שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ב.מ.וו, מרצדס, פולקסווגן ופורד מפתחות רשת טעינה מהירה

  יצרניות הרכב הגדולות משתפות פעולה בדרך לפריסת רשת רחבה של עמדות טעינה מהירות לאורך הכבישים, במטרה לסייע למכירות המכונית החשמלית

  יצרניות הרכב הגדולות מעוניינות לסייע בהפיכת הרכב החשמלי לשכיח יותר על הכבישים. בהודעה משותפת שפרסמו ב.מ.וו, מרצדס, פולקסוווגן על שלל מותגיה ופורד, נאמר כי היצרניות מתכננות להקים רשת של תחנות טעינה מהירה לרכב חשמלי לאורך כבישים מהירים וראשיים ברחבי אירופה. לדברי הקונצרנים, בכך הם יסייעו לשילוב טוב יותר של הרכב החשמלי בצי הרכב האירופאי.

   

   

  מטרת שיתוף הפעולה, כך היצרניות, היא להקים בשלב ראשון כ-400 תחנות לטעינת סוללות מהירה באירופה. תוך ארבע שנים, עד 2020, אמור מספר התחנות לגדול עד לכמה אלפים. כבר ב-2017 יחלו היצרניות בהקמת תחנות ראשונות בפרויקט. בכל תחנה שתוקם יהיו עמדות טעינה של 350 קילווואט המסוגלות לטעון סוללות רכב במהירות גבוהה משמעותית מהעמדות המהירות ביותר הקיימות כיום - כך בהודעה המשותפת של היצרניות. "חווית הטעינה אמורה להיות נוחה במידה דומה לתדלוק המתבצע כיום במכוניות רגילות", אמרו עוד. 

   

  יש לציין כי כל היצרניות המוזכרות עוסקות בתקופה האחרונה בהרחבת היצע המכוניות שברשותן עם דגמים חשמליים עכשוויים או עתידיים. מכירות רכב חשמלי אינן עומדות עדיין בציפיות הגבוהות שניבאו מומחים לפני שנים, ובמקרים רבים אף נמוכות מהן באופן קיצוני. הסיבות העיקריות לכך, לדעת מומחים, הן עלות הרכישה הגבוהה משמעותית מרכב רגיל, טווח הנסיעה המוגבל ואי זמינות תשתית טעינה מהירה לאורך הכבישים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים