שתף קטע נבחר

עוד כרזה בבצלאל: איור נתניהו ערום עם כתר וחבל

יממה לאחר חקירת הסטודנטית שיצרה כרזה של ראש הממשלה לצד חבל תלייה, נתלו ברחבי הקמפוס פוסטרים עם ציור גס של נתניהו והכיתוב: "ככה זה טוב, היועמ"ש?". צעירי הליכוד: "לסגור את בצלאל עד לחקירה מעמיקה סביב ההסתה נגד נתניהו"

ברחבי האקדמיה לאמנות בצלאל נתלו היום (ד') פוסטרים עם ציור של ראש הממשלה בנימין נתניהו בעירום, על ראשו כתר וסביב איבר מינו חבל תלייה לצד הכיתוב: "ככה זה טוב, היועמ"ש?". הפוסטרים נתלו יום לאחר שהסטודנטית שתלתה כרזות עם תמונת ראש הממשלה לצד חבל תלייה נחקרה במשטרה בחשד להסתה.

ציור המחאה. במקור ללא טשטוש ()
ציור המחאה. במקור ללא טשטוש
 

כמה סטודנטים תלו את הפוסטרים החדשים במחאה על חקירת הסטודנטית. מבצלאל נמסר: "הקריקטורה המדוברת היא ככל הידוע עבודה של סטודנט שנוצרה כמחאה על חקירת המשטרה של סטודנטית בצלאל אמש.

 

"הקריקטורה, שהוסרה לבקשתנו מקירות האקדמיה, משקפת את זעם הסטודנטים ביחס לאיום על חופש הביטוי והיצירה בכלל, ובמרחבי האקדמיה לאמנות בפרט. הסטודנטים בבצלאל - מכל קצוות הקשת הפוליטית - קיימו היום מיצג של מחאה שקטה נגד הגבלת חופש הביטוי. בצלאל מעודדת שיח פתוח בעניין גבולות חופש הביטוי ותמשיך, כתמיד, לעמוד בחזית, להגן ולשמר את חופש הביטוי והיצירה בישראל".

 

מאגודת הסטודנטים של בצלאל נמסר: "היועמ"ש מיהר לדרוש חקירה נגד הסטודנטית, אם כי ברור לכול כי לא מדובר בעבודה מסיתה, כך גם לפי הדברים שעלו בחקירתה. בלתי אפשרי ששיח פוליטי אמנותי בין כותלי המכללה יגלוש לדיון פרשני של בעלי אינטרס המנסים לייצר תמונה לא נכונה.

 

"הסטודנטים בבצלאל נלחמים על חופש הביטוי שלהם, וזה לגיטימי. השימוש בתמונה הנדונה אמנם לא ראוי, אך המסר חשוב מאין כמותו: חופש הביטוי באקדמיה חייב להישמר. אנו שוב מדגישים כי קריאות לאלימות או הסתה לא יתקבלו, אך במקרה הנוכחי אנו סופגים תגובות לא פרופורציונליות ביחס למציאות".

הכרזה הראשונה שהביאה לפתיחת חקירה ()
הכרזה הראשונה שהביאה לפתיחת חקירה
 

מצעירי הליכוד נמסר כי הם "קוראים לסגירת המוסד האקדמי בצלאל עד לחקירה מעמיקה סביב ההסתה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו - זאת לאחר שמודעה חדשה נתלתה בקמפוס". יו"ר צעירי הליכוד, דוד שאין, אמר: "אנחנו מחפשים דרכים יצירתיות לתאר את גועל הנפש ששוטף את בצלאל בימים האחרונים ומודים שקצת קשה לנו. נראה שחלק מתלמידי בצלאל התבלבלו בין חופש הביטוי ואמנות להסתה ברורה, הסתה שאסור לנו כחברה לעבור עליה לסדר היום. מוסד אקדמי שנותן גיבוי להסתה מסוג כזה נמוך ונלוז אין לו זכות קיום. אנו קוראים לרשויות לפעול במהרה נגד המסיתים ולסגור את שערי בצלאל עד לבירור מעמיק. לפעול היום לפני שחס וחלילה יהיה מאוחר מדי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים