שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "מאיר איינשטיין העדיף שלא יראו אותו במצבו"

  המחלה שחשף מאיר איינשטיין בשידור הדהימה את הצופים, אך חבריו לעבודה ידעו על הקשיים שהשפיעו על תפקודו של שדר הספורט בשנה האחרונה - מכיסא הגלגלים ועד הדיבור שהשתנה

  לפני כשנה הגיע מאיר איינשטיין בצליעה לאולפני תחנת הרדיו 103, שבה הוא מגיש את תוכנית הספורט. העובדים שאלו אותו לפשר הצליעה, אך נתקלו בתשובה מעורפלת. גם מאזינים שהתקשרו בהמשך לברר מדוע דיבורו השתנה מעט והפך איטי, לא ידעו עד ליל אמש את הסיבה: מחלה הפוגעת במערכת השרירים.

   

  איינשטיין, שדר ספורט ותיק, מקפיד מאוד על פרטיותו. אתמול חשף בשידור חי בתוכנית "שבת ביציע" של ערוץ הספורט את ההתמודדות עם המחלה, אך לפני כן לא ידעו גם חבריו לפאנל על מצבו האמיתי.

   

  "כולנו ראינו את ההידרדרות של איינשטיין", מספר חבר לעבודה, "אבל תמיד כששאלנו לשלומו, הוא אמר 'יהיה בסדר, הכל בסדר'. לכן עזבנו את הנושא. ההודעה אתמול בשידור ישיר הייתה מצמררת, אבל לא הפילה אותנו מהכיסא, כי ידענו שקורה משהו".

   

  מאיר איינשטיין. כבר לא משדר מהמגרשים ()
  מאיר איינשטיין. כבר לא משדר מהמגרשים
   

  את תוכנית הרדיו החל איינשטיין לשדר מביתו בעקבות המחלה. בחצי השנה האחרונה גם לא שידר בטלוויזיה את שידורי ליגת העל בכדורגל - שהפכו כה מזוהים עמו. הסיבה, לדברי הסביבה הקרובה שלו, היא היעדר גישה לכיסא גלגלים. "כמעט בכל המגרשים אין גישה לנכים לעמדות שידור. צריך לעלות עשרות מדרגות כדי להגיע לשם", מספר שדר ספורט, "לא הייתה לו אפשרות להגיע לעמדות השידור, למרות שיש כמה מגרשים, מספר מאוד מצומצם, שמאפשר גישה לנכים".

   

  חבר נוסף מספר כי שיקול אחר שהשפיע על החלטתו להיעדר משידורי ליגת העל - הוא הרצון להימנע מחשיפה לעיני הצופים. "מאיר סמל, הוא איש דיסקרטי והעדיף שהצופים לא יראו אותו במצבו". גם לאליפות אירופה בכדורגל ששודרה בקיץ האחרון איינשטיין לא נסע, ושידר את המשחקים מהאולפן בהרצליה.

   

  איינשטיין. הפך לסמל של הספורט הישראלי (צילום: ערוץ 1) (צילום: ערוץ 1)
  איינשטיין. הפך לסמל של הספורט הישראלי(צילום: ערוץ 1)
   

  איינשטיין נחשב לסמל בכל הקשור לספורט: הוא שידר הכל - מונדיאלים, אליפויות ואולימפיאדות. המחלה החלה לתת אותותיה לפני כשנה, ובעקבות זאת נעדר מהמגרשים. באפריל האחרון, לאחר היעדרות שנמשכה כמה שבועות, עוד דיבר באופטימיות על חזרה קרובה, אך לא שב מאז לשדר כדורגל ישראלי מהמגרשים.

   

  נוכחותו של איינשטיין, עם זאת, נשמרה על המסך וברדיו, וכולם נרתמו לשמירה על פרטיותו - ממפיקי רדיו 103 שקיבלו שיחות טלפון ממאזינים שדרשו לדעת מדוע דיבורו של המגיש הפך לאיטי, ועד חבריו מערוץ הספורט. "למרות שהדיבור הפך לכבד, תמיד הפאנליסטים השונים עשו דיון ענייני והקניטו אותו כפי שהיו רגילים לעשות לפני המחלה. כולם עשו הכל כדי להתעלם מהפיל שבחדר". סיפרו. "תמיד שיבצו אותו למשחקים הגדולים, גם אחרי שהוא חלה. נתנו לו את האפשרות לעשות מה שהוא רוצה - אם רצה להמשיך לשדר - הוא שידר".

   

  באולפני חברת צ'רלטון, שמשדרת את משחקי הליגה האנגלית והישראלית, איפשרו לאיינשטיין לשדר רק מהאולפן שאליו יש גישה ליושבים על כיסא גלגלים, אפילו אם הדבר דרש שינויים במבנה השידורים.

   

  בעקבות החשיפה אמש, הוצף הטלפון של איינשטיין בשיחות, אך הוא הבהיר שלא ידבר על כך יותר. "זהו. עשיתי את זה כי קיבלתי המון פניות", אמר לסביבתו הקרובה. מעטים ידעו על כוונתו לספר על המחלה בשידור - שאליו הגיע מלווה בבתו. "אני מתמודד עם פגיעה במערכת השרירים", אמר, "לכן הדיבור איטי, לכן אני יושב בכיסא גלגלים. תודה על ההבנה". 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים