שתף קטע נבחר

מנהל בפייסבוק פרסם מספר של רב - ולא נחסם

בעקבות חסימת מנהל בלוג "המזבלה" בפייסבוק, עקב פרסום פרטי התקשורת של בכירי הרשת החברתית, הוא מצא כי אחד הבכירים שפרסם את פרטי ההתקשרות של הרב הראשי לשעבר - לא נחסם והפוסט שפרסם נמחק רק בעקבות פניית עיתונאים

כולם שווים בפני הרשת החברתית הגדולה בעולם? כנראה שלא: בפייסבוק אמרו כי "אין לפרסם מידע אישי של אנשים אחרים ללא הסכמתם", בעקבות עליית האתר Contact Facebook ובו פרטים של בכירים בפייסבוק ישראל ובעולם. אך, לפי בדיקת דורי בן ישראל, מנהל בלוג "המזבלה" שחשבונו נחסם ל-30 יום בשל העלאת הפרטים לרשת, לא כך הדבר - לפחות אם מדובר במנהל בפייסבוק בישראל.

 

הבכיר, שעל-פי דף הפייסבוק שלו מכהן בתפקיד ניהולי בחברה, פרסם בחודש שעבר פוסט שבו פרטי ההתקשרות של הרב הראשי לשעבר, שלמה עמאר. בפוסט, שפורסם ב-17 בנובמבר, נרשם מספר הטלפון הנייד של עוזרו של הרב ומספר הטלפון בלשכת הרב. אותו עובד פרסם את הפוסט לאחר שהרב עמאר טען כי הקהילה הגאה היא "כת של תועבה". בעקבות פניית עיתונאים לפייסבוק לקבלת תגובה – הפוסט נמחק.

 

 

ביום שני נחסם בן ישראל וכל אזכור לאתר נחסם על-ידי פייסבוק, כך שאי אפשר לכתוב את שם האתר בפוסטים או אפילו במסנג'ר.

 

באתר עצמו, המזכיר את העיצוב של פייסבוק, הודגש כי "אתר Contact Facebook אינו שייך או מופעל על ידי פייסבוק. האתר הוקם על ידי זרוע ביצועית בשם Bridges Will Burn מיסודם של קבוצת אנשי קריאייטיב ואסטרטגיה שמאסו במונופולים ותאגידי ענק שמסרבים לקבל אחריות. מטרת התנועה היא לגשר על הפערים האדירים בין חברות ענק כמו פייסבוק וגוגל, לצרכני הקצה שלהן, כאלו שאין ביכולתם לעשות דבר אל מול תאגידי הענק. אנו פועלים בארץ ובעולם, בדיגיטל ובשטח, בכדי לייצר קמפיינים ועזרים, מבוססי קריאייטיב ואסטרטגיה לטובת כלל הציבור".

 

בעקבות עליית האתר וחסימת בן ישראל, הגיבו בפייסבוק: "אין לפרסם מידע אישי של אנשים אחרים ללא הסכמתם. לפיכך, אם אנו מקבלים דיווח לגבי תוכן אשר מפרט מספרי טלפון אישיים וכתובות מייל של אנשים (ללא הסכמתם), ללא תלות בהיותם עובדי פייסבוק או לא, אנו נסיר תוכן זה. תוצאות הפרת כללי הקהילה משתנות בהתאם לחומרת ההפרה וההיסטוריה של אדם בפייסבוק. לדוגמה, אנחנו עשויים להזהיר מישהו לגבי הפרה ראשונה, אך אם נמשיך לראות הפרות נוספות אנו עשויים להגביל את יכולתו לפרסם פוסטים בפייסבוק או לאסור עליו שימוש בפייסבוק".

 

מפייסבוק טרם נמסרה תגובה לגבי הפוסט של העובד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים