שתף קטע נבחר

"העברת השגרירות לירושלים - בעדיפות עליונה של טראמפ"

היועצת הקרובה של דונלד טראמפ מבהירה בראיון כי הנשיא הנבחר לא יחזור בו מהבטחתו להעביר את שגרירות ארה"ב בישראל מת"א לירושלים. "שמעתי אותו אומר זאת כמה פעמים בשיחות פרטיות, מאז שנבחר. זה משהו שישראל, החברה שלנו במזרח התיכון, תעריך מאוד"

"שגרירות אמריקנית בירושלים - בעדיפות עליונה". דונלד טראמפ (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
"שגרירות אמריקנית בירושלים - בעדיפות עליונה". דונלד טראמפ(צילום: gettyimages)

הוא כמעט ולא דיבר על כך בפומבי מאז שנבחר לנשיא ארצות הברית - אבל אחת מבכירות המטה של דונלד טראמפ מבהירה כי טראמפ אינו מתכוון לחזור בו מכוונתו להעביר את שגרירות ארצות הברית בישראל לירושלים. "העברת השגרירות לירושלים היא בעדיפות עליונה של טראמפ", אמרה היום (ב') היועצת של טראמפ קליאן קונוויי.

 

בראיון  לשדר הרדיו השמרני יו יואיט, בתוכנית הבוקר שלו, הוסיפה קונווי. "טראמפ הבהיר זאת היטב במהלך מערכת הבחירות, וכנשיא הנבחר שמעתי אותו אומר זאת כמה פעמים בשיחות פרטיות, גם אם לא בפומבי".

 

נשיאים קודמים, ובהם ג'ורג' בוש הבן וביל קלינטון, חזרו בהם מתמיכתם להעביר את השגרירות מתל אביב לירושלים, לאחר שנכנסו לבית הלבן. ארצות הברית לא מכירה רשמית בירושלים כבירת ישראל וכמו רוב מוחלט של המדינות, השגרירות שלה נמצאת בגוש דן.  

 

אבל קונוויי סבורה כי טראמפ ינהג אחרת. "זה משהו שהחברה שלנו ישראל, החברה הטובה שלנו במזרח התיכון, תעריך מאוד - ומשהו שהרבה יהודים-אמריקנים הביעו את תקוותם שיקרה", הוסיפה היועצת, אחת הבכירות במטה טראמפ. "זה מהלך גדול. זה מהלך פשוט בהתבסס על מה שאמר בעימותים ובראיונות".

 

בחודש ספטמבר האחרון, לפני בחירתו לנשיא הבא של ארה"ב, נפגש טראמפ עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר כי "ישראל היא בירת הנצח של העם היהודי כבר מעל 3,000 שנה". הוא הוסיף כי אם ייבחר, ארה"ב תכיר בירושלים כבירתה המאוחדת של ישראל, וכחלק מהכרה זו תועבר השגרירות האמריקנית בישראל לירושלים. גם בעימותים השונים שהתקיימו במסגרת המרוץ לנשיאות, ובהם העימותים שנערכו בין המתמודדים לראשות המפלגה הרפובליקנית, הצהיר טראמפ כמה פעמים כי יעביר את השגרירות מתל אביב לירושלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים