מדיקל, ד"ר איתן חי עם, מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר הוסיף: "אני מברך על שיתוף הפעולה עם טבע ישראל. כרופא וכמנהל במערכת הבריאות ההתרגשות גדולה היות וזוהי בשורה משמעותית לחולים הזקוקים לקנאביס. למעשה, באמצעות משאף סאיקי, אנו עוברים משימוש בקנאביס לטיפול בקנאביס. המשאף פותר לרופאים את בעיית רישום הצמחים לעישון ומהווה פתרון לחולים על ידי כך, שלראשונה, יוכלו לקבל מינון מדויק של קנאביס רפואי".

   

  על פי הנתונים, במדינת ישראל נכון לשנת 2016 קיימים כ-26,000 רישיונות לצריכת קנאביס רפואי וההערכות הן שעד שנת 2018 מספר הרישיונות יוכפל.

       

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים