שתף קטע נבחר

הפסידה כתובה של מיליון ש' בשל חשד שבגדה

במסגרת הליך גירושים סירבה אישה לחשוף התכתבויות עם גבר זר. בית הדין הרבני קבע שיש כאן "ספק בגידה" ופטרו את הגרוש מתשלום הכתובה

בית הדין הרבני בחיפה קבע לאחרונה שאישה שהתגרשה מבעלה לא זכאית לקבל את כתובתה, בסך מיליון שקל, משום שהתנגדה לבדיקת פוליגרף ולחשיפת תכתובות ווטסאפ שניהלה עם גבר זר. הדיינים קבעו שהתנהלותה מעלה חשד שבגדה, וזה מספיק כדי לפטור את בעלה מהתשלום.

 

פסקי דין מעניינים נוספים בערוץ משפט ב-ynet:

 

בספטמבר 2014, לאחר שש שנות נישואין, הגיש הבעל תביעת גירושים. כבר בדיון הראשון הסכימה האישה לפרידה ובני הזוג אישרו ששאלת תשלום דמי הכתובה תוכרע בהמשך על פי שיקול דעתו של בית הדין הרבני. ואכן, לאחר שהגט הוסדר הגישה האישה תביעת כתובה שבה טענה שבעלה לשעבר היה גבר אלים שבגד בה על ימין ועל שמאל, אף שאין לה ראיות מוצקות לכך.

 

באשר לטענותיו כלפיה, היא הכחישה שאי פעם נפגשה עם אותו גבר והוסיפה שהקשר עמו היה טלפוני בלבד. מכל מקום, הוסיפה, מאחר שהגרוש שלה יזם את הפרידה בעוד היא רצתה שלום בית, היא זכאית לתשלום מלא עבור הכתובה.

 

מנגד טען הגבר שהאישה מנסה לטפול עליו מעשי אלימות כדי להסיט את הדיון מבגידתה, שבגינה יש לשלול ממנה את הכתובה. הוא הוסיף שהיא לא מדייקת בטענותיה לגבי יוזמת הגירושים וטען כי היא זו שיזמה את הפרידה.

 

הוא ביקש מבית הדין להציג קלטות שלטענתו ניתן לשמוע בהן את האישה מודה שהיא מעוניינת להתגרש, וחלקן הושמעו למרות התנגדות התובעת.

 

בנוסף ביקש הגרוש להציג התכתבויות ווטסאפ שהתנהלו בין האישה לבין הגבר הזר, אך היא התנגדה בטענה שהגרוש פרץ למכשיר שלה תוך פגיעה בפרטיותה. אלא שגם בעניין זה קיבל בית הדין את עמדת הגרוש ונחשף להתכתבויות.

 

על רקע זה החליטו הדיינים הרב יצחק אושינסקי, הרב דוד גרוזמן והרב אברהם דב זרביב לדחות את התביעה של האישה.

 

הם התרשמו שהיא זו שיזמה את הגירושים, בהסתמך על הקלטה שבה הודתה בכך שהיא מעוניינת בפרידה, וכן לנוכח העובדה שהגישה תביעה נגד הבעל בבית המשפט למשפחה עוד לפני שהגיש את תביעת הגירושים. הדיינים הסבירו שאישה שיוזמת גירושים לא זכאית לקבל כתובה, קל וחומר אחרי שבעלה ביסס נגדה חשדות משמעותיים לבגידה.

 

"לאור סירובה לחשוף את ההקלטות, את הווטסאפ, ולהיבדק בפוליגרף להצדקת הכחשתה יש מקום להתרשם כי יש לה מה להסתיר", כתבו הדיינים ופסקו כי די בכך כדי לקבוע שיש כאן "ספק בגידה" המצדיק לפטור את הבעל מכתובה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
אילוסטרציה
צילום: shutterstock
עו"ד שירלי מנוחין אלמוג
מומלצים