שתף קטע נבחר

כך נתפס ח"כ באסל גטאס מבריח טלפונים לאסירים ביטחוניים

ח"כ באסל גטאס שתועד בכלא קציעות היה תחת מעקב המשטרה. במעילו היו טלפונים ניידים ופתקים שהעביר לאסירים ביטחוניים

 

רגע התפיסה. ח"כ גטאס עם השוטרים מחוץ לכלא קציעות ()
רגע התפיסה. ח"כ גטאס עם השוטרים מחוץ לכלא קציעות

 

ח"כ באסל גטאס (הרשימה המשותפת) לא שיער לעצמו שהוא נתון תחת מעקב – וכך ידעו השוטרים כי הוא מתכנן להבריח 12 טלפונים זעירים לאסירים, וכן פתקים עם מסרים שלפי החשד עשויים לסייע לביצוע פעולות טרור. בתמונה שנחשפת כאן נראה גטאס מתעמת עם השוטרים לאחר שהשאיר את הטלפונים והפתקים בידי המחבלים. גטאס ייחקר הבוקר (ג') במשטרה.

  

לפי חשד המשטרה, ח"כ גטאס הגיע ביום ראשון לכלא קציעות כדי לבקר אסירים ביטחוניים – בהם וליד דקה, שרצח את החייל משה תמם ז"ל ב-1984 – וידע שלא יעבור בדיקה גופנית בכניסה משום שהוא חבר כנסת הנהנה מחסינות.

 

הוא לא ידע כאמור על המעקב שנעשה אחריו. את הטלפונים הוא נשא בתוך שקית, שהייתה חבויה בכיס בצדו האחד של המעיל שעטה על גופו, ואילו הפתקים הוסתרו בצדו השני של המעיל. לאחר צאתו מהכלא נמצאו הטלפונים והפתקים בידי האסירים.

"כאחרון העבריינים". השר ארדן (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"כאחרון העבריינים". השר ארדן(צילום: גיל יוחנן)

אתמול, לאחר חשיפת החשדות, ניסו השוטרים ליצור קשר עם גטאס – שלא נעצר מיד לאחר צאתו מהכלא ככל הנראה רק בשל חסינותו – אולם הוא נעלם, ולא ענה לשיחותיהם. במקרים כאלו לרוב מבצעת המשטרה איכון סלולרי והאזנות כדי לאתר את החשוד, אולם גם מהלך שכזה נמנע בשל מעמדו כחבר כנסת.

 

"גטאס יתייצב לחקירה", הכריז אתמול דוברו של חבר הכנסת לאחר יממה שבמהלכה נטען כי לא ניתן להשיגו. "לא ירדנו למחתרת, אנחנו בקשר עם המשטרה לתיאום מועד". וכך, צפוי היום חבר הכנסת להתייצב לחקירה – ומעל ראשו מרחפים חשדות כבדים מאוד.

 

"חבר כנסת שמסרב לדבר עם המשטרה ולענות על שאלות עובדתיות ומסתתר מאחורי חסינותו נוהג כאחרון העבריינים", אמר בתגובה לכך בשעות אחר הצהריים אתמול השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, שמקדם חקיקה שתאסור על מפגשים של ח"כים עם אסירים ביטחוניים. חצי שעה לאחר המתקפה של ארדן נוצר הקשר בין עורך דינו של גטאס למשטרה, ובעקבות כך סוכם כי הוא יתייצב היום לחקירה.

 

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, מסר אתמול בתגובה: "החשדות נגד ח"כ באסל גטאס בתקשורת חמורים מאוד ולכן צריכים להתברר בחקירה ולא בבית משפט שדה של חברי כנסת. חזקת החפות קיימת לכל אדם עד שהוכחה אשמתו, ולכן הניסיון לגזור את דינו של גטאס הוא אסור. אנחנו מוקיעים את הניסיון הציני והמכוער לנצל את המצב למסע הסתה נגד כל הציבור הערבי ולניסיון לפגוע בזכויות והחסינות של כל חברי הכנסת. אנחנו מנהלים מאבק צודק בדרכים דמוקרטיות וחוקיות וכך נמשיך לעשות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ גטאס מחוץ לקציעות, ברקע תפיסתו
מומלצים