שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רכשו דירה עם ליקויים - "פסגות" חויבה לפצות
  בני זוג שנכנסו לדירה בירוחם גילו בה סדקים, ריצוף פגום ובעיות ניקוז. אחרי שנתיים של התעלמות מתלונותיהם, חייב אותה ביהמ"ש לשלם 56 אלף ש'
  בית משפט השלום בבאר שבע חייב לאחרונה את חברת הבנייה "פסגות" לפצות ב-54 אלף שקל בני זוג שרכשו ממנה דירה בירוחם, אחרי שבמשך שנתיים לא תיקנה ליקויים שהתגלו בנכס. השופטת רחלי טיקטין עדולם קבעה שהחברה פספסה את ההזדמנות לתקן את הליקויים בעצמה ועליה לשלם על כך.

   

  פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

   

  בני זוג שנכנסו לפני שלוש שנים לדירה חדשה שרכשו בירוחם גילו בה סדקים בקירות, בעיות במערכת החלונות, ריצוף פגום ובעיות ניקוז. חברה מטעם "פסגות" תיקנה את התקלה בחלונות, אך לא כך היה לגבי שאר הליקויים. לפני שנתיים, אחרי שסבלנותם של בני הזוג פקעה, הם הגישו תביעה לפיצוי.

   

  התובעים, שמאז הגשת התביעה מכרו את הדירה, טענו שעלויות תיקון הליקויים עומדות על 150,030 שקל, והם התחייבו בפני הרוכשים החדשים לתקן אותם.

   

  פסגות הכחישה את ההערכה הזו וטענה שמדובר בכל היותר בליקויים שוליים, שיש לאפשר לה לתקן בעצמה. מכל מקום, אם ייקבע שעליה לפצות את התובעים, יש לקזז את סכום הפיצוי עם חוב בסך 18,151 שקל, שהתובעים עוד חייבים לה עבור הדירה.

   

  בתגובה השיבו בני הזוג שאין מקום לתת לנתבעת עוד הזדמנות לתקן את הליקויים לאחר שפניותיהם הרבות בנושא לא נענו. בנוסף, התובעים הכחישו כי יש להם חוב כלפי החברה וטענו שאת המפתחות לדירה קיבלו רק לאחר שערכו גמר חשבון.

   

  נזכרה מאוחר מדי

  מהנדס שמונה על ידי השופטת רחלי טיקטין עדולם העריך שעלות תיקון הליקויים עומדת על 48 אלף שקל, והשופטת קיבלה את חוות דעתו. באשר לסוגיית תיקון הליקויים היא דחתה את בקשת פסגות וקבעה שהיא פספסה את ההזדמנות לתקנם בעצמה. בדיון הוכיחו בני הזוג שפנו לחברה בעל פה ובכתב כמה פעמים במשך שנה שלמה, ולעומתם הנתבעת לא הוכיחה כי אי פעם הגיבה לפניותיהם.

   

  השופטת הוסיפה שהעובדה שהתובעים כבר מכרו את הדירה לא שוללת מהם את הזכות לקבל פיצויים, שכן יש להם אחריות לתקנם כלפי הרוכשים שבאו במקומם.

   

  גם בשאלת החוב לפסגות קבעה השופטת טיקטין עדולם לטובת בני הזוג: "מהשתלשלות העניינים כפי שהוכחה בפניי עולה כי טרם קיבלו התובעים את המפתח בוצע גמר חשבון בין הצדדים והתובעים שילמו לנתבעת את כל התשלומים שנדרשו לשלם. כן עולה כי רק בעקבות הגשת תביעה זו טענה הנתבעת לראשונה כי לתובעים קיים חוב כלפיה בגין רכישת הדירה".

   

  לפיכך התקבלה התביעה ופסגות חויבה לשלם לבני הזוג 48 אלף שקל עבור עלות תיקון הליקויים בדירה, בנוסף לפיצוי של 6,000 שקל עבור עוגמת הנפש שנגרמה להם, וכן 10,000 שקל עבור שכר טרחת עו"ד.

   

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובעים: עו"ד גור
  • ב"כ הנתבעת: עו"ד ערב, עו"ד כהן, עו"ד וארונוב
  • עו"ד יצחק קירה עוסק בתחום הנדל"ן
  • הכותב לא ייצג בתיק

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים