שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דרור בורשטיין, איימן סיכסק וננו שבתאי בין מועמדי פרס ספיר

  נחשפה הרשימת הארוכה של המועמדים לפרס ספיר לספרות לשנת 2016. בין 12 המועמדים נמנים גם איריס אליה כהן, משה סקאל, אודי שרבני וישי שריד

  ועדת פרס ספיר של מפעל הפיס חשפה היום (ב') את רשימת המועמדים המורחבת לפרס ספיר לשנת 2016. הרשימה כוללת 12 סופרים המועמדים על ספרים שהוציאו בשנה החולפת.

   

  המועמדים הם: יניב איצקוביץ' עם "תיקון אחר חצות" (הוצאת כתר ספרים), איריס אליה כהן עם "גלבי" (הוצאת משכל), דרור בורשטיין עם "טיט" (הוצאת כתר ספרים), מיכל בן נפתלי עם "המורה" (הוצאת כתר ספרים), גבריאל בן שמחון עם "המרוקאי האחרון" (הוצאת משכל), מיה לוי-ירון עם "אישה בשמלה ירוקה" (הוצאת הקיבוץ המאוחד), איימן סיכסק עם "תשרין" (הוצאת אחוזת בית ספרים), משה סקאל עם "אחותי" (הוצאת כנרת זב"מ דביר), שמעון צימר עם "לפעמים הבית הוא רוצח" (הוצאת אפיק ספרות ישראלית), ננו שבתאי עם "ספר הגברים" (הוצאת כתר ספרים), אודי שרבני עם "יש לך בשביל מה" (הוצאת הקיבוץ המאוחד) וישי שריד עם "השלישי" (הוצאת עם עובד).

   

  איימן סיכסק. מועמד על "תשרין" (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
  איימן סיכסק. מועמד על "תשרין"(צילום: דנה קופל)

  חבר השופטים, בראשות ד"ר עדנה קפלן-הגלר, בחר את "הרשימה הארוכה", מתוכה ייבחרו במהלך חודש ינואר חמישה מועמדים סופיים, וכן הזוכה בפרס הביכורים. במהלך ינואר ייבחר גם הזוכה בפרס ספיר לשנת 2016 מתוך הספרים שמרכיבים את "הרשימה הקצרה".

   

  משה סקאל (צילום: גרג בול) (צילום: גרג בול)
  משה סקאל(צילום: גרג בול)

  סופרי "הרשימה הארוכה" יזכו למענק בסך 20 אלף שקלים כל אחד, בעוד נבחרי "הרשימה הקצרה" והזוכה בספר הביכורים יזכו לפרס בסך 40 אלף שקלים. הזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס יזכה ב-150 אלף שקלים וספרו יתורגם לערבית ולשפה זרה נוספת על פי בחירתו. בנוסף, ירכוש מפעל הפיס מהדורה בת 500 ספרים מספרי ה"רשימה הקצרה" וספר הביכורים ויעניק אותם לספריות ציבוריות ברחבי הארץ.

   

  פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס, שנוסד בשנת 2000 במטרה לעודד את הספרות העברית ואת תרבות הקריאה, יחולק זו השנה ה-16 לכותר הטוב ביותר של השנה, על פי בחירת חבר השופטים. בשנה שעברה זכתה בפרס הסופרת אורלי קסטל בלום על ספרה "הרומאן המצרי" בהוצאת "הספריה החדשה". 

   

   

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים