שתף קטע נבחר

פרשת הצוללות: המשטרה גבתה עדויות מקצינים בכירים בצה"ל

ל-ynet נודע כי במסגרת הבדיקה שמקיימת המשטרה בפרשה בשל מעורבותו של עו"ד דוד שמרון, פרקליטו של רה"מ נתניהו, עלה כי קצינים בצבא היו מעורבים בכל ההליך ובמשטרה ביקשו לקבל את גרסתם וגבו מהם עדויות

המשטרה גבתה עדויות מקצינים בכירים בצה"ל הקשורים לפרשת הצוללות. כך נודע הערב (ב') ל-ynet. העדות נעשתה במסגרת הבדיקה שמקיימת המשטרה בפרשה על רקע מעורבותו של עו"ד דוד שמרון, פרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

במסגרת הבדיקה עלה כי קצינים בצבא היו מעורבים בכל הליך העסקה עם התאגיד הגרמני "טיסנקרופ" ובמשטרה ביקשו לקבל את גרסתם לנושא. שלשום היה זה היועץ המשפטי של משרד הביטחון, עו"ד אחז בן ארי, שמסר עדות וטען כי שמרון לא הזכיר בשיחתם את נתניהו.

 

לפני כשבוע וחצי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הורה על פתיחת בדיקה משטרתית בפרשת הצוללות. ממשרד המשפטים נמסר אז כי "היועץ קיים היום התייעצויות נוספות ב'פרשת כלי השיט', בהשתתפות פרקליט המדינה וגורמים נוספים במשרד המשפטים, וכן בהשתתפות ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרת ישראל".

 

לפי ההודעה, ההתייעצות נערכה בעקבות "מידע חדש שהתקבל היום מהמשטרה, וכן התפתחויות נוספות בנושא. בסיכום הדיון, החליט היועץ המשפטי לממשלה להורות על קיום בדיקה באמצעות משטרת ישראל ביחס להיבטים שונים הקשורים בפרשה".

 

מידע שהגיע ממשרד הביטחון ליחידת המשטרה להב 433 ביממה האחרונה הוא שהוביל לפתיחת הבדיקה על ידי היועץ מנדלבליט. צוות מצומצם בלהב בחן את המידע, וראש אגף החקירות ניצב מני יצחקי החליט לאחר דיון פנימי להביאו ליועמ"ש. לאחר שהמידע הוצג בפניו, נתן מנדלבליט אור ירוק לחוקרים לפתוח בבדיקה ביחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ).

 

ראש הממשלה נתניהו הכחיש כמה פעמים כי ידע על הקשר של עורך דינו דוד שמרון לעסקת רכישת הצוללות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
בדיקת המשטרה נמשכת. צוללת צה"ל
צילום: דובר צה"ל
מומלצים