שתף קטע נבחר

למרות ההורדה בדרגה: בוכריס ייהנה מתנאי פרישה של תא"ל

באולם בית הדין צפוי הקצין הבכיר להודות בקולו שקיים יחסי מין עם חיילת הכפופה לו. במסגרת העסקה בוכריס אמור לרדת לדרגת אל"מ, אבל הפנסיה לא תיפגע - כי עזב את הצבא מיוזמתו ולא הודח

תת-אלוף אופק בוכריס יורד לדרגת אלוף משנה במסגרת הסדר הטיעון המתגבש בינו ובין החיילת שהתלוננה נגדו - אך עדיין ייהנה משיעור פנסיה של תת-אלוף. ההורדה בדרגה תהיה סמלית בלבד בשל העובדה שבוכריס עזב את הצבא ביוזמתו ולא הודח. הוא ייהנה מתנאי הפרישה של תת-אלוף - דרגת הפרישה שנקבעה באופן סופי ביום עזיבתו.

ייהנה מתנאי פרישה של תא"ל. בוכריס (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ייהנה מתנאי פרישה של תא"ל. בוכריס(צילום: מוטי קמחי)
  

הצדדים מקווים להגיש את הסדר הטיעון לאישור בית הדין בקריה בשבוע הבא או לכל המאוחר בשבועיים הקרובים. במסגרת ההסדר בוכריס יודה שקיים יחסי מין עם א', החיילת ששירתה תחתיו והתלוננה על אונס ומעשי סדום. עבירות אלה יומרו והוא יורשע בבעילה אסורה בהסכמה. בוכריס, שמיוצג על ידי עו"ד רועי בלכר וכן עורכי הדין עודד סבוראי ואל"מ רן כהן מהסניגוריה הצבאית, שקל בסוף השבוע האחרון בכובד ראש את ההחלטה לגבי עסקת הטיעון.

 

ההסדר נרקם בחודש האחרון במהלך ארבעה דיונים בני 8-7 שעות מול המגשר בתיק, השופט הבכיר בדימוס והאלוף במיל' אילן שיף. שיף בחן בדקדקנות את חומר הראיות, חוזקתן וחולשתן, והמליץ לצדדים להתפשר על ההסדר לטובת כלל המעורבים והאינטרס הציבורי-צבאי. בתחילת השבוע גמלה בלבו של בוכריס ההחלטה להחליף את גרסת ההכחשה העקבית שבה דבק ולהודות כי קיים יחסי מין עם החיילת שהתלוננה נגדו.

 

הצדדים הסכימו על עבירת בעילה אסורה בהסכמה בשל רכיב מרכזי בתיק, ששלל קיומו של רומן בין השניים: הפער הגדול בין בוכריס, מח"ט גולני בזמן האירועים לפי כחמש שנים, למתלוננת - פער של שש דרגות וכ-22 שנים - שהפך את המגע המיני ביניהם לניצול מרות. קיומו של רומן היה מוביל לאישום קל יותר, בסעיף התנהגות שאינה הולמת.

 

הרכב השופטים בראשותה של תא"ל אורלי מרקמן צפוי לדרוש מבוכריס להשמיע בקולו באולם בית הדין את הודאתו בכתב האישום המתוקן ואת קבלת הסדר הטיעון.

 

בסביבתו של בוכריס עדיין מגלים זהירות בכל הקשור להתנהלות התקשורתית בפרשה, בתקווה שלא תתעורר התנגדות ציבורית מצד שתי המתלוננות שתעכב או תסכל את ההסדר, על אף שפרטיו סוכמו אתמול מול הפרקליט הצבאי הראשי, תא"ל שרון אפק. היום עודכנו עו"ד של המתלוננת העיקרית, החיילת שעמה קיים בכריס יחסי מין כמה פעמים. עורכי הדין לא הביעו התנגדות נחרצת להסדר אך הסתייגו מחלק מרכיביו. מחר יוצג ההסדר למתלוננת השנייה, קצינה בדרגת רב-סרן, שלגביה הואשם תחילה בוכריס בביצוע מעשה מגונה - עבירה שהומרה להתנהגות שאינה הולמת. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפי שריר
אופק בוכריס
צילום: אפי שריר
מומלצים