שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ישי לוי: "בכל יום אני נלחם בפיתוי לסם"
  אלפי מוזיקאים שולחים לישי לוי מילים ולחנים, אבל החיבור לשיר שיצר עידן חביב, ויוצא כעת בבכורה מהאלבום שבדרך, נעוץ דווקא בשמו - "שועל קרבות". "הוא כנראה נכתב על הקריירה שלי", מסביר המוזיקאי הוותיק, שהתמודד בעברו עם התמכרות קשה לסמים, "כשאתה משתמש אתה עבד של הגוף. גם אחרי כל השנים, הפיתוי שם". האזינו כאן

   

  ישי לוי - "שועל קרבות"

  ישי לוי - "שועל קרבות"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ישי לוי מעיד שהוא מקבל אלפי שירים מכותבים שונים, שמדמיינים אותו מבצע את יצירותיהם. אבל דווקא הפנייה שקיבל מהכותב והמלחין עידן חביב משכה את תשומת לבו, וגרמה לו להגיע לאולפן באופן אישי ולהאזין לו. הסוד, מסתבר, היה בשם השיר - "שועל קרבות", שנגע בנקודות הנכונות בנפשו של לוי ויוצא היום (ד') בבכורה.  

   

  "אני חייב לציין שהבחור מוכשר ברמות על, והוא גם זה שעשה את הקליפ", פותח לוי במחמאה. "הוא פנה אליי ואמר שיש לו שיר בשבילי, אבל הוא לא היה מוכן לשלוח אותו. 'לא, אתה תבוא לפה לאולפן ותשמע אותו'. שאלתי אותו מה השם השיר, וכשהוא ענה 'שועל קרבות', עניתי - אני בא".

   

  שיר אוטוביוגרפי כמעט. לוי (יח"צ) (יח
  שיר אוטוביוגרפי כמעט. לוי(יח"צ)

  אתה רואה בעצמך שועל קרבות?

  "במובן מסוים כן. חסרות סיבות? זה שאני חי, שר, אבא לחמישה ילדים ועוד מעט אהיה סבא בעזרת השם - אני שועל קרבות ותיק מאוד. אם אוטו היה עושה את העליות והירידות שאני ירדתי ועליתי, הוא היה מתהפך".

   

  "שועל קרבות" הוא אחד מעשרה שירים שירכיבו את אלבומו החדש של לוי, שייצא לקראת פסח. בין כותביו ניתן למנות שמות כמו דודו טסה, דודו מתנה ומאור אדרי. למעשה, יש סיבה מיוחדת בגללה נבחר להיות סינגל הבכורה מהאלבום, כמו גם שיר הנושא. מי שבקיא בהיסטוריה של לוי יודע שלצד היותו אחד הקולות החשובים בזמר הים תיכוני לדורותיו, ידע הזמר גם לא מעט קשיים - שלא נאמר תהומות. סכסוכים מתוקשרים, תקופות מעצר ומעל כולם - התמכרות רבת שנים לסמים, עמה הוא מתמודד בכל יום. שורות בשיר, כמו "סתם עבד של הגוף כשהפיתוי זאב בפתח", גורמות לשועל הוותיק להיזכר במאבקו היומיומי מול זאבים.

   

   (עטיפת הסינגל) (עטיפת הסינגל)
  (עטיפת הסינגל)

  "כשאתה משתמש בסמים אתה סתם עבד של הגוף", אומר הזמר, ששומר על פיכחות מזה כמה שנים. "הפיתוי לא שם פיזית, אבל הוא שם ברקע, גם אחרי כל השנים. אני לא מרגיש אותו, אבל אתה קם בכל בוקר, מרדים את המחלה, מבקש מאלוהים שינחה אותך בדרך ויוצא לעמל יומך. הייתי אומר שאני נלחם בכל יום".

   

  נקודת החיבור שלך לשיר מובנת. זה שיר שנתפר עבורך.

  "יש לו מילים מדהימות, כנראה הוא נכתב על הקריירה שלי, אבל השורה שהכי התרגשתי ממנה היא זו בה אני שר על 'חברים שלא עמדו מול הזמן במלחמה הזאת'. יש המון אנשים שהשתמשתי איתם והם לא איתנו היום. אני חושב עליהם לפעמים, אם הם היו נקיים ומה הם היו עושים היום".

   

  זה שיר שקשה לך לשיר, נוכח המטען שלו?

  "זה לא שיר שקשה לי לשיר. להיפך, הוא מחזק".

   

  ישי לוי יופיע ב-10 בינואר ב"גריי" ביהוד, שם ייארח את חיים משה.

   

  "שועל קרבות"

  מילים ולחן: עידן רפאל חביב

   

  כבר חשבתי לוותר בדרך גם

  כשזכיתי לא הרגשתי דבר

  בעלטה הזאת

   

  והזמן שמזדחל לו מול עיניי

  חורץ עקבות בחול

  עקבות על פניי

  במין שלווה כזאת

   

  סתם עבד של הגוף

  כשהפיתוי זאב בפתח

  פתחנו כל מה שחשוב

  שאלת ממה אתה בורח

   

  עכשיו דלתות פותח

  עכשיו חוזר ואלוהיי איתי

  שועל קרבות נוסע

  מול כל פחדיי

  אויי אלוהיי חיי

  ימיי ולילותיי

   

  כבר זכיתי לאהוב בדרך גם

  חברים שלא עמדו מול הזמן

  במלחמה הזאת

   

  וזה נכון אני צועד כך עד היום

  לבוש שריון חלוד מגל ואמת

  באגדה הזאת

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים