שתף קטע נבחר

רב האולפנה הואשם בעשרות מעשי אונס: "אספר לכולם שאת זונה"

על פי כתב האישום שהוגש נגד הרב דוד הריסון, הוא אנס וביצע מעשי סדום בתלמידה באולפנה שבה לימד. הרב איים עליה שאם תספר, הוא יגיד שהיא זו שיזמה את המעשים ויאמינו לו כי הוא רב. באחד המקרים הוא נתן לה גלולת "היום שאחרי"

 

 

 

 

הרב דוד הריסון נאשם בעשרות עבירות של מעשי סדום, אינוס, מעשים מגונים, תקיפה ואיומים, שהוא ביצע בעת ששימש רב באולפנה בירושלים. על פי כתב האישום שהוגש נגדו הבוקר (יום א') לבית המשפט המחוזי בירושלים, המעשים המיוחסים לו היו בתדירות של פעמיים עד ארבע פעמים בשבוע. עורכת הדין אסתר בר ציון שמצייגת את הריסון: "מבחינתו של מרשי לא היה דבר וחצי דבר מהמיוחס לו". בית המשפט החליט היום לשחרר למעצר בית את הריסון והוא ישהה בבית בנו בפתח תקווה.

 

הריסון (58), בעל הסמכה לרבנות, לימד באולפנה בשנים 2010-2007 והוא מוכר כאיש חינוך שגם ניהל בעבר ישיבות תיכוניות. כמו כן, הוא נוהג לערוך חופות. המתלוננת נגדו, כיום בת 20, הגיעה בתחילת דצמבר לתחנת המשטרה שפט בירושלים והגישה תלונה נגד הריסון.

 

הרב הריסון, היום בבית המשפט. מסכת של אלימות ואיומים  (צילום: יואב דודקביץ') (צילום: יואב דודקביץ')
הרב הריסון, היום בבית המשפט. מסכת של אלימות ואיומים (צילום: יואב דודקביץ')

על פי כתב האישום, בשנת 2009 כאשר שימש מורה מחליף, הכיר הריסון את התלמידה, שהייתה אז בת 14. הוא ביקש ממנה כמה פעמים לבצע עבורו מטלות כמו חלוקת דפים בכיתות, ובכל פעם הוא נגע בה ובחן את תגובותיה.

 

לאחר תקופה מסוימת הוא הורה לה לפגוש אותו ביחידות בחדר הרבנים, ושם תקף אותה לראשונה. מאז, מדי שבוע הוא הורה לה לפגוש אותו בחדר הרבנים או בחדר הפנימי במקלט של האולפנה. בשל הפחד של התלמידה מהריסון, היא נשמעה להוראותיו והגיעה לאותם מפגשים, ובהם ביצע בה הריסון עשרות מעשים מגונים, מעשי סדום ומעשי אינוס.

הריסון עם עורכת הדין אסתר בר ציון. מכחיש את המיוחס לו (צילום: יואב דודקביץ') (צילום: יואב דודקביץ')
הריסון עם עורכת הדין אסתר בר ציון. מכחיש את המיוחס לו(צילום: יואב דודקביץ')
 

על פי כתב האישום, הריסון הסביר לתלמידה שזה כיף ונעים לה, שזה בסדר כי הוא רב, שזה הסוד שלהם ואסור לה לספר לאף אחד. הוא איים עליה שאם היא תספר על כך למישהו, הוא יפגע בה, יכאיב לה ויספר לכולם שהיא זונה. התלמידה שאלה את הריסון מה זו זונה. והוא השיב כי יסביר לה את כוונתו בפעם הבאה והורה לה לחזור לכיתתה.

 

במהלך אותה תקופה הייתה המתלוננת נתונה למסכת של אלימות ואיומים מצדו של הריסון: הוא נהג להכות אותה ולאיים עליה שאם לא תבצע את הוראותיו הוא יכה אותה שוב. בנוסף, הוא איים כי יספר להוריה ולאחרים שהיא זאת שיזמה את המעשים וביקשה ממנו לגעת בה בכל מיני מקומות, וכי יאמינו לו ולא לה מכיוון שהוא רב.

 

עוד איים הריסון על התלמידה שהוא יגרום לכך שיעיפו אותה מבית הספר, ושאף מוסד חינוכי לא יקבלה ללימודים. הנאשם הוסיף ואיים כי הוא ישלח אנשים אחרים לפגוע בתלמידה ולהרוג אותה. על פי כתב האישום, באחת הפעמים הוא דחף לפיה של המתלוננת גלולה של "היום שאחרי" ודחף מים לפיה כדי שתבלע אותה.

 

פרקליטות מחוז ירושלים, שהגישה את כתב האישום באמצעות עו"ד נורית לנגנטל שוורץ, ביקשה להאריך את מעצרו של הריסון עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

 

אחרי מעצרו בתחילת חודש דצמבר הכחיש הרב לחלוטין את המיוחס לו. "אין קצה קצהו של עבירה. לא נגעתי. בית הספר שוקק חיים, לא היה לי אפילו חדר פרטי שם. מבקש לאפשר לי בדיקת פוליגרף ועימות עם הילדה".

 

עו"ד אסתר בר ציון המייצגת את הריסון מסרה:

"מרשי כופר מכל וכל בעובדות המיוחסות לו בכתב האישום, עובדות חמורות יש לומר. טרם קראנו את חומר החקירה. מבחינתו של מרשי לא היה דבר וחצי דבר מהמיוחס לו. לאחר שנעיין בחומר החקירה נתחיל להתמודד ראייתית עם הטענות שלטענתנו הן מפורכות. בית המשפט קיבל את בקשת ההגנה והורה על שחרורו למעצר בית מוחלט בבית בנו בפתח תקווה. בסופו של דבר מדובר באזרח מן היישוב, נעדר עבר פלילי והחלטת בית המשפט היא ראויה ונכונה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ'
הרב הריסון בבית המשפט, היום
צילום: יואב דודקביץ'
מומלצים