שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אריק ברמן נאשם בהעסקת ילדים בניגוד לחוק
  על-פי כתב אישום שהוגש נגד הזמר ונגד דניאל פליק, שהפיק את הקליפ לשיר "זו לזה לזו כשעלית על המטוס", לצילומים לוהקו ילדים בני 8 עד 11 - ללא קבלת ההיתרים הנדרשים. הקליפ הוסר מהרשת עם פתיחת החקירה

  פרסום ראשון: הזמר אריק ברמן נאשם בהעסקת ילדים בניגוד לחוק - זאת במסגרת צילומי קליפ לפני כארבע שנים. על-פי כתב האישום שהוגש הבוקר (יום ד') לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, במהלך הצילומים שערכו ברמן ודניאל פליק, הועסקו חמישה ילדים בני 8 עד 11 - בניגוד לחוק וללא היתר. השניים הוזמנו להגיע ולצלם את חומרי החקירה, בטרם יחל הדיון המשפטי בעניינם.

   

  הקליפ המדובר, שליווה את השיר "זו לזה לזו כשעלית על המטוס", הוסר מהרשת בשנת 2015 - עם פתיחת החקירה של משרד הכלכלה. פליק היה אז בעלים של חברת הפקה בשם "פורפליי סטודיוס", והוא שהיה אחראי על הפקת הקליפ. הצילומים ארכו יומיים והתקיימו בבר ובדירת מגורים בתל-אביב. הקליפ עלה לאתר יוטיוב בסוף 2012, וכאמור הוסר רק שלוש שנים מאוחר יותר.

   

  "זו לזה לזו כשעלית על המטוס"

  "זו לזה לזו כשעלית על המטוס"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בהתאם לחוק, בטרם מצלמים קטינים נדרש אישור מיוחד ממשרד הכלכלה - אולם השניים עשו זאת ללא האישורים הנדרשים. "נאשם 1 (פליק, א"ב ור"ב) תיווך להעסקת ילדים בצילומים בכך שגייס עבור השותפות את הילדים המשתתפים בקליפ וליהק אותם ולשם כך ביצע מספר פעולות לרבות יצירת הקשר עם הורי הילדים לצורך העסקת הילדים בצילומים", נכתב בכתב האישום. "הנאשם אף נכח במעמד ביצוע הצילומים - הן בבר והן בדירה".

   

  ברמן נאשם בכך שלא התנה את הצילומים בקבלת ההיתרים הנדרשים ממשרד הכלכלה. "הזמנת הצילומים בוצעה על ידי הנאשם מבלי שהוא התנה את העסקת הילדים בקבלת היתר משרד הכלכלה", נכתב בכתב האישום בנוגע לזמר. "הנאשם הפר את חובתו, והילדים אכן הועסקו ללא היתר בצילומים". הוריהם של הקטינים צפויים למסור עדות במהלך המשפט, שייפתח בקרוב בבית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב.

   

  ממשרד יחסי הציבור ורצברגר מלין, המיצג את ברמן, נמסר בתגובה: "כתב האישום לא הגיע לאריק ברמן וכשיגיע נדע להתייחס. בכל מקרה מדובר במקרה ישן והקליפ המדובר הוסר מהרשת מזמן. כיום אנחנו בעיצומו של קמפיין לקראת אלבום חדש".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים