שתף קטע נבחר

הארוחה האחרונה של הרוצח: פיצה וכנפי עוף

מדינת ג'ורג'יה הוציאה השנה להורג 9 בני אדם - הכי הרבה בארה"ב - והאחרון הוא גבר שרצח את חמיו וחטף את אשתו ואחותה. מה היו מילותיו האחרונות?

 

מדינת ג'ורג'יה הוציאה ביום שלישי להורג גבר שרצח את אבי אשתו ובכך עלה מספר המוצאים להורג שלה לתשעה מאז תחילת השנה - יותר מכל מדינה אחרת בארצות הברית.

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

ויליאם סאלי הלך לעולמו בשעה 22:05 (שעון מקומי) לאחר שקיבל זריקת רעל (או "זריקת המוות") בבית סוהר בעיר ג'קסון.

 

ביקש פיצה עם פפרוני, כנפי עוף ושתייה מוגזת. ויליאם סאלי (צילום: AP, shutterstock) (צילום: AP, shutterstock)
ביקש פיצה עם פפרוני, כנפי עוף ושתייה מוגזת. ויליאם סאלי(צילום: AP, shutterstock)

סאלי, בן 50, הורשע ברצח החותן שלו ג'ון ליל מור במרס 1990 בדרום ג'ורג'יה. בהתאם למסורת בארה"ב, הנידון למוות יכול לבחור את הארוחה האחרונה שלו לפני מותו ומור בחר בפיצה עם פפרוני, כנפי עוף ברוטב בפאלו ושתייה מוגזת בכוס גדולה. כשנשאל אם הוא רוצה לומר דברים אחרונים, הרים סאלי את ראשו ופנה לאנשים שהגיעו לצפות בהוצאתו להורג: "אני רק רוצה לומר שאני מאוד מאוד מצטער על הפשעים שלי. אני באמת מצטער". הוא הוסיף שהוא התפלל פעמים רבות וביקש סליחה מהאל. "אני פשוט מאוד מצטער על הכול. אני מבקש מחילה". לאחר מכן קיבל הנידון למוות את ההצעה לשאת תפילה אחרונה לפני קבלת "זריקת המוות".

 

התעלל באשתו ורב על המשמורת על הילד

מרגע שסאלי קיבל את הזריקה, הוא הרכין את ראשו, פיהק, עצם את עיניו והחל לנשום בכבדות. כשתי דקות עברו עד שהוא נפח את נשמתו.

 

ג'ורג'יה ביצעה השנה את מספר ההוצאות להורג הגבוה ביותר מאז החזרת עונש המוות ב-1976. בשנה שעברה הוציאה המדינה להורג חמישה נידונים למוות ומספר דומה הוצא להורג ב-1987.

 

סאלי התעלל באשתו במהלך נישואיהם והיא עברה לגור עם הוריה באזור כפרי במחוז בייקון לאחר שהגישה בקשה להתגרש ממנו. השניים גם ניהלו מאבק קשה על המשמורת על הבן שלהם.

 

ב-29 במרס 1990 ניתק סאלי את קווי הטלפון בבית הורי אשתו ופרץ פנימה. הוא הלך לחדר השינה וירה בג'ון ובלינדה מור. ג'ון מור מת מפצעיו. רעייתו שרדה. אז לקח סאלי את אשתו ואת אחותה לביתו הנייד והותיר את בנו מאחור. הוא שחרר את השתיים באותו לילה ונעצר כעבור זמן קצר.

 

לאחר שנידון למוות ערער סאלי על עונשו, אך שתי ערכאות דחו את בקשתו ב-1998 וב-2001. עורכי דינו טענו שיש לערוך לו משפט נוסף משום שאחת המושבעות במשפטו שיקרה בהליך בחירת המושבעים ולא סיפרה שיש לה עבר של אלימות במשפחה, גירושים מכוערים וריב משפטי על המשמורת על ילדה - אירועים טראומטיים שלדברי הפרקליטים מזכירים מאוד את המקרה של סאלי. טענת עורכי הדין נדחתה וההוצאה להורג יצאה לדרך, כאמור, ביום שלישי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP, shutterstock
ביקש מחילה. ויליאם סאלי
צילום: AP, shutterstock
מומלצים