שתף קטע נבחר

ח"כ סלומינסקי השעה את עצמו מניהול ועדת חוקה

חבר הכנסת מהבית היהודי שנטען כי הטריד מינית הודיע ליועץ המשפטי לכנסת על החלטתו לא לנהל את ישיבות ועדת חוקה חוק ומשפט: "אני חש כי הדבר הנכון הוא לאפשר בדיקה הוגנת של הטענות שהושמעו"

 

ח"כ סלומינסקי (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
ח"כ סלומינסקי(צילום: יאיר שגיא)

ח"כ ניסן סלומינסקי מהבית היהודי הודיע היום (א') על החלטתו לפרוש בתקופה הקרובה מניהול ישיבות ועדת חוקה חוק ומשפט בעקבות הטענות שהטריד מינית: "אני מודע לכובד האחריות הנובע מהתפקיד, אך חשוב מכך, אני חש כי הדבר הנכון הוא לאפשר בדיקה הוגנת של הטענות שהושמעו", אמר.

 

"פניתי הבוקר ליו"ר המפלגה, השר נפתלי בנט ובתיאום עמו, הודעתי ליועץ המשפטי לכנסת עו"ד איל ינון על החלטתי שלא לנהל את ישיבות ועדת חוקה חוק ומשפט בתקופה הקרובה, מתוך הערכה וכבוד לתפקיד, לחברי הוועדה ולציבור"

 

עוד אמר סלומינסקי: "אני חש צער עמוק אם התנהגות כלשהי מצדי התפרשה בדרך שונה מכוונתי, ולו ידעתי במי מדובר הייתי מתנצל אישית במלוא עוצמת הכנות האפשרית".

 

בשבוע שעבר נחשף כי נטען נגד סלומינסקי שהטריד מינית כמה נשים. מאוחר יותר הוא פרסם הודעה שבה הבהיר כי אין בכוונתו להתפטר מהכנסת. מטעמו נמסר כי הוא "מעולם לא הטריד נשים. מפגישה עם הרבנים הבין שייתכן שהתנהלותו הלבבית הידועה כלפי כל אדם, באשר הוא, התפרשה לעיתים באופן אחר ועל כך הוא מצר. ח"כ סלומינסקי משרת את הציבור כ-40 שנה, כולל בכנסת, וימשיך לעשות זאת". בהמשך התנצל סלומינסקי וומר כי הוא "מחבק ולוחץ יד או אוחז מרפק, ללא שום כוונה מינית". המשטרה פתחה בבדיקת הטענות נגדו באישור היועץ המשפטי לממשלה.

  

סלומינסקי ציין בנוסף: "נודע לי מגורמים שונים כי הובא בפניהם מידע מנשים מכובדות ששמעו מנשים אחרות על כך שנפגעו ממני. אני מאוד כואב ומצטער על כך. מעולם לא התכוונתי לפגוע באישה או איש ואם אשה כלשהי נעלבה, נפגעה או חשה אי נוחות כתוצאה מהתנהגותי, הרי שאני מתנצל על כך והייתי מתנצל אף בפניה מעומק לבי לו ידעתי מי היא. היות ואיני יודע במי מדובר, הרי שעצם המחשבה שנוצרה פגיעה כלשהי מסבה לי צער וכאב עמוק וביקשתי שמסר זה יועבר במלוא כנותו ועוצמתו למי שחשה נפגעת".

  

הוא שוחח עם יו"ר המפלגה בנט, שאמר לאחר מכן כי "היה ויוגשו תלונות לרשויות החוק והן יתבררו כנכונות, סלומינסקי לא יוכל להמשיך לכהן בתפקידו כחבר כנסת מטעם הבית היהודי". בנט ביקש מכל מי שנפגעה לגשת לרשויות החוק ולהגיש תלונה.

  

עם זאת, יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם-רפאלי, אמרה כי "אין מנוס מכך שניסן ישעה עצמו מפעילות בכנסת כדי שייעשה בירור. בעיניי אין מקום למטרידים בהנהגה הציבורית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גיל יוחנן
ח"כ ניסן סלומינסקי
גיל יוחנן
מומלצים