שתף קטע נבחר

בנט: אם התלונות נכונות, סלומינסקי לא יוכל להמשיך. גשו להתלונן

יו"ר הבית היהודי שוחח עם הח"כ שנטען כי הטריד מינית. בפני בנט הכחיש סלומינסקי "באופן מוחלט" את הטענות על הטרדות מיניות, והשר לא קרא לו להשעות את עצמו. יו"ר פורום תקנה: " הייתי מצפה ממנו להתייחסות פחות טכנית"

 

ח"כ ניסן סלומינסקי והשר בנט (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ ניסן סלומינסקי והשר בנט(צילום: גיל יוחנן)

חבר הכנסת ניסן סלומינסקי ממשיך להכחיש שהטריד מינית ומסרב להתפטר - אבל יו"ר המפלגה שלו הודיע לו כי אם התלונות יתבררו כנכונות, הוא לא יוכל להמשיך בתפקידו. בשיחה עם סלומינסקי, אמר לו אחר הצהריים (יום ה') יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט כי "היה ויוגשו תלונות לרשויות החוק והן יתבררו כנכונות, הוא לא יוכל להמשיך לכהן בתפקידו כחבר כנסת מטעם הבית היהודי".

 

בשיחה הכחיש סלומינסקי "באופן מוחלט" את הפרסומים על אודות הטרדות מיניות. בהודעתו הרשמית לאחר השיחה מסר השר בנט כי הוא "חוזר ומבקש מכל מי שנפגע או נפגעה לגשת לרשויות החוק, על אף הרגישות הנלווית, ולהגיש תלונה ובכך לדאוג שהנושא יטופל".

 

מנהלת פורום תקנה, הרבנית יהודית שילת, התראיינה בגלי צה"ל והתייחסה וענתה בחיוב כשנשאלה אם מידע הגיע לשרים לבנט ואיילת שקד בשנתיים. היא סירבה להרחיב ואמרה: "אני לא נכנסת לזה, שיחות אישיות. אני שוב אומרת את מה שנשמע ברבים: הוא אמר שהוא שאל את ניסן וניסן מכחיש מכל וכל".

 

- ואת מאוכזבת מהתגובה הזאת? היית מצפה שהוא או שקד יעשו משהו אחר?

"בעולם ההלכה היהודי יש משמעות לשמועה. כשיש שמועות רעות על בן אדם במרחב הזה של יחסים בין המינים, אני הייתי מצפה מאנשים דתיים שההתייחסות שלהם לשמועות לא תהיה כל כך טכנית".

 

- נפתלי בנט החליט לא להאמין ליהודית שילת אלא לחבר הכנסת סלומינסקי, זה לא מטריד אותך?

"לא".

 

- הסבירי.

"זה צריך להטריד אותו".

 

חושפת הפרשה באולפן ynet: 

 

הבוקר נחשף כי סלומינסקי הוא חבר הכנסת מהבית היהודי שנטען כי הטריד מינית, ומאוחר יותר הוא פרסם הודעה שבה הבהיר כי אין בכוונתו להתפטר מהכנסת. עם זאת, יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם-רפאלי, אמרה כי "אין מנוס מכך שניסן ישעה עצמו מפעילות בכנסת כדי שייעשה בירור.

בעיניי אין מקום למטרידים בהנהגה הציבורית".

 

מטעמו של סלומינסקי נמסר הבוקר: "מעולם לא הטריד נשים. מהפגישה עם הרבנים הבין שייתכן שהתנהלותו הלבבית הידועה כלפי כל אדם, באשר הוא, התפרשה לעיתים באופן אחר ועל כך הוא מצר. ח"כ סלומינסקי משרת את הציבור כ-40 שנה, כולל בכנסת, וימשיך לעשות זאת".

 

"אני יודעת מה אני מצפה שיקרה. אני קוראת לו להתפטר מהכנסת". אמרה הבוקר בראיון לאולפן ynet חגית מוריה גיבור, שפרסמה פוסט בפייסבוק ובו קראה לנשים שהוטרדו מינית לכאורה על-ידי סלומינסקי לפנות אליה. פריצת הדרך בצוות הבדיקה של הרבנים שהוקם על-ידי רב העיר צפת שמואל אליהו הייתה בדמות תלונה אחת מאישה שהגיעה לרב אליהו ובה טענה כי הוטרדה על-ידי סלומינסקי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ ניסן סלומינסקי והשר בנט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים