שתף קטע נבחר

הגשם מתחזק: השיא בתל אביב, חשש להצפות

גשם יורד מאז שעות הבוקר בצפון ובמרכז. מנתוני השירות המטאורולוגי עולה כי 13 מ"מ של גשם ירדו בשעה אחת בתל אביב. חזאי מטאו-טק אמר כי הגשמים יתחזקו וילוו ברעמים ובברקים. התחזית המלאה והתמונות

 

 

 

צילמתם סרטונים ותמונות? שלחו לאימייל האדום וציינו היכן צילמתם

 

גשם בצפון ובמרכז, השיא בתל אביב: גשם יורד משעות הבוקר (יום ו') בצפון הארץ ובמרכזה. מנתוני השירות המטארולוגי עולה כי בתל אביב, שיאנית הגשם היום, ירדו משעות הבוקר 22 מ"מ גשם, מתוכם 13 מ"מ תוך שעה אחת בצהריים.

 

חזאי מטאו-טק אבי יעקב זאדה מסר כי לקראת אחר הצהריים יתחזקו הגשמים, בעיקר לאורך מישור החוף. הגשם ילווה ברעמים וברקים וקיים חשש להצפות בערים.

מטריות בתל אביב - שיאנית המשקעים היומית  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מטריות בתל אביב - שיאנית המשקעים היומית (צילום: מוטי קמחי)
 

סעו בזהירות (צילום: אסף מגל) (צילום: אסף מגל)
סעו בזהירות(צילום: אסף מגל)

כבישים רטובים מאוד בתל אביב (צילום: אסף מגל) (צילום: אסף מגל)
כבישים רטובים מאוד בתל אביב(צילום: אסף מגל)

יום גשום בתל אביב (צילום: יעל אנקר) (צילום: יעל אנקר)
יום גשום בתל אביב(צילום: יעל אנקר)

דרום תל אביב ()
דרום תל אביב

שדרות ירושלים ביפו (צילום: אדיר ינקו) (צילום: אדיר ינקו)
שדרות ירושלים ביפו(צילום: אדיר ינקו)

שכונת פלורנטין בתל אביב ()
שכונת פלורנטין בתל אביב

באתר החרמון  (צילום: מיקי ענבר, אתר החרמון) (צילום: מיקי ענבר, אתר החרמון)
באתר החרמון (צילום: מיקי ענבר, אתר החרמון)

מבט לחרמון מקיבוץ דפנה  (צילום: מגן שנהב) (צילום: מגן שנהב)
מבט לחרמון מקיבוץ דפנה (צילום: מגן שנהב)

צומת חורשת טל  (צילום: ישי שנהב) (צילום: ישי שנהב)
צומת חורשת טל (צילום: ישי שנהב)

הגשם יימשך גם בלילה וידרים מעט. מחר יוסיף לרדת גשם מקומי וקל. בלילה שבין שבת לראשון הגשם יתחזק בצפון הארץ וילווה בסופות רעמים וביום ראשון בבוקר הוא יגיע גם למרכז ובהמשך גם לנגב. ביום ראשון ייתכנו רוחות חזקות בעיקר בחוף הצפוני.

 

מאז שעות הלילה יורדים שוב גשמים ברחבי הצפון, והבוקר תפרוסת הגשמים הייתה מקו החוף ועד רמת הגולן. ברשות המים אומרים כי הגשמים היורדים כעת בצפון מעולים לחקלאות, אך נכון לעכשיו אין בהם השפעה על מפלס הכינרת או הזרימות בנחלים.

 

עופר (פושקו) מושקוביץ', אחראי ההשקיה בגד"ש (גידולי שדה) שמש, המאחד חמישה קיבוצים בגליל העליון, אמר כי הגשמים היום הם המשך של המערכת הקודמת שלא הסתיימה. "ירדו אצלנו כ-80 מ"מ והיד עוד נטויה. כעת יורדים גשמים קלים שאמורים להימשך בעוצמות משתנות עד יום רביעי". הוא הוסיף כי יחד עם עמיתיו החקלאים הם נערכים כעת להפגנה מול הכנסת ביום שני, במחאה בין השאר על חוק המים.

 

באתר החרמון ביקרו לפני הצהריים כ-500 איש. האתר היה פתוח למבקרים ללא תשלום. במפלס התחתון יש קרוב ל-8 ס"מ של שלג, וניתן היה לעלות (בתשלום) ברכבל המבקרים למפלס הגבוה, שבו כמות השלג רבה יותר. האתר יהיה פתוח עד השעה 16:00. בהנהלת האתר ציינו כי הטמפרטורה במפלס התחתון 3 מעלות ובמקום שורר ערפל. 

 

מידות החום החזויות להיום והלילה: קריית שמונה 14-10, קצרין 11-7, צפת 9-6, טבריה 17-10, נצרת 8-12, חיפה 16-12, תל אביב 16-12, ירושלים 11-7, אשקלון 17-12, עין גדי 20-12, באר שבע 16-8, ערד 12-6, מצפה רמון 12-5 ובאילת 20-10.

 

רוח דרום מזרחית עד דרום מערבית תנשב בעוצמה של 15 עד 35 קמ"ש. הים יהיה גלי עד גבה גלים. גובהם ינוע בין 80 ל-180 ס"מ.

 

ביום ראשון יירדו גשמים לפרקים מצפון הארץ ועד לנגב. קיים חשש לשיטפונות בנחלי המזרח והנגב. ייתכנו משבי רוח בעוצמה של עד 50 קמ"ש והים ייעשה גבה גלים. גובהם עשוי להגיע ל-280 ס"מ בשעות אחר הצהריים. ביום שני יירד גשם בהפוגות מצפון הארץ ועד לנגב שיילך וייפסק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
גשם בתל אביב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים