שתף קטע נבחר

נתניהו: "טראמפ ממנה 4,000 איש בלי בירוקרטיה, צריך לשנות השיטה"

במהלך דיון סביב מינוי המשנים ליועץ המשפטי לממשלה, הלין ראש הממשלה על הקושי לבצע מינויים פוליטיים. בתום הדיון הוחלט להקים ועדה לשינוי השיטה

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתח הבוקר (יום א') ביקורת על הליך מינוי בעלי תפקידים במשרדי הממשלה השונים. "דונלד טראמפ ממנה 4,000 איש לתפקידים בלי ועדות איתור ובלי בירוקרטיה", אמר נתניהו במהלך דיון סוער סביב מינוי המשנים ליועץ המשפטי לממשלה. "בישראל אי-אפשר למנות אפילו כמה מאות. צריך לשנות את השיטה", הוסיף.

 

הנושא כבר עלה בעבר בישיבות הממשלה, ונתניהו הבהיר באופן חד-משמעי את עמדתו בנושא, אולם כאשר הביאה שרת המשפטים איילת שקד לאישור שני מינויים נוספים כמשנים ליועמ"ש, שוב התעוררה תרעומת בקרב השרים. 

בנימין נתניהו ודונלד טראמפ (צילום: EPA, AFP) (צילום: EPA, AFP)
בנימין נתניהו ודונלד טראמפ(צילום: EPA, AFP)

הוויכוח החל כאשר המינויים המבוקשים נקבעו מראש ובאופן שרירותי לתקופה של שמונה שנים. בנקודה זו השרים יואב גלנט ויריב לוין התקוממו ושאלו מדוע פרק הזמן כה גדול ומי הגורם שהחליט על כך.

  

 

במהלך הדיון התעוררה שוב ביקורת על האופן שבו ממשלה נבחרת כמעט שאינה יכולה לערוך מינויים, ועל כך שוועדות איתור מבריחות למעשה אנשים איכותיים מהמערכת.

 

בסוף הדיון הוחלט להקים ועדה לשינוי השיטה שבראשה יעמדו השרים לוין, גלנט, שקד, יובל שטייניץ ואריה דרעי - וזו תגבש המלצות כבר בקרוב.

 

הביקורת על דבריו של נתניהו לא איחרה להגיע. "למרבה הצער מזמן הבנו שטראמפ הפך בעבור נתניהו דמות לחיקוי", אמרה ח"כ איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני). "נתניהו מחקה את הבוטות של טראמפ, את המחויבות הצולעת של טראמפ לעובדות, שנאתו לזרים, איבתו לעיתונאים ועכשיו הוא רוצה לחקות גם את המינויים הפוליטיים המופרזים שלו. צריך לתת לטראמפ קרדיט, אבל ממה שראינו עד כה לא בטוח שטראמפ הוא המודל הראוי לחיקוי בעבור ראש ממשלת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
בנימין נתניהו
צילום: רויטרס
מומלצים