שתף קטע נבחר

חושפת פרשת סלומינסקי קוראת שוב לנשים: גשו להתלונן

לאחר שהיועמ"ש אישר לפתוח בבדיקת משטרה נגד חבר הכנסת מהבית היהודי, חגית מוריה-גיבור שפרסמה פוסט שקרא לנשים להתלונן פנתה שוב לנשים וביקשה לא לשתוק: "תיגשו למשטרה, למעננו ולמען ילדינו"

 

ח"כ ניסן סלומינסקי (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ ניסן סלומינסקי(צילום: גיל יוחנן)
 

"אני באה לבקש טובה ענקית. תיגשנה להתלונן. למעננו, למען ילדינו. אנחנו צריכים אתכן כל כך". כך כתבה הערב (שבת) חגית מוריה-גיבור בפוסט שהעלתה בפייסבוק ובו קראה שוב לנשים לפנות ולהתלונן נגד ח"כ ניסן סלומינסקי, שנטען כי הטריד מינית נשים. מוריה-גיבור הייתה זו שחשפה את הפרשה.

 

"ושוב אני פונה", פתחה מוריה-גיבור את הפוסט. "נפגעות יקרות. אני יודעת שאתן שם. חוץ מהשמונה שפנו (וגם אליהן מיועד הפוסט) אני שמעתי גם עליכן. מחברות ובנות משפחה שיודעות שנפגעתן. אני גם יודעת שכרגע אינכן מתכוונות לדבר עם אף אחד על הנושא. אני יכולה רק לתאר לעצמי מה עובר ועבר עליכן בשבועיים האחרונים. בשקט מאחורי הקלעים".

 

"אני באה לבקש ממכן. בשם אותו ציבור, שלאט לאט מבין שהאינטרס 'שלו' זה שתתלוננה. שהאינטרס שלו בלבד זה לשמור על חברה נקיה ואנשי ציבור ראויים. בשם הציבור הזה ובשבילו אני באה שוב לבקש טובה ענקית. בבקשה תיגשנה. למעננו. למען ילדנו. אנחנו צריכים אתכן כל כך".

 

מוריה-גיבור המשיכה וכתבה: "אני מתחייבת לעטוף אתכן. להגן עליכן בגופי מפני מבקשי רעה צינים. אני מתחייבת ללוות אתכן בתהליך. אני מתחייבת להיות אסירת תודה לכן על ההקרבה. אני מתחייבת לעד לזכור שבזכותכן, ורק בזכותכן נצליח לוודא מרחב בטוח יותר לדור הבא. אני מתחייבת לעשות כל אשר אוכל כדי לשנות את המציאות כך שהגשת תלונה תהיה הליך פשוט יותר, טבעי יותר ועם פחות מחירים אישים. אני מתחייבת. רק אנא. גשו להתלונן".

 

לסיכום כתבה: "אין לכן במה להתבייש. אני יודעת שהוא גרם לכן לחשוב שאתן ביקשתן את זה. שאתן אשמות. זה חלק מהעוול שנעשה לכן. אני יודעת. אני יודעת שאתן לא רוצות ואין לכן סיבה מספיק טובה. אני שונאת לבקש. ובכל זאת עושה את זה. הדור שלנו זקוק לגיבורות. לאמיצות. לאלו שתשמנה סוף למגפה הזו. אז נפגעות יקרות, אני פה".

 

באישור היועץ המשפטי לממשלה, פתחה המשטרה ביום חמישי בבדיקת התלונות נגד סלומינסקי, שפרסם בעצמו הודעה אישית. "אני משמש כמשרת ציבור יותר מ-40 שנה. במהלך 40 שנות פעילותי פגשתי וסייעתי לעשרות אלפי נשים וגברים. אני מוכר בקהילות רבות כאדם שתמיד נכון לסייע, בכל שעה ביממה, וכאיש חם ולבבי וכמקובל בפוליטיקה הישראלית אני מחבק ולוחץ יד או אוחז מרפק, ללא שום כוונה מינית, רומנטית או פוגענית".

 

סלומינסקי ציין בנוסף: "נודע לי מגורמים שונים כי הובא בפניהם מידע מנשים מכובדות ששמעו מנשים אחרות על כך שנפגעו ממני. אני מאוד כואב ומצטער על כך. מעולם לא התכוונתי לפגוע באישה או איש ואם אשה כלשהי נעלבה, נפגעה או חשה אי נוחות כתוצאה מהתנהגותי, הרי שאני מתנצל על כך והייתי מתנצל אף בפניה מעומק לבי לו ידעתי מי היא. היות ואיני יודע במי מדובר, הרי שעצם המחשבה שנוצרה פגיעה כלשהי מסבה לי צער וכאב עמוק וביקשתי שמסר זה יועבר במלוא כנותו ועוצמתו למי שחשה נפגעת".

 

קודם לכן שוחח סלומינסקי עם יו"ר המפלגה נפתלי בנט, שאמר לאחר מכן כי "היה ויוגשו תלונות לרשויות החוק והן יתבררו כנכונות, סלומינסקי לא יוכל להמשיך לכהן בתפקידו כחבר כנסת מטעם הבית היהודי". בנט ביקש מכל מי שנפגעה לגשת לרשויות החוק ולהגיש תלונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
ניסן סלומינסקי
צילום: יאיר שגיא
מומלצים