שתף קטע נבחר

הבכיר לשעבר בלשכת רה"מ נחקר באזהרה לפני שבועיים בפרשת מעונות ראש הממשלה

פרסום ראשון: הבכיר לשעבר בלשכת ראש הממשלה, שנחקר השבוע בחשד לתקיפה מינית, נחקר כבר לפני כשבועיים בקשר לפרשת מעונות ראש הממשלה. כך נודע ל-ynet. "ההטרדה המינית זה לא מה שהכי מעניין את החוקרים", אמרו בסביבתו. רעיית ראש הממשלה צפויה להיות מזומנת היום להמשך חקירת הפרשה

הבכיר לשעבר לצד ראש הממשלה (צילוםף קובי גדעון, לע"מ) (צילוםף קובי גדעון, לע
הבכיר לשעבר לצד ראש הממשלה(צילוםף קובי גדעון, לע"מ)

 

הבכיר לשעבר בלשכת ראש הממשלה, שנחקר השבוע בחשד לתקיפה מינית, נחקר באזהרה כבר לפני כשבועיים בקשר לפרשת מעונות ראש הממשלה ובדיקות אחרות שמקיימת המשטרה בקשר לנתניהו ומשפחתו. כך נודע ל-ynet. לפי גורמים המעורים בחקירה, ישנו ניסיון של החוקרים להפוך את הבכיר לשעבר לעד מדינה. בתום חקירתו הוא שוחרר בתנאי מגבילים. בתוך כך, רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, צפויה להיות מזומנת היום לחקירת המשך בפרשה.

 

אתמול פורסם כי האיש, ששימש במשך תקופה ארוכה בתפקיד בכיר בלשכת ראש הממשלה, נחקר שלשום באזהרה ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) גם בפרשה אחרת. על פי התלונה, האישה, אמנית, טענה כי בעת ששבה מאירוע שבו השתתפה עם הבכיר הוא שלח לעברה ידיים ואף כלא אותה. הוא חשוד בביצוע מעשים מגונים ובכליאת שווא. הוא נשלח למעצר בית, ועורך דינו גיל פרידמן מסר כי הוא מכחיש את הטענות.

 

ואולם ממידע שהגיע לידי ynet עולה כי כבר לפני שבועיים כאמור זומן האיש לחקירה באזהרה בפרשות אחרות הקשורות לבני משפחת נתניהו. הוא נחקר הן על פרשות מעונות ראש הממשלה והן לגבי הבדיקה הנוספת שעורכת המשטרה בעניין נתניהו. במהלך החקירה הוטח בבכיר כי היה הדמות המרכזית מאחורי ההוצאות ואישור התקנים למעון ראש הממשלה שהטיבו לפי החשד עם משפחת נתניהו. בפרשה זו פרסמה המשטרה הודעה לפני מספר חודשים.

עו"ד גיל פרידמן, פרקליטו של החשוד (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עו"ד גיל פרידמן, פרקליטו של החשוד(צילום: מוטי קמחי)
 

בישיבות שנערכו ביאח"ה "סומן" הבכיר שפרש מתפקידו כדמות מפתח, מי שיכול לעזור למשטרה בשלל הפרשות שהיא חוקרת או בודקת בכל הקשור לנתניהו. על פי הגורמים שמעורים בחומר, במשטרה היו מעוניינים כי הבכיר יהפוך לעד מדינה שכן "הוא יודע לא מעט דברים", דברי בכיר המשטרה. בעבר ניסו החוקרים לגייס כעד מדינה את ראש הסגל לשעבר ארי הרו, והציעו גם לעובדים בכירים אחרים כמו הסמנכ"ל עזרא סיידוף להעיד נגד נתניהו - אך אף אחד מהם לא הסכים לכך.

 

כחלק מאיסוף החומרים, התקבל לפני כמה ימים במשטרה המידע על עבירות המין לכאורה של אותו בכיר לשעבר. בצעד מחושב החליטו במשטרה כי אותה יחידה החוקרת את פרשות נתניהו תטפל בחשד למעשים מגונים וכליאת שווא. ואולם בחקירה היה ברור לכל הצדדים כי זה אינו הסיפור העיקרי שבו עוסקת החקירה. 

 

גורמים בסביבתו של החשוד אמרו כי מדובר בצעד נוסף של המשטרה להפוך את הבכיר לשעבר לעד מדינה נגד משפחת נתניהו. "בוא נגיד שההטרדה המינית זה לא הדבר שהכי מעניין את החוקרים", אמרו בסביבתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה מילנר, לע"מ
החשוד
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים