שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "היו השפלות ואיומים": כוכב "קרובים קרובים" מספר על סכסוך השכנים

  משה גרשוני, בעבר אביתר מ"קרובים קרובים" וכיום בעל דוכן פלאפל, תובע מרוני רוזנבלום, בעל דוכן שכן 300 אלף שקלים בטענה שניסה לגנוב לו לקוחות ולהעליל עליו הטרדה מינית. רוזנבלום בתגובה: "משה גרשוני אומר דברים שלא אגיב עליהם, רובם הזויים ולא ראויים לתגובה מצדי"

  משה גרשוני מתוסכל. כמעט שלושים שנה אחרי שגילם את אביתר בסדרה המיתולוגית "קרובים קרובים", הוא מוצא את עצמו שוב בכותרות, הפעם בלי בדיחות קרש, בלי יורם או ליאורה לצדו - ובמרכזו של סכסוך שכנים מטורף.

   

  "נחצו קווים אדומים, היו איומים, השפלות והטרדות, עד הכתבה שפורסמה אצלכם", מספר גרשוני, היום בעל דוכן פלאפל ברמת גן, שהתרחב עם השנים והפך למסעדה, על הסיבות שהובילו אותו לתבוע 300 אלף שקלים משכנו לעסק - בעל דוכן ההמבורגר, רוני רוזנבלום. הטענות המרכזיות של גרשוני נגד רוזנבלום: עבירות לכאורה של איומים, גניבת לקוחות, השחתת רכוש - ואף תשלום של מאה אלף שקלים לבחורה שתטען כי הטריד אותה מינית.

   

  "נחצו קווים אדומים". משה גרשוני (צילום: קרן נתנזון) (צילום: קרן נתנזון)
  "נחצו קווים אדומים". משה גרשוני(צילום: קרן נתנזון)

  "רוזנבלום פתח המבורגר סמוך לעסק שלי ב-2012", מגולל גרשוני את ראשיתו של הסיפור, "אחרי זמן מה הוא סגר את דוכן ההמבורגר והתחלנו במשא ומתן כדי שאשכיר את המקום ממנו. אחרי משא ומתן ארוך מאוד אמרתי לו שאלה התנאים שלי, סיכמנו את מחיר השכירות והציוד בשני חוזים, הגענו לחתימת חוזה, הוא המציא לי חוזה ואני חתמתי".

   

  "הוא היה אמור להחתים את המשפחה שלו ולהחזיר את החוזה", ממשיך גרשוני את סיפורו, "ואז, בפגישה בה היה אמור להחזיר את החוזה החתום, הוא אמר שמשפחתו לא מסכימה לסכום שקבענו, שהם רוצים יותר. אני לא הסכמתי לתנאים החדשים וזמן קצר אחרי זה הוא פתח באותו מקום את אותו עסק שיש לי".

   

  הפריעה לך התחרות?

  "הוא חתך מחירים - הניף שלטים של 'צדק חברתי' ומכר פלאפל בחמישה שקלים. נאלצתי להוריד מחירים. הוא גם גרם להטעיית הלקוחות שלי - הוא צילם את השלט שלי, שינה במחשב את המחיר והצמיד לעסק שלי כך שלקוחות חשבו שאצלי המחיר הוא כמו שהוא כתב. הוא גם ניתק לי את אספקת הגז לעסק, הועלמה לי סחורה בבקרים עד שהצבתי מצלמות. הוא שלח עובדות שלו לקליינטים שלי, שעומדים בתור לקנות, כדי לתת להם טעימה מהפלאפל שלו כדי שיקנו אצלו. אז הרגשתי שהוא עבר את הקווים האדומים והחלטתי שאתלונן נגדו על הבנייה הבלתי חוקית שעשה. עד אז אפשרתי לו להמשיך להתיישב שם. איך שהגשתי תלונה בפיקוח ההנדסה הוא קיבל מידע פנימי שאני המתלונן, ואז התחילו מערכות האיומים, ההשפלות וההטרדות".

    

  מה למשל?

  "הוא היה מסנוור את הלקוחות שלי ואת המוכרים שלי יום ולילה. אחרי שהוא ראה שהוא טוחן מים ולא מרוויח כסף ממכירה בחמישה שקלים הוא העלה את המחיר, חיפש שוכר והעביר לו בירושה את ההוראות כיצד לפעול נגדי - מהחלוקה של הפלאפל ועד הפרוג'קטור. כרגע העסק שלו מיועד להשכרה וכל מי שבא להתעניין בפתיחת מזון מהיר מקבל ממני פרוספקט של העובדות. קיבלתי מכתב מהעורך דין של רוני בעקבות החלוקה שאני עושה לשון הרע. השבתי שהפרוספקט כולל רק עובדות. הצעתי לרוני להיפגש ולשים סוף לסכסוך המיותר הזה וזה לא קרה".

   

  בכתב התביעה מצוינות טענות שלך שלכאורה נשלחה בחורה שתטען כי הטרדת אותה מינית. מה היה שם?

  "עובד שלו יצא באותה תקופה עם העובדת שלי. היא באה וסיפרה לי 'אתה לא מאמין, זה שאני יוצאת איתו אמר שרוני מציע שאתלונן עליך על הטרדה מינית'. אני לא עשיתי מזה עניין, במסגרת ההתאפקות שלי. אם היו לי הוכחות לזה הייתי הולך על הפן הפלילי".

   

  איך אתה מרגיש לאור הסכסוך הזה?

  "התאפקתי במשך שנתיים, לא הגבתי. לא עשיתי שום דבר והוא, כנראה בעצת חבריו, פעל איך שהוא פעל. התחושה היא של צרות עין וקנאה, אין משהו אחר. אני מנסה לשאול שכנים, אולי עשיתי משהו שלא הייתי מודע לו, אין לי הסבר. מה שנשאר זה רק צרות עין וקנאה".

   

  "התאפקתי במשך שנתיים". משה גרשוני היום (צילום: קרן נתנזון) (צילום: קרן נתנזון)
  "התאפקתי במשך שנתיים". משה גרשוני היום(צילום: קרן נתנזון)

  כמעט 30 שנה עברו מאז גילם גרשוני את בנם הבכור של ליאורה (לאורה ריבלין) ויורם (יהורם גאון) בסדרת הטלוויזיה המיתולוגית "קרובים קרובים". כיום, כשהוא כבר בן 59, נשוי ואב לשלושה, הוא מודה שתהילת העבר כבר לא נמצאת בראש סדר מעייניו - אולם לא מעט ממנה עדיין הולך לפניו. "מזהים אותי עד היום ברחוב", הוא מגלה, "הסדרה עדיין משודרת. אביתר זה כבר השם השני שלי, לפעמים גם קוראים לי מולי (דמותו של אחיו הקטן בסדרה, אותו גילם מולי שגב, עורך "ארץ נהדרת", ר.ב).

   

  "לא הייתי שחקן ולא למדתי משחק", הוא מוסיף, "חיפשו מישהו אחרי צבא שנראה לפני צבא. היו מאתיים מועמדים, ואני זוכר שבאודישן הצלחתי להפיל את המפיקה והבמאי על הרצפה מצחוק".

   

  לא רצית להמשיך עם הקריירה אחרי "קרובים קרובים"?

  "לא הייתה לי קריירה, 'קרובים קרובים' הייתה רק גיחה. זה עשה לי חשק לעוד ותמיד זה מדגדג אבל היום כדי להיות בעניינים אתה צריך לרוץ מאודישנים לאודישנים ולהיות בתחום. אתה לא יכול כל כך להחזיק עסק וגם להיות בעניין. צריך להשקיע, אבל אני לא אומר שאם אקבל פנייה לא אנסה".

   

  אתה בקשר עם מישהו מהשחקנים?

  "אני בקשר עם הבמאי יצחק שאולי, אבל לא עם אף אחד מהשחקנים. נפגשנו פעם, אבל אנחנו לא שומרים על קשר".

   

  רוני רוזנבלום, איש העסקים מבעלי קולנוע אורדע ומבעלי הבניין: "משה גרשוני אומר דברים שלא אגיב עליהם, רובם הזויים ולא ראויים לתגובה מצדי. לא רוצה להגיב על דברים שגובלים בלשון הרע מצדו ואשאיר לעורכי דיני המלומדים להתמודד עם תביעה מהסוג הזה. למשפחת רוזנבלום לא היה שום סכסוך עם דייריה המוגנים והלא מוגנים במשך שנים. כבן למשפחה של מייסדי העיר רמת גן, רוצה לחזור ולהגיד שלא ארד לרמה הנמוכה הזאת".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חינוכית 23, קרן נתנזון
  "התחילו השפלות". משה גרשוני
  צילום: חינוכית 23, קרן נתנזון
  לאתר ההטבות
  מומלצים