שתף קטע נבחר

הרצוג: "חוק ההסדרה - גזל שמאיים על צה"ל"

יו"ר האופוזיציה אמר באולפן ynet כי חוק ההסדרה "הוא חוק של גזל וגניבה, שמאיים על מפקדי צה"ל. הוא השבר הגדול". על קוד הלבוש בכנסת אמר: "משפילים עובדות, זה טירוף"

 
 
יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג התראיין הבוקר (יום ד') באולפן ynet ואמר כי הוא עובד בתיאום עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד כדי להביא להקדמת הבחירות. "אנחנו רוצים ללכת לפיזור הכנסת על סוגיית הצוללות שהיא פרשה כנראה חמורה הרבה יותר ממה שניתן לדמיין", אמר הרצוג, והוסיף כי "הממשלה מנסה לחרב את העצמאות של עובדי המדינה בישראל, והייתי מוסיף לזה גם את חוק ההסדרה. יש שלושה נושאים ענקיים, כל אחד נוגע בפן אחר של חיינו, שבגללם הציבור היה צריך ללכת לבחירות".

 

יו"ר המחנה הציוני הוסיף והתייחס לפינוי עמונה המתקרב. "הבעיה היא לא עמונה", אמר, "אלא הסוגיה האסטרטגית - אם אנחנו רוצים לספח שלושה מיליון פלסטינים". כשנשאל מדוע ראש הממשלה בנימין נתניהו מקדם את חוק ההסדרה, השיב הרצוג: "כי הוא נכנע לראש הממשלה בפועל, האמיתי, ששמו נפתלי בנט".

יו"ר האופוזיציה הרצוג באולפן ynet (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
יו"ר האופוזיציה הרצוג באולפן ynet(צילום: ירון ברנר)
  

לדבריו, "יש הבדל גדול בין חוק ההסדרה לפתרון. אם הפתרון הוא פתרון טכני זמני, שלדעתי בסופו של דבר, אם נסתכל על זה בהגינות, אז היישוב רק יועתק כמה עשרות מטרים משם בהר. אני חושב שזה מלאכותי. אבל אם זה נותן פתרון לרגע, לא זו הבעיה שאיתה אני הולך לנפנף בדגל כזה או אחר. כל עוד מכבדים את צווי בית המשפט העליון ואת פסיקותיו מבחינתי זה בסדר.

 

"אבל הבעיה היא הרבה יותר חמורה. כיוון שחוק ההסדרה הוא חוק גזל וגניבה, כיוון שחוק ההסדרה מנוגד לדין הבינלאומי, כיוון שחוק ההסדרה מאיים על מפקדי צה"ל וקציניו, כולל אלה שגרים ביהודה ושומרון וכקברניטי המדינה, חוק ההסדרה הוא השבר הגדול. אני חושב שצריך ללכת לבחירות על הסוגיה של חוק ההסדרה".

אוהל מחאה בעמונה (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
אוהל מחאה בעמונה(צילום: אוהד צויגנברג)
 

ח"כ הרצוג קרא ליו"ר כולנו שר האוצר משה כחלון לצאת מהממשלה. "כחלון היום נמצא שם כבלם שמנסה להגן על הרבה דברים חשובים", אמר יו"ר האופוזיציה. "אין ברירה, אתה ניצב מול מראה, מול מראה של התנהגות בלתי אפשרית, בלתי מתקבלת על הדעת. אתה, משה כחלון, אמרת שאתה תשמור ותגן על בית המשפט העליון ואתה אמרת דברים נוספים, והיום אתה החסם האחרון בפני פיזור הכנסת והליכה לבחירות. שהעם יחליט אם הוא מוכן לספח שלושה מיליון פלסטינים. שהעם יחליט אם הוא מוכן לצחנה העולה מהפרשה (פרשת הצוללות, מ"א).

 

כשנשאל על סגנונו של נשיא ארצות הברית הנבחר דונלד טראמפ ואם סגנונו משמש מודל לחיקוי, השיב: "בוודאי שאני מודאג מהסגנון החדש בפוליטיקה העולמית". על חברו למפלגה ח"כ אראל מרגלית, שמשמיע ביקורת קולנית נגד ראש הממשלה, אמר הרצוג: "זה לא הסגנון שלי, אני חושב שצריך להגיד דברים נוקבים ואני אומר דברים נוקבים מאוד, אבל צריך להגיד אותם בהגינות".

יועצות פרלמנטריות בכנסת, היום ()
יועצות פרלמנטריות בכנסת, היום
 

יו"ר האופוזיציה התייחס גם לרענון קוד הלבוש בכנסת ולמחאתן של היועצות הפרלמטריות. "מודדים להן עם סרגל את אורך החצאית", אמר. "אני חושב שזה פשוט טירוף הדעת. אני חושב שהכנסת לא צריכה לעסוק בזה. יש קוד לבוש? יתכבד מי שעוסק בכך לשבת עם כל הגורמים, עם ראשי הסיעות וראשי המפלגות, לדבר על כך בפורומים המתאימים לכך, לא להשפיל עובדות בכניסה לכנסת. אני קורא ליו"ר הכנסת, פתח את שערי הכנסת ותכניס פנימה את העוזרות, ותרגיע את האש הזרה הזו, היא מיותרת לחלוטין".

 

הרצוג הביע ביטחון כי הוא ייבחר לכהונה נוספת כיו"ר העבודה. "ביולי הבא אנחנו הולכים לבחירות לראשות המפלגה", אמר, "זה המתווה שסוכם בוועידת המפלגה. אני משוכנע שאקבל מנדט נוסף". על ההצבעות לאישור התקציב אמר יו"ר המחנה הציוני: "הקואליציה מתנהלת כמעט בשיתוק, זה נגד זה, שמים רגליים, בסוף זה יעבור, אבל את מכירה את זה, זה יעבור עם תחושת חמיצות קשה. אנחנו נעשה הכול כדי שזה לא יעבור וננהל מאבק בשבוע הבא ארבעה ימים רצופים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג
צילום: ירון ברנר
מומלצים