שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נוית בראל, איימן סיכסק וקציעה עלון בין זוכי פרס ראש הממשלה לספרות

  הוכרזו 14 הזוכים בפרס ראש הממשלה לספרות, וביניהם נוית בראל, איימן סיכסק, קציעה עלון ויפתח אשכנזי. הזוכים בתחומי הכתיבה השונים יקבלו כל אחד פרס כספי בסכום של 65 אלף שקלים

  משרד תרבות והספורט וקרן הראש הממשלה הכריזו היום (ד') על הזוכים בפרס ראש הממשלה לספרות על שם לוי אשכול לשנת תשע"ז. הפרס, המוענק מדי שנה ליוצרים בתחום הספרות, השירה, המחזאות והביקורת, ניתן כאות הוקרה על פועלם היצירתי של האמנים. השנה החליטה ועדת הפרס להעניק ל-14 יוצרים ישראלים את הפרס, ששוויו הכולל עומד על 910 אלף שקלים, כאשר לכל אחד מן הזוכים יוענק סכום של 65 אלף שקלים.

   

  סיכסק. בין זוכי הפרס (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
  סיכסק. בין זוכי הפרס(צילום: דנה קופל)

  הזוכים בפרס לשנת תשע"ז הם: רחל אשד, יפתח אשכנזי, איימן סיכסק, לאה פילובסקי, בנימין שבילי, נוית בראל, קציעה עלון, יודית שחר, יהודה עַתַּי, עדי וולפסון, אביחי קמחי, רחלי אברהם איתן, דורית זילברמן ושחר מריו מרדכי. בראשות וועדת השיפוט השנה עמדו פרופ' אביבה דורון (יו"ר הוועדה), פרופ' חביבה פדיה ופרופ' אריאל הירשפלד.

   

  עבור הסופר איימן סיכסק זו המועמדות השנייה בשבוע הנוכחי, לאחר שפורסם כי ספרו "תשרין" מועמד ברשימה המורחבת לפרס ספיר לספרות. נימוקי הוועדה על זכייתו בפרס ראש הממשלה תיארו את כתיבתו כ"רגישה, מבריקה, ובונה מבט מורכב ומעודן על קווי התפר הכאובים שבין החיים הערביים לבין היהודיים בארץ הזאת". על ד"ר קציעה עלון כתבה הוועדה כי היא "עוסקת בסוגיות של מגדר ומזרחיות, יצירה וזהות. המודעות הפרשנית והתיאורטית שלה לסוגיות פואטיות היא מרשימה" ואילו על הסופר והמשורר בנימין שבילי כתב חבר השופטים כי הוא "פורש, זה שנים, מסעות-נפש המתרחשים במחוזות שונים בארץ ובעולם, מתוך מגע למדני-אינטימי בכתבי הקבלה והמסורת היהודית. שבילי הוא מעין סופר-נזיר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שלומית כרמלי
  קציעה עלון
  צילום: שלומית כרמלי
  לאתר ההטבות
  מומלצים