שתף קטע נבחר

פרקליט הרב החשוד באונס שאל בדיון: "המתלוננת הייתה בתולה?"

התבטאויות מקוממות בבית המשפט: עו"ד יהודה שושן, פרקליטו של דוד הריסון, לשעבר רב באולפנה החשוד באונס בת 14, אמר כי "ידוע שדתיות שמתחתנות בגיל צעיר מוצאות דרך לתרץ את איבוד בתוליהן. במגזר הדתי הן ייחשבו פסולות"

 

 

דוד הריסון, הרב החשוד באונס, היום בבית משפט השלום בירושלים (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
דוד הריסון, הרב החשוד באונס, היום בבית משפט השלום בירושלים(צילום: אלי מנדלבאום)

"המתלוננת הייתה בתולה?" השאלה המקוממת הזו והתבטאויות מעוררות מחלוקת אחרות נאמרו על ידי עו"ד יהודה שושן, פרקליטו של דוד הריסון בן ה-60 שחשוד באונס בת 14 כמה וכמה פעמים בעת שהיה רב באולפנה, לפני שש שנים. הרב הכחיש את המעשים שיוחסו לו, אך מעצרו הוארך בשבוע.

 

הריסון (58), בעל הסמכה לרבנות, לימד באולפנה בין השנים 2010-2007 ומוכר כאיש חינוך שגם ניהל בעבר ישיבות תיכוניות. כמו כן, הוא נוהג לערוך חופות.

 

בדיון הארכת המעצר של הרב הריסון ציין נציג המשטרה כי המעשים שבהם חשוד הרב נעשו בין כותלי האולפנה, ועל פי החשד הרב היכה את התלמידה - היום בת 20 - כשזו לא נענתה לדרישותיו. לפי נציג המשטרה, חקירת מעורבים נוספים חיזקה את גרסת המתלוננת, והשופט דוד שאול גבאי ריכטר ציין כי מחומר החקירה עולה כי אמירות משפחתה לגבי התנהגות המתלוננת באותה תקופה, לפני שש שנים, מחזקות אף הן את גרסתה. השופט אף הוסיף כי קיבל הסברים מספקים מדוע הגישה הצעירה את התלונה כיום.

 

עו"ד יהודה שושן (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
עו"ד יהודה שושן(צילום: אלי מנדלבאום)
 

עו"ד שושן שאל בדיון את נציג המשטרה אם המתלוננת הייתה בתולה ואם "נבעלה", לדבריו, על ידי אנשים אחרים באותה תקופה. נציג המשטרה סירב להשיב ואמר כי על פי חוק אין להתייחס לנושאים הללו בעבירות אלו. בהמשך הוסיף עו"ד שושן התבטאות מעוררת מחלוקת נוספת: "ידוע לנו שנשים דתיות שמתחתנות בגיל כה צעיר מוצאות דרך לתרץ את איבוד בתוליהן. במגזר החרדי או הדתי הן ייחשבו פסולות".

 

 (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
(צילום: אלי מנדלבאום)

הריסון, בעל הסמכה לרבנות, הכחיש כי אנס את התלמידה. "הלכתי זחוח לחקירה, לא ביקשתי עורך דין, כי הייתי בטוח שזו טעות מוחלטת", אמר בדיון. "אין קצה קצהו של עבירה, לא נגעתי. לא היה לי אפילו חדר פרטי בבית הספר. אני מבקש לאפשר לי בדיקת פוליגרף ועימות עם הילדה. אני עסוק בפעילות חינוכית ענפה". הרב פוטר מהאולפנה כשנה לאחר המקרה, אך לפי עדויות אנשי האולפנה הפיטורים היו מסיבות אחרות ולדבריהם הם לא ידעו על החשדות נגד הרב. 

 

השופט ריכטר, שהחליט להאריך את מעצרו של הרב בשבוע, פירט בדיון: "מצבה הנפשי של הנערה התערער והשתבש באותה תקופה. במרוצת הזמן היא בגרה ונישאה ובשל המשך בעיות פנתה לטיפול נפשי, או אז התבררה סיבת המשבר שבו הייתה נתונה".

 

      

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
הרב החשוד, דוד הריסון
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים