שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שוב גדלנו: כמה אנשים חיים בכדור הארץ?
  האו"ם עדכן את מספר בני האדם שחיים בעולם, ומזהיר את המדינות המתפתחות: אם לא תשקיעו בילדוֹת - תפסידו מיליארדי דולרים

  אוכלוסיית העולם גדלה בשנה החולפת לכ-7.4 מיליארד בני אדם – כך הודיע היום (ה') האו"ם. לפי הנתונים החדשים שפרסם האו"ם חל גידול משמעותי בחלקם של הצעירים באוכלוסיית העולם, עובדה המציבה אתגר למערכות הפוליטיות והחברתיות ברחבי תבל.

   

  קרן האוכלוסין של האו"ם פרסמה את הדו"ח השנתי שלה על מצבה של אוכלוסיית העולם. במסיבת העיתונאים שבה פורסם הדו"ח בעמאן, בירת ירדן, הדגיש דניאל בייקר, המתאם האזורי לעניינים הומניטריים מטעם הקרן, את הצורך המיוחד להשקיע בילדוֹת: "אם לא נשקיע בבנות זה יהיה פשוט עוני מתוכנן. אם לא נשקיע בהן – אנחנו מתכננים עתיד עני".

   

  לפי הדו"ח אוכלוסיית העולם גדלה בשנה החולפת ב-1.1%, מ-7.349 מיליארד בשנה שעברה ל-7.433 כעת.

  7.433 מיליארד. ממשיכים לגדול (צילום: shutterstock)
  7.433 מיליארד. ממשיכים לגדול(צילום: shutterstock)

  הדו"ח מתמקד ברווחתן של ילדות בנות 10 כמדד המלמד על הסיכויים להצליח בתהליך הפיתוח או להיכשל בו. לפי הדו"ח 89% מ-125 מיליון הילדות בנות ה-10 שחיות כיום בעולם, חיות במדינות מתפתחות שבהן ילדות מתמודדות עם קשיים בכל הקשור לחינוך שווה, קבלת שירותי בריאות וביטחון.

   

  מחברי הדו"ח מעריכים כי מדינות מתפתחות יכולות להרוויח או להפסיד 21 מיליארד דולר לפחות בהתאם להחלטתן כמה להשקיע בבריאות ובחינוך של הילדות בנות ה-10 שחיות בהן כיום.

   

  הנסיכה בסמה בנת טלאל, שגרירה של רצון טוב מטעם קרן האו"ם, אמרה כי גורל הילדות בעולם תלוי במחויבות הקהילה הבינלאומית לשוויון. "בואו נזכור שכולנו אחראים", אמרה. "בואו נזכור שכל מילה ומעשה, חיוביים או שליליים, יכולים להשפיע על הדרך שילדה עוברת בחייה. זה מה שיקבע את תפקידה בחברה שלנו ובעולמנו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שוב גדלנו: כמה אנשים חיים בכדור הארץ?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים