שתף קטע נבחר

"להפסיק את האימונים ולבוא להפגין"

עשרות ספורטאים אולימפיים כבר הבטיחו את השתתפותם בהפגנה נגד הכוונה לקצץ בתקציב הספורט הממשלתי. יו"ר איגוד השחייה, סימון דוידסון: "אם הקיצוץ הזה אכן יקרה, אגודות רבות יפסיקו לפעול והאיגודים לא יצליחו להמשיך להתקיים"

נשלמות ההכנות לקראת ההפגנה הגדולה של הספורטאים מחר (ג', 14:00) בבניין הוועד האולימפי בתל אביב, בעקבות הכוונה לקצץ בחלקו של תקציב הספורט בתוך תקציב המדינה הקרוב.

 

עשרות ספורטאים אולימפיים כבר הבטיחו את הגעתם, וביניהם השחיינים יעקב טומרקין, גל נבו ודוד גמבורג, הגולש שחר צוברי, הטריאתלט רון דרמון, שחקן הבדמינטון מישה זילברמן, מתעמלים, סייפים, מרימי משקולות ועוד. אליהם יצטרפו מספר ספורטאי עבר וכן ספורטאים פראלימפיים, נציגי התאחדות אילת לענפים לא אולימפיים, תומכים מהוועד האולימפי ומספר ראשי איגודים.

 

גם הוא צפוי להגיע. שחר צוברי (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
גם הוא צפוי להגיע. שחר צוברי(צילום: יאיר שגיא)

 

אחד מהם הוא יו"ר איגוד השחייה סימון דוידסון, שאמר לקראת ההפגנה: "כל משפחת השחייה בישראל - מאמנים, שחיינים, הורים - אני קורא לכולם להגיע להפגנה הגדולה. ספורטאים רבים מכל הענפים יגיעו למען הסרת הקיצוץ הגדול של שר האוצר משה כחלון. אני קורא לכולם להפסיק את האימונים ולהגיע לוועד האולימפי".

 

"זה יקבע את עתיד השחייה בישראל", הוסיף דוידסון. "אם הקיצוץ הזה אכן יקרה, אגודות רבות יפסיקו לפעול, האיגודים לא יצליחו להמשיך להתקיים וכל התוכניות הגדולות לעתיד השחייה בישראל ייאלצו להיפסק ולהיסגר. צריכים להגיע ולהשמיע את זעקתנו הגדולה למען הסרת הקיצוץ".

 

מאמן העל של נבחרת ישראל בשחייה, דייב מארש. "כל התוכניות ייפסקו" (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
מאמן העל של נבחרת ישראל בשחייה, דייב מארש. "כל התוכניות ייפסקו"(צילום: gettyimages)
 

 

מי שפעיל במאבק, התחיל כבר בדיון בכנסת והפיץ עצומה בנושא הוא יו"ר שדולת הספורט במשכן, ח"כ יואל רזבוזוב ('יש עתיד'), שאמר ל-ynet: "ההרגשה הכללית היא ששר האוצר משה כחלון וראש הממשלה בנימין נתניהו פוגעים בספורט, כי הם מתייחסים כתחביב ובעיקר מפני שהם יכולים. עד היום לא היה אף אחד שיגיד להם אחרת, אבל אנחנו לא ניתן לזה לקרות".

 

"כעת ברור שהנפגעים העיקריים יהיו הספורטאים הצעירים והוריהם", הוסיף רזבוזוב. "ללא התמיכות של המדינה באיגודי הספורט ובקבוצות – ההורים ישלמו יותר, והרבה. אגודות ייסגרו, ילדים וספורטאים צעירים ימצאו את עצמם ללא כל מסגרת ספורטיבית. שר האוצר משה כחלון רוצה לסגור את ההימורים בישראל? מצוין. אבל שימצא לספורט מקור מימון אחר. נתניהו וכחלון חייבים להבטיח ולהתחייב לכל ילד וילדה בישראל שהספורט לא ייפגע, אחרת הספורט יהיה מיועד רק לעשירים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
יעקב טומרקין
צילום: אורן אהרוני
מומלצים