שתף קטע נבחר

צרכנות נבונה: גם בחיסכון הפנסיוני

מגוון כלים דיגיטליים המסייעים הן בהשוואה בין מוצרים והן בהפקדה לחיסכון, עומדים לרשות הצרכנים, גם בעולם הפנסיוני. כדאי לנצל אותם ולחסוך זמן יקר וגם כסף

בשיתוף מנורה מבטחים

 

בשנים האחרונות אנו עדים לשינויים משמעותיים בהרגלי הצריכה של הציבור. הצרכן הישראלי הפך למתוחכם יותר, מודע יותר למחיר, הוא יודע להשתמש בשירותים ובמידע המקוון על מנת להיעזר בהם לצריכה נבונה.

 

גם הרשתות החברתיות הפכו לגורם משמעותי בתרבות הצרכנית. מידע - חיובי או שלילי, עובר במהירות ומופץ בקבוצות השונות.

 

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי שכירים בגילאים 25 עד 35 מהווים את קבוצת השכירים הגדולה ביותר במשק. קבוצה זו מונה כ - 800 אלף עובדים והיא עתידה לעצב את שוק העבודה של ישראל בעתיד. זה גם טווח הגילאים ה"מחובר" ביותר לעולם המקוון (אם נשים רגע בצד את "בני העשרה").

 

אותו ציבור עובדים מצפה שכמו בתחומים אחרים, גם המוצרים והשירותים בעולם הפיננסים יהיו נגישים, מובנים וישירים.

 (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

כיום אפשר למצוא מגוון אתרים להשוואת מחירי ביטוחים, אפליקציות לרכישת ביטוח נסיעות לחו"ל, השוואת דמי ניהול בפנסיה ועוד. אחד האתרים האלה הוא אתר יעד פנסיוני של מנורה מבטחים, האתר, המותאם גם למובייל, מאפשר לחוסכים לקבל מידע נרחב אודות החיסכון הפנסיוני שלהם ומציג בצורה גרפית פשוטה את תיק החיסכון הפנסיוני וגובה החיסכון בפרישה.

 

הצטרפות מהירה לקרן הפנסיה

התפתחות הטכנולוגיה מובילה לציפייה מצד הצרכנים החדשים גם לשיפור השירות ולהוזלת המחיר. צרכנים שמתרגלים לצרוך תוכן בחינם באינטרנט או לנווט את הרכב באפליקציה ללא תשלום, מתקשים להבין מדוע הם נדרשים לשלם פתאום על שירות.

 

חברות הביטוח שזיהו את הצורך של הצרכן החדש לנהל את חייו ברשת האינטרנט, החלו להעמיד לרשותו כלים דיגיטליים שונים לניהול החיסכון הפנסיוני שלו. באמצעות כלים אלה, יכול החוסך לבצע מגוון רחב של פעולות ואפילו להפריש לעצמו כסף לחיסכון הפנסיה כל זאת בלי מאמץ רב, בכל זמן ומכל מקום.

 

אפשר למצוא כבר היום שלל אפליקציות המאפשרות הצטרפות בקליק אל קרן הפנסיה. במידע האישי של חברות הביטוח אפשר לבצע היום שלל פעולות, מלבד כמובן צפייה בהפקדות אל קרן הפנסיה והפקת הדוחות התקופתיים, ביו השאר, ניתן כיום לבצע שינויי מסלול השקעה, הגשת בקשה להלוואה ואפילו פדיון כספים.

 

כך לדוגמה, מנורה מבטחים, מציגה באתר האינטרנט שלה את שירות 'פנסיה בקליק'. מדובר במערכת אינטרנטית המאפשרת גם לסוכנים להפנות שכירים, עצמאים ולמעסיקים קטנים ואפילו למעסיקים של עוזרות בית ומטפלות, להצטרף בלחיצת כפתור לקרן הפנסיה. עצמאים יכולים בעזרת המערכת החכמה להפריש לחיסכון הפנסיה שלהם בקלות באמצעות כרטיס האשראי.

 

בניגוד לדור הקודם של העובדים שעל פי רוב עבד במקום העבודה אחד עד ליציאה לפנסיה, העובדים החדשים מחליפים מקומות עבודה בקצב גבוה. פתרון שנועד לסייע לעובדים הנמצאים "בין עבודות" הוא אתר מבטחים קריירה. באתר ניתן למצוא מידע מקיף על זכויות העובדים בסיום עבודה ועל הזכויות במקום העבודה החדש. בנוסף האתר מסייע בחיפוש משרות, וכן בשמירה על הזכויות הפנסיוניות.

 

בשיתוף מנורה מבטחים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים