שתף קטע נבחר

צפו: סגן יו"ר הלייבור הבריטי בשירת "עם ישראל חי"

תום ווטסון שר במהלך אירוע שנתי של חברי ישראל בלייבור. ווטסון, שאינו יהודי, נאם: "הקשר בין הלייבור לישראל מהווה אחריות מוסרית", והוסיף בעברית - "ואף מצווה"

 

 

 

 

סגן יו"ר מפלגת הלייבור הבריטית, תום ווטסון, פרץ אתמול (יום ג') בשירת "עם ישראל חי" לתשואות הקהל במהלך האירוע השנתי של חברי ישראל במפלגה. ווטסון, שאינו יהודי, פרץ בשירה במהלך נאום פרו-ישראלי נלהב שנשא.  

 

בנאום יצא ווטסון נגד הטלת חרם על מדינת ישראל ואמר כי "הקשר בין הלייבור לישראל מהווה אחריות מוסרית" והוסיף בעברית "ואף מצווה". בנוסף קרא ווטסון לחגוג את הצהרת בלפור ולתמוך בפרויקט הציוני.

 

ווטסון הצהיר כי הוא לא יעמוד מנגד כאשר מקדמי שנאה אומרים שציונים שיתפו פעולה עם הנאצים שרצחו שישה מיליון יהודים. "בואו לא נשווה בין הטרגדיה שמתרחשת כיום בסכסוך הישראלי-פלסטיני לבין נהרות הדם במרכז ובמזרח אירופה. בואו לעולם לא נאפשר למיתוס שהשואה לא הייתה אירוע רשע ייחודי להשתרש. אנו צריכים לציין ולהבטיח שהילדים שלנו לא ישכחו".

 

הבכיר שיבח את הדמוקרטיה הישראלית, ואמר כי ישראל היא "מדינה עם תקשורת ללא פחד, איגודים מקצועיים שנאבקים על הסכמים טובים יותר לעובדים ומערכת משפט עצמאית שמחפשת להגן על החלשים מפני החזקים". ווטסון גם התייחס לתנועה האנטי-ישראלית BDS: "התנועה שגויה מבחינה מוסרית ואינה מקדמת את חזון שתי המדינות".

 

ווטסון, שביקר לאחרונה בישראל בטיול שארגנו שגרירות ישראל בלונדון וארגון חברי ישראל במפלגת הלייבור, הוסיף כי ביטחון תושבי ישראל אינו נתון למשא ומתן. "הלייבור הבריטי עומד מאחורי ישראל. הקשר לא הולך להיעלם", סיכם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנאום הפרו-ישראלי של סגן יו"ר הלייבור
מומלצים