שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  סיני שהוצא להורג זוכה לאחר 21 שנה

  ניי שאובין הוצא להורג בשנת 1995 לאחר שהורשע באונס וברצח. 21 שנה חלפו ובית המשפט העליון בסין זיכה אותו כי הודאתו מוטלת בספק ולא היו ראיות מספקות נגדו. משפחתו של שאובין פרצה בבכי בעת מתן ההחלטה

  צדק מאוחר מדי: בית המשפט העליון בסין זיכה הבוקר (ו') אזרח סיני שהוצא להורג לפני 21 שנה בגין הרשעתו באונס וברצח של אישה. בית המשפט קבע כי יש ספק באמינות ההודאה שגבו מהאיש, ניי שאובין, שהוצא להורג באפריל 1995 לאחר שבית משפט מקומי דחה את הערעור שהגיש.

  (אילוסטציה) (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (אילוסטציה)(צילום: AFP)
   

  בחינה מחודשת של המקרה החלה בחודש יוני. היא הובילה להחלטת בית המשפט העליון שקבע כעת: "העובדות אינן ברורות, הראיות לא מספקות". בני משפחתו פרצו בבכי לשמע ההחלטה. הסרטון שתיעד את תגובותיהם לאחר החלטת בית המשפט זכה לאלפי שיתופים ברשת החברתית הפופולרית - המקבילה של טוויטר בסין.

   

  ספקות ראשונים לגבי פסק הדין וגזר הדין שהגיע בעקבותיו החלו לצוץ כבר בשנת 2005, עת גבר אחר בשם וואנג שוג'ין הודה באונס וברצח ובכך עורר שאלות בנוגע למקרה שבו הואשם שאובין. הוריו של שאובין הגישו ערר בשנת 2007 והרשויות תמכו בספקות שהעלו, והודיעו כי יש בהן די כדי לפנות לבית המשפט העליון. 

   

  הוצאות להורג של חפים מפשע מעוררות זעם ציבורי גדול בסין, אך התמיכה בעונש מוות עדיין נרחבת.

   

  גם בשנת 2014 זיכה בית משפט בסין אזרח מונגולי לאחר מותו. הוא הורשע באונס וברצח אישה בשירותים ציבוריים, וגם אז עיוות הדין גרר זעם ציבורי.

   

  סין אינה מפרסמת את מספר ההוצאות להורג מדי שנה, אך המתנגדים לעונשי המוות טוענים כי הם מבוצעים בה יותר מבכל מדינה אחרת בעולם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים