שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לקראת אישום: "דן" נידבה נהגים למשטרה בתמורה להקלה באכיפה
  פרסום ראשון: מח"ש סיימה את חקירתה בקשר שבין חברת האוטובוסים לאגף התנועה במחוז תל אביב ותגיש כתבי אישום בכפוף לשימוע. החשד המרכזי: "דן" חייבה 10 נהגים להתנדב במשטרה והעסיקה אשתו של קצין בכיר. התמורה: קידום אינטרסים ואכיפה מקלה
  המחלקה לחקירות שוטרים סיימה בימים האחרונים את חקירתה בפרשת החשד לשחיתות שבה מעורבים חברת התחבורה הציבורית "דן" וקצין במרחב ירקון במשטרה. בימים הקרובים יוזמנו לשימוע בפרקליטות סגן-ניצב שחר ישראלי, ששימש כקצין אגף התנועה במרחב, וכן מצליח קזיס, בכיר בחברת דן.

   

  במח"ש כבר גיבשו טיוטת כתב אישום נגד השניים, בגין עבירות שוחד והפרת אמונים, ובו נטען, בין היתר, כי החברה "העסיקה בשכר עובדים שיתנדבו במשטרה, וזאת בתמורה להקלות בנושא דו"חות תנועה ובדרישות המשטרה בחברה". בנוסף לכך התברר כי יחידות שונות במשטרת ישראל "קיבלו" במתנה נסיעות פרטיות בכל רחבי הארץ, על מנת לקדם את אינטרס החברה במשטרה.

  מח"ש סיימה את חקירתה (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
  מח"ש סיימה את חקירתה(צילום: אלי מנדלבאום)

  הפרשה, שחקירתה החלה בסוף השנה שעברה במעקב סמוי, חשפה כיצד חברת דן קידמה את ענייניה ודאגה לאכיפה בררנית לנהגיה בתמורה להעמדת אוטובוסים בעלות מגוחכת לטובת השוטרים.

   

  לפי טיוטת כתב האישום, קזיס שהיה מנהל חטיבת התנועה בדן דאג לכך שכעשרה מעוברי החברה "יתנדבו" באגף התנועה. חלקם התנדבו במשטרה מדי יום וכלל לא הופיעו לעבודה בדן, אולם למרות זאת הם קיבלו משכורת מהחברה.

  עורכי הדין אורי קינן ובני כץ (צילום: מוטי מקחי, עידו ארז) (צילום: מוטי מקחי, עידו ארז)
  עורכי הדין אורי קינן ובני כץ(צילום: מוטי מקחי, עידו ארז)

  בשל כך נגרם מצב שבו ה"מתנדבים" היו מצויים במצב של ניגוד עניינים בין חובתם כאוכפי חוק באגף התנועה ובין היותם אנשים חברת האוטובוסים דן, בפרט בכל הנוגע למעורבות נהגי החברה בעבירות תעבורה, ולעתים אף פעלו בניגוד לאינטרס הממלכתי שעליהם הופקדו כמתנדבים באגף התנועה והעדיפו את אינטרס חברת דן.

   

  כמו כן, נטען כי במשך יותר מ-10 שנים, נהגה לפי החשד חברת דן, בעשרות הזדמנויות שונות ובאישורו של קזיס, לספק לשוטרים ברחבי הארץ שירותי הסעה פרטיים שהזמינו השוטרים עצמם, שלא באמצעות מרכז ההזמנות המשטרתי, לצורך פעילות רווחה ונופש ליחידות המשטרה. פעולה זו התבצעה בעלות נמוכה משמעותית מהמקובל ועל מנת לקדם את האינטרסים של חברת דן במשטרת ישראל.

   

  בנוסף לכך עלה חשד כי במסגרת הקשר הפסול בין סנ"צ ישראלי לבין קזיס, ביקש הקצין מעובד החברה שידאג לכך שדן תעסיק את אשתו. בעקבות כך החברה אכן קלטה את האישה לעבודה וקזיס אף דאג למנוע את פיטוריה בהמשך.

   

  בחברת דן סירבו להגיב. עורכי דינו של הקצין, אורי קינן ובני כץ מסרו: "בשלב זה איננו מגיבים. נגיב לאחר שנקבל את חומר הראיות ונלמד אותו".

   

  מהמשטרה נמסר בהמשך להודעת מח"ש: "כנהוג ועם תחילת החקירה על ידי מח"ש לפני כשנה, הועברו למשטרה חומרי החקירה. שקילתם באותה העת הובילה למסקנה כי אין מקום לנקיטת אמצעים כנגד הקצין. אם וכאשר מח״ש יחליטו לאחר ביצוע השימוע עפ״י החוק להגיש כתב אישום פלילי, המשטרה תשקול כמקובל נקיטת אמצעים נגד הקצין על בסיס חומרי מח"ש המעודכנים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים