שתף קטע נבחר

כחלון השיב ללפיד: "לקחתם מיליונים מטיפולי שיניים לילדים"

שר האוצר הדף את הביקורת שהטיח לעברו קודמו בתפקיד בעקבות הקיצוץ הרוחבי במשרדי הממשלה: "לפיד אמר שגירעון זה אסון, הגירעון בתקופתו היה גדול יותר מאצלי". על מפלגתו של לפיד אמר כחלון: "גיבורים בלקשקש"

 

 

כמעט יממה אחרי שהודיע לשרי הממשלה במפתיע על קיצוץ רוחבי במשרדי הממשלה בסכום של 1.2 מיליארד שקל, התייחס אחר הצהריים (יום ב') שר האוצר משה כחלון להחלטה. במהלך דיון בהצעות אי אמון שהתקיים במליאת הכנסת השיב כחלון לטענות האופוזיציה ואף תקף בחריפות את מפלגת יש עתיד ואת העומד בראשה, שר האוצר לשעבר יאיר לפיד.

כחלון ולפיד. עימות על רקע הקיצוץ הרוחבי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
כחלון ולפיד. עימות על רקע הקיצוץ הרוחבי(צילום: מוטי קמחי)

מוקדם יותר מתח לפיד ביקורת על הקיצוץ הרוחבי שאישרה אתמול הממשלה, ואמר בנוגע לכחלון כי "שר האוצר כרגיל לא התערב. הוא זז הצדה. רק דאג שלא יקצצו מהמשרדים של המפלגה שלו. ראש הממשלה הוא זה שהסביר לכולם שאין ברירה, צריך את הכסף לתחזוקה פוליטית. בסך הכול שני מיליארד שקל קוצצו מהתקציבים החברתיים, והועברו למי שקרוב לצלחת ויודע לסחוט ולהתארגן על תקציבים".  

 

שר האוצר כחלון פנה לקודמו בתפקיד ח"כ לפיד, ואמר לו: "כשהיית שר האוצר, קיצוץ רוחבי היה דבר הכרחי. על רקע זה עשית 'פלאט' של 4% ב-2013 ושל 2% ב-2014. כשאתם עשיתם 'פלאט' אמרתם שזה מציל את הכלכלה. כשאנחנו עושים 'פלאט' של אחוז זה 'מחריב את הכלכלה'".  

 

כחלון אמר עוד: "איך יכולתם לקחת 40 מיליון שקלים מטיפולי שיניים לילדים? אם היו חותכים לי את היד לא הייתי מצביע על דבר כזה. לפיד אמר שגירעון זה אסון. הגירעון שלכם היה 3.4%, אתם יודעים כמה שלי? 2.15%". הוא פנה לחברי הכנסת של יש עתיד ואמר להם: "אתם יודעים להצמיח מנדטים, אבל בכל מה שקשור לצמיחה כלכלית לא הצלחתם".  

 

שר האוצר הוסיף כי "ב-18 החודשים שחלפו אנחנו עושים פעולות לטובת המשק. הגדלנו את ההוצאה הציבורית לאזרח - למרות הקיצוצים. הגדלנו תקציבים למשרדים חברתיים - למרות הקיצוצים. הגדלנו את סל הבריאות במספרים שמעולם לא ראו כאן - למרות הקיצוצים. הוספנו שכר לחיילים - למרות הקיצוצים. הכרזנו מלחמה בתופעה של עובדי קבלן והתחלנו מהלך אמיץ של קליטת עובדי קבלן כעובדי מדינה. 'אחיי העבדים' אמר לפיד? אז אח אחר טיפל בזה".

 

השר כחלון הקריא במשך דקות ארוכות את מצע יש עתיד אל מול הביצוע של מפלגת כולנו. "אני רוצה מכם קצת הגינות", אמר השר. "במקום לבוא ולהגיד בכנות 'נכשלנו ואנחנו תומכים בך', אתם מתחבאים. אתם גיבורים בלקשקש. כשמעמידים אתכם אל מול עובדות אתם משקשקים.

 

"אני משאיר לכם כאן את כל המצע שלכם מול הביצוע שלנו שתוכלו ללמוד. אני מקווה שמהיום תחשבו פעמיים לפני שאתם מדברים על ניהול כלכלת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים