שתף קטע נבחר

הגלידה הירושלמית שניצחה את החרם

הרבה טעמים יש לגלידה: וניל, שוקולד, פיסטוק ועוד, אבל מפעל "הטוב" מירושלים, שנלחם ב-BDS, הוסיף עוד אחד: טעם של ניצחון. מוצריו ימשיכו להימכר עם הכתובת "מוצר ישראלי"

יישאר עם הכיתוב "מוצר ישראלי" ()
יישאר עם הכיתוב "מוצר ישראלי"
 

ניצחון קטן, אבל מתוק: מאבק שניהלה גלידת "הטוב" מירושלים נגד תנועת ה-BDS הסתיים בהצלחה - והיא תמשיך למכור את מטעמיה עם הכתובת "מוצר ישראלי מירושלים".

 

מדובר במפעל הממוקם באזור התעשייה עטרות בצפון-מזרח ירושלים. על האריזות של הגלידה שלו כתוב "מוצר ישראלי מירושלים". ב-2015 פרסם האיחוד האירופי הנחיות שלפיהן על אריזות של מוצרים ישראליים המיוצרים במזרח ירושלים וביו"ש ייכתב "מוצרים מהגדה המערבית (התנחלות ישראלית)" במקום "תוצרת ישראל".

 

בעקבות כך פנו פעילי ה-BDS בבריטניה לרשת הסופרמרקטים "סיינסבורי", המוכרת את הגלידה של "הטוב" - וביקשו לכתוב על אריזותיה "מוצרים מהגדה המערבית (התנחלות ישראלית)", במקום "מוצר ישראלי מירושלים".

 

המפעל שכר את שירותיו של משרד עורכי דין הבריטי אסרסון הפועל בישראל. המשרד פנה לרשות המקומית שבו נמכרת הגלידה ונענה: "עטרות הוא שטח פלסטיני כבוש ולכן לא ניתן לתייג את הגלידה כמוצר ישראלי". משרד עוה"ד השיב: "לא סביר שצרכן הקורא את הכיתוב 'מוצר ישראלי' ישנה את דעתו אם יאמרו לו שמקור הגלידה במזרח ירושלים. רוב קוניה הם ממילא יהודים דתיים שימשיכו לרכוש אותה". הרשות המקומית קיבלה את הטיעונים ולפיכך הגלידה תמשיך להימכר עם הכיתוב "מוצר ישראלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים