שתף קטע נבחר

פסטיבל תמורת סוודר למען ההומלסים

"אנחנו יכולים לגייס את טוב ליבנו ולשנות את המציאות של הסובלים בפינות הרחוב. האנשים שאין להם צריכים אותנו אנושיים, לא ציניים, הם צריכים את המגע של הסוודר העוטף אותם". ליאור לוי, ה"אבא של ההומלסים", מזמין להשתתף בפסטיבל בסוודר שיערך בתל אביב ביום ו'

"פסטיבל בסוודר" הוא אירוע איסוף בגדים מוזיקלי לקראת החורף הנערך זו השנה השביעית. עלות הכניסה לקהל היא שמיכה, סוודר, נעליים, מעיל או כל ביגוד חם אחר. האירוע הפך למסורת כשהמטרה שלו היא אחת - לחמם את חסרי הבית והנזקקים בחורף. כל המשתתפים באירוע עושים זאת בהתנדבות מלאה ומרוחב לבם.

 

הבגדים שיתרום הקהל יחולקו על ידי יוזמי הפסטיבל לנזקקים, פליטים בתחנה הישנה, לאנשים שישנים באזור שוק הכרמל, למאהל ארלוזורוב, לנשים בזנות, לבתי מחסה של חסרי בית הבגדים מחולקים במאהל ארלוזורוב, בתחנה המרכזית הישנה, בגינת לווינסקי וציר אלנבי ובכל מקום בו ישנים וחיים אנשים ללא קורת גג בתל אביב.

 

הכרות עם ליאור לוי - יוזם הפסטיבל. כתבתה של שלומית שרביט ברזילי:

 

 

יוזם הפסטיבל, ליאור לוי, נהג לחלק בעצמו על זוג אופנים בלילות בחורף ציוד חם וכוסות תה לדרי רחוב. היוזמה התפרסמה, התרחבה וממנה נוצרה מסורת הפסטיבל המקורי. "לחסרי הבית בתל אביב אין את הצד הלירי או הרומנטי שיש לדמות הנווד של צ׳ארלי צאפלין. הם לא מדברים שירה פואטית כמו ההומלסים של צ׳כוב", הוא מסביר.

 

"המציאות הקשה בחורף לא מאפשרת להם להתנהג במותרות שמעבר להישרדות. הם פה בשביל לא למות, לא לקפוא מקור, ולקבל מאיתנו האנשים מסביבם, מקסימום חמלה חום ואם אפשר אז כוס תה ובגדים חמים ויבשים".

 


יש לנו יכולת לפעול בצורה של חמלה כלפי האחר הסובל מתחושות הכישלון, הבושה, האשמה והבדידות

 

"פסטיבל בסוודר אמור לשנות את המציאות הקשה של חסרי הבית" מוסיף לוי, "בהגברת המודעות שאנחנו האנשים יכולים להשתחרר מתחושות האשמה כלפי הממשלה או העירייה או אפילו האשמה כלפי עצמנו.

 

יש לנו האנשים, השכנים, האזרחים יכולת לפעול בצורה של חמלה כלפי האחר הסובל מתחושות הכישלון, הבושה, האשמה והבדידות. אנחנו יכולים לגייס את טוב ליבנו ולשנות את המציאות של הסובלים בפינות הרחוב. האנשים שאין להם צריכים אותנו אנושיים, לא ציניים, הם צריכים את המגע של הסוודר העוטף אותם.

 


למען האנשים השקופים ביותר בשולי החברה שלנו

 

כל הפסטיבל הוא בהתנדבות, האמנים, המתנדבים שמסדרים וממיינים את הבגדים, ואנשי ארגון לשובע שמגיעים לתמוך. אנחנו, צוות הפסטיבל, מתייחסים לאירוע כאל מילואים: לכל אחת ואחד מאיתנו יש תפקיד. אנחנו מאוד מתרגשים בכל שנה לראות איך אנשים פותחים את ליבם ויוצאים מאדישותם למען האנשים השקופים ביותר בשולי החברה שלנו".

 

  • השנה הפסטיבל יערך ב-30/12 יום שישי בין 12-17 בצהריים, בראבי תל אביב.
  • בהשתתפות: פורטיס, אפרת גוש, חמי רודנר, דן תורן, יהלי סובול, אבטיפוס, יהודה קיסר, יעל דקלבאום, סגול 59, רוני סומק, רם אוריון, יואב נש, SCREENS 4 EYES, THE PAZ BAND. בהנחיית דפני ליף.
  • עלות כניסה: סוודר, מעיל נעליים או על לבוש חם אחר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יהונתן צור
ליאור לוי
צילום: יהונתן צור
פסטיבל בסוודר
יעל דקלבאום, כמו שאר המשתתפים תופיע בהתנדבות
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים