שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות

   מהיום: הוזלה במחירי ביטוח החובה

   החל מהיום יפחיתו חברות הביטוח את מחירי ביטוח החובה לפוליסות חדשות, בשיעור שינוע סביב 10%-30%. הנהנים העיקריים: נהגים צעירים, נשים ובעלי רכבים עם מערכות בטיחות מתקדמות

   הרפורמה בדמי ביטוח החובה לרכב שהחלה בחודש מארס, נכנסת היום (ב') לתוקף אצל כל חברות הביטוח. במסגרת השינוי, יופחתו מחירי פוליסת ביטוח החובה שירכשו החל מהיום (עבור ה-1 בינואר 2017 ואילך) בשיעור שינוע סביב 10%-30%. במשרד האוצר יעדכנו את מחשבון ביטוח החובה, כך שניתן יהיה להשוות מחירים בין ההצעות השונות.

    

   כתבות נספות בערוץ הכלכלה

    

   ההוזלות העיקריות יינתנו לנהגים צעירים, נשים וכלי רכב בעלי מערכות בטיחות מצילות חיים. מדובר ברכבים בהם מותקנת מערכת ESP לבקרת יציבות, וכן מערכות התראה - לתאונות חזית אחור ולסטייה מנתיב.

    

   סיבה נוספת להוזלה היא החזר כספים שהצטברו בקרן הפיצויים הממשלתית - "קרנית" - בסך של 1.2 מיליארד שקל, שיושבו לציבור המבוטחים במהלך השנתיים הקרובות. סכום זה יעניק הנחה של כ-13% בשנה הקרובה וכן בזו שאחריה.

    

    (באדיבות משרד האוצר) (באדיבות משרד האוצר)
    

    (באדיבות משרד האוצר) (באדיבות משרד האוצר)

   נזכיר כי במסגרת בדיקה נמצא כי בקופת "קרנית", שנועדה לפצות נפגעי תאונות דרכים הזכאיים לפיצויים אך אינם יכולים לתבוע זאת מחברת הביטוח, ישנו סכום העולה על הנדרש לצורך מימון פעילות הקרן, שממומנת מכספי ביטוח החובה שהנהגים משלמים. בעקבות הצעת חוק של שרת המשפטים איילת שקד, הוסמכו במשרד האוצר להשיב למבוטחים את הכספים העודפים.

    

   כאמור, שיעור ההנחה במסגרת הרפורמה לא יהיה זהה לכולם והוא תלוי בגיל הנהג, מערכות הבטיחות ברכב ועוד. כך לדוגמה, נהגים בגילאי 40-50 צפויים לקבל הנחה בשיעור נמוך באופן משמעותי בהשוואה לנהגים צעירים.

    

   נציין כי בעקבות המהלך, קיים חשש כי חברות הביטוח ינסו להשיב לעצמן את הפער בביטוח החובה, על ידי ייקור של פוליסת הביטוח המקיף. ברשות שוק ההון, הממונה על הביטוח, אומרים בתגובה כי הם לא מכירים תופעה כזו וכי עד כה לא הוגשה בקשה מחברת ביטוח כלשהיא להעלות תעריפים בביטוח המקיף.

    

   חשש נוסף שקיים הוא שבעוד שנתיים, כאשר החזרי הכספים מקרנית ייפסקו, יחזרו מחירי פוליסות ביטוח החובה לעלות.

    

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים