שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רשמית: הפועל ת"א תבקש הקפאת הליכים
  האדומים יגישו מחר (ג') בקשה למנות נאמן שיחליף את אמיר כבירי בניהול הקבוצה. כפי שנחשף ב"ידיעות אחרונות", המהלך יביא להפחתת תשע נקודות. מהמועדון נמסר: "ההליך הינו צעד הכרחי. אנו בטוחים שנצא מחוזקים". התקיימה פגישת חירום עם יו"ר הבקרה התקציבית במשרדי המינהלת. אנשי עסקים מארה"ב מחכים להליך כדי לרכוש את המועדון

   

  לאחר חשיפת "ידיעות אחרונות" על ההחלטה ללכת להליך משפטי שמשמעותו הורדה של תשע נקודות והחלפתו של בעלי הקבוצה בהפועל תל אביב, תגיש מחר (ג') הפועל תל אביב בקשה להקפאת הליכים.

   

   

  האדומים יבקשו למנות את עו"ד רון בר ניר ממשרד עורכי הדין פירון למנהל המיוחד של הקבוצה בהקפאת ההליכים ובכך הוא יחליף את אמיר כבירי. בעקבות הכאוס הגדול, פנו שחקני הקבוצה לנציגי המועדון כדי לקבל הבהרות, מאחר שקראו רק בתקשורת על ההחלטה ללכת למהלך. השחקנים ביקשו שיבהירו להם מהי המשמעות מבחינתם, ודרשו להיפגש עם גורמים שיסבירו להם את השלכות המהלך. במהלך האימון היום פנה המאמן גיא לוזון לאוהדים שהגיעו למתחם חודורוב ואמר להם: "אתם תעזרו לנו להישאר בליגה".

   

  צפו בכבירי לאחר הדיון

  צפו בכבירי לאחר הדיון

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  יוחלף ע"י מנהל מיוחד. כבירי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  יוחלף ע"י מנהל מיוחד. כבירי(צילום: אורן אהרוני)

   

  לוזון לשחקנים: "אתם תעזרו לנו להישאר בליגה" (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
  לוזון לשחקנים: "אתם תעזרו לנו להישאר בליגה"(צילום: צביקה טישלר)

   

  9 נקודות יופחתו ממאזנה של הקבוצה. שחקני הפועל ת"א (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  9 נקודות יופחתו ממאזנה של הקבוצה. שחקני הפועל ת"א(צילום: ראובן שוורץ)

   

  המהלך עדיין כפוף להחלטת בית המשפט שיקבע האם תעבור הקבוצה להליך של הקפאת הליכים או פירוק, ואם ימונה נאמן שייכנס לנעלי ההנהלה שתהפוך ללא רלוונטית. הנאמן יבדוק את מצבת ההכנסות והחובות.

   

  בהודעה הרשמית של הפועל תל אביב נכתב: "במצב הכלכלי שנוצר במועדון במהלך עשר השנים האחרונות, שחומרתו נחשפה במלואה רק בחודשים האחרונים, הוחלט כי אין מנוס מלהגיש בקשה להקפאת הליכים, לאור הצטברות חובות, התחייבויות וחשיפות משפטיות שמגיעות לכדי כ-100 מיליון שקלים. במהלך השנה וחצי האחרונות, מאז הגעתו של הבעלים אמיר כבירי, הושקעו מאמצים וכספים אדירים בניסיון לייצב את מצבו הכלכלי, אולם לאחר חשיבה מעמיקה המועדון הגיע למסקנה שההליך הינו צעד הכרחי".

   

  אורן חסון ורותם קמר (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  אורן חסון ורותם קמר(צילום: אורן אהרוני)

  עופר אורליצקי בדרכו לפגישה (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  עופר אורליצקי בדרכו לפגישה(צילום: אורן אהרוני)

   

  עו"ד אפרים ברק, היועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל (צילום: אורן אהרוני)
  עו"ד אפרים ברק, היועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל(צילום: אורן אהרוני)

   

  עוד נכתב: "בתהליך הקפאת ההליכים שנועד להפריד בין הפעילות השוטפת של מועדון הכדורגל

  הפועל תל אביב לבין חובות העבר המכבידים, ייעשו גם מאמצים למציאת משקיעים שיבטיחו את עתידו הכלכלי של המועדון לשנים רבות קדימה. במהלך תקופת הקפאת ההליכים יפעל הנאמן שימונה על ידי בית המשפט לאפשר לצוות המקצועי שקט תעשייתי בניהול מועדון הכדורגל, ובמקביל יפעל לבצע הסדר נושים של חובות העבר, תוך בדיקה מעמיקה של כל אחד מהחובות הנטענים ושל החובות שחבים גורמים שונים למועדון. למרבה הצער, ובהתאם לתקנון ההתאחדות לכדורגל בנוגע לתהליך הקפאת ההליכים מחויב המציאות, יופחתו ממאזנה של הקבוצה תשע נקודות. ברגעים מאתגרים אלו, הוכיח בעבר מועדון הפועל תל אביב את חוסנו הייחודי, ואנו בטוחים שנצא מחוזקים מתקופה זו".

   

  אחר הצהריים נערכה פגישת חירום של כבירי עם יו"ר הבקרה התקציבית במשרדי המינהלת. מנכ"ל מינהלת הליגות אורן חסון זימן לפגישה בנוסף לכבירי את יו"ר הבקרה עופר אורליצקי ואת מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל רותם קמר.

   

  בתוך כך, מספר אנשי עסקים מארה"ב ממתינים לתחילת ההליך במטרה לנסות ולרכוש את המועדון באופן מיידי.

   

  לאחר הפגישה, נמסר ממנהלת הליגה: "בפגישה שנערכה בין נציגי הפועל ת"א יחד עם נציגי המנהלת, ההתאחדות והבקרה התקציבית, הודיע המועדון על כוונתו להגיש לביהמ״ש בקשה להקפאת הליכים מחר בבוקר, ולהפעיל את הקבוצה באמצעות נאמן באופן סדיר. סוכם בין הצדדים שהמנהלת וההתאחדות ילוו את המועדון בהליך.

   

  מעמותת האדומים, נמסר: "הוועד המנהל של עמותת האדומים קיים הערב ישיבת חירום ובה החליט פה אחד לתמוך בבקשתו הצפויה של מחזיק זכויות הניהול להגיש לבית המשפט בקשה להקפאת הליכים על רקע החובות הגדולים אליהם נקלע המועדון. העמותה מתכוונת, באמצעות היועץ המשפטי שלה עו״ד ברק טל אור, להתנגד לבקשתו של מחזיק זכויות הניהול למנות את עו״ד רון בר נר כנאמן ולהתנגד לכל נאמן אחר שיוצע על ידי אמיר כבירי.החלטת הוועד המנהל של העמותה תובא לאישור כלל חברי העמותה בהקדם". השחקנים יבקשו למנות את עו"ד אופיר רונן לנאמן.

   

  יו״ר העמותה, נועם ברנדר, מתכוון לזמן אסיפת חירום של כלל בעלי המניות בחברת הראל אחזקות.

   

   


  פורסם לראשונה 05/12/2016 12:50

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים