שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רשלנות: 80 אלף שקל לאישה שנפלה ברחוב
  תושבת כוכב יאיר מעדה מול ביתה על בור שנפער במסגרת עבודות תשתית ולא תוקן בזמן. בית המשפט קבע שהמועצה המקומית התרשלה, ועליה לשלם
  בית משפט השלום בתל אביב קבע לאחרונה שתושבת כוכב יאיר תפוצה בכ-80 אלף שקל על ידי המועצה המקומית, משום שנפצעה מול ביתה כשמעדה על בור שנפער בכביש במסגרת עבודות תשתית. השופטת לימור בן-שמן קבעה שהמועצה התרשלה בכך שלא תיקנה את הכביש בזמן.

   

  פסקי דין מעניינים נוספים בערוץ משפט ב-ynet:

   

  בשעות הערב לפני כשבע שנים יצאה התובעת, מורה כבת 57, לשיעור פילאטיס. היא ירדה מהמדרכה אל הכביש במטרה להיכנס למכוניתה, אבל נפלה כשרגלה נכנסה לתוך שקע גדול ואיבדה את שיווי המשקל. היא איבדה את הכרתה, וכאשר התאוששה זחלה חזרה אל הבית. משם לקח אותה בעלה לבית החולים הקרוב, שם התברר שהיא שברה את רגל ימין ומאז, לטענתה, היא סובלת מנכות בשיעור 15% ברגל ומתקשה בתפקוד היומיומי.

   

  בתביעה שהגישה כשנה לאחר מכן היא טענה שהמועצה אחראית למפגע בכביש, ועליה לפצות אותה על נזקים שנגרמו לה, בהם הפסדי שכר, כאב וסבל ועזרה סיעודית. אלא שהמועצה וחברת הביטוח שלה, "הפניקס", הכחישו את עצם התרחשות התאונה, וכיוצא מכך, את אחריותן לתשלום פיצוי כלשהו לתובעת. לחלופין הן טענו שלתובעת לא נגרם כל נזק או נכות.

   

  בתגובה הציגו התובעת ובעלה תמונות מהמעידות על הבדלי הגבהים בין שפת המדרכה לבין הכביש במקום האירוע, וכן מסמכים רפואיים על אודות מצבה הפיזי. כמו כן ציינה התובעת שהתקשרה למוקד התלונות במועצה שלוש פעמים לאחר התאונה כדי להתלונן על מצב הכביש, והדבר מעיד על אמיתות גרסתה.

   

  נציג המועצה טען מנגד שהתובעת פנתה למוקד פעם אחת בלבד, ומיד לאחר פנייתה המפגע תוקן. עם זאת, הוא הודה שלא כל התלונות למוקד נרשמות, וכי בזמן התאונה לא היה במועצה גוף שאחראי על סריקת תשתיות ואיתור מפגעים.

   

  השופטת לימור בן-שמן מצאה את עדותה של התובעת אמינה, עקבית והגיונית. לעדות זו הצטרפו התמונות המעידות על קיומו של המפגע, ומוכיחות, לקביעתה, שהשקע בכביש גרם לקרות התאונה שבה נפצעה התובעת.

   

  נקבע שהמועצה לא הציגה את נוהליה בנוגע לרישום וטיפול במפגעים ציבוריים ובכך נכשלה בהוכחת הטענה כי אינה אחראית לתאונה. המועצה הייתה אמורה לצפות שהשקע שנפער בכביש בעקבות עבודות תשתית שבוצעו במקום עלול לסכן עוברי אורח. לפיכך נפסק שהמועצה הפרה את חובתה ועליה לפצות את התובעת על נזקיה.

   

  שיעור הפיצוי הועמד על 89,280 שקל בהתאם לחוות דעת מומחה מטעם בית המשפט, שקבע כי לתובעת נכות של 5% בלבד, ומתוכם החליטה השופטת לנכות 10% "אשם תורם", משום שהוכח בפניה כי התובעת ידעה על המפגע עוד לפני התאונה, ולא נזהרה למרות זאת.

   

  לסיכום חויבו המועצה המקומית כוכב יאיר ו"הפניקס" לשלם לתובעת 80,280 שקל, בתוספת הוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד בסך 18,786 שקל.

   

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובעת: עו"ד בוסתנאי
  • ב"כ הנתבעים: עו"ד הורוביץ
  • עו"ד שי ליאון עוסק בדיני נזיקין
  • הכותב לא ייצג בתיק

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים