שתף קטע נבחר

טענות: "ח"כ מהבית היהודי הטריד מינית"

כמה נשים מספרות כי הוטרדו על ידי חבר הכנסת. הטענות הגיעו לחברת כנסת אחת לפחות - וזו הפנתה אותן למשטרה. מקורבת למתלוננת כתבה בפייסבוק: "הסיפורים נערמים והשתיקה רועמת לי מאוד. יש איש ציבור בכיר שתקף ותוקף נשים. כבר שנים". במערכת הפוליטית טוענים: ראשי המפלגה ידעו ולא עשו דבר. במפלגה לא מגיבים

הרשת סוערת בימים האחרונים סביב ניסיון לאסוף עדויות על הטרדה מינית מצד חבר כנסת מהבית היהודי, זאת לאחר שחגית מוריה גיבור, מקורבת למתלוננות, פרסמה פוסט הקורא לנשים נוספות שהוטרדו על ידו לפנות אליה.

 

"הסיפורים נערמים והשתיקה רועמת לי מאוד", נכתב בפוסט. "יש איש ציבור בכיר שתקף ותוקף נשים. כבר שנים. אני יודעת על מקרה ישן ולאחרונה הגיעו אליי סיפורים נוספים. מזעזעים. אנחנו מנסים לגבש קבוצה של עדויות, אפילו בעילום שם, על מנת לחשוף את האדם. אני מבקשת ומתחננת. מי שקרה לה, מכירה מישהי אחרת או יודעת משהו מכלי ראשון - פנו אליי. סודיות גמורה מובטחת".

 

הבוקר אמרה מוריה גיבור בראיון לעמית סגל בגל"צ כי מדובר באיש הבית היהודי וכי עד כה ידוע על שלוש נשים שטוענת כי הטריד אותן, אך הן מסרבות להתלונן במשטרה. "חשוב לי שזה לא יהפוך לנושא פוליטי", אמרה.

 

גורמים במערכת הפוליטית טוענים כי ראשי מפלגת הבית היהודי ידעו על הטענות להטרדות אך לא עשו דבר.  

 

לידי "ידיעות אחרונות" הגיעו כמה עדויות של נשים הטוענות שחברותיהן הוטרדו על ידי איש הציבור. שתיים מהנשים סיפרו על מקרים של הטרדה, ואחת סיפרה על מה שהיא ייחסה לניצול יחסי מרות.

 

הנשים שמניעות את הליך החיפוש אינן המוטרדות עצמן כי אם חברותיהן ואלה הן הטוענות למקרים השונים. אחת הנשים אמרה אמש: "אני מכירה כמה סיפורים לגביו. יש סיפור אחד ישן של הטרדה מלפני כמה וכמה שנים, ויש סיפורים אחרים טריים וחמורים יותר של ניצול יחסי מרות".

 

ל"ידיעות אחרונות" נודע כי ערב הבחירות האחרונות פנתה אחת הנשים, שטוענת כי בידיה עדויות להטרדות מיניות על ידי איש הציבור הבכיר, לחברת כנסת אחת לפחות בנושא. זו ביקשה מהאישה להפנות את העדויות למשטרה וטענה כי אין לה יכולת לטפל בעצמה בעדויות. ככל הידוע, עד עתה האישה לא פנתה למשטרה וגם לא הנשים שעדויותיהן הגיעו אליה לטענתה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים