שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

שמולי ופלג מקבלים עיטור של אור

הפילהרמונית חוגגת 80, גוטמן מחברים טכנולוגיה לאמנות, סיידוף נלחמים ב-BDS, סושרד מתחבר לקיסר ונתניה מנציחה את לנטוס. רכילות עסקית

היכל התרבות בתל אביב אירח את אירוע הפתיחה לציון חגיגות ה-80 לתזמורת הפילהרמונית. במהלך הטקס מנכ"ל יקבי כרמל ארז פז העניק למזכ"ל התזמורת הפילהרמונית אביב שושני ומנכ"לית קרן התזמורת טלי ברש-גוטליב את הבקבוק הראשון במהדורה המיוחדת שהושקה על ידי יקבי כרמל לרגל החגיגות.

 

ייחודה של הקולקציה מתבטא בתמונתו של מנצח התזמורת בקונצרט הפתיחה ב-1936, ארתורו טוסקניני וחתימתו הדיגיטלית של המאסטרו זובין מהטה על הבקבוקים. פז הציג את הבקבוק לראש עיריית תל אביב רון חולדאי, וסיפר כי המהדורה המוגבלת תימכר במסגרת תשעת הקונצרטים והרסיטלים החגיגיים בפסטיבל ה-80 בחודש דצמבר, כשכל ההכנסות יועברו לקרן הידידים של התזמורת.

אביב שושני, רון חולדאי, ארז פז, טלי ברש-גוטליב (צילום: עודד אנטמן) (צילום: עודד אנטמן)
אביב שושני, רון חולדאי, ארז פז, טלי ברש-גוטליב(צילום: עודד אנטמן)
 

שמולי ופלג מאירים את הניצולים

ח"כ איציק שמולי ומנכ"ל אורט ישראל צבי פלג קיבלו את "עיטור האור" של ניצולי השואה, על פעילותם הציבורית יוצאת הדופן עבור ניצולי שואה עריריים ומעוטי יכולת. השניים קיבלו את האות בטקס מרגש בכנסת במעמד יו"ר הכנסת ח"כ יואל (יולי) אדלשטיין, יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ אבי דיכטר ויו"ר הקרן לרווחה של נפגעי השואה השרה לשעבר לימור לבנת. בנוסף לשניים, אישים נוספים קיבלו את הפרס על פעילותם הציבורית עבור הניצולים.

 

"דווקא לנו, הצעירים, יש חוב מוסרי אדיר כלפי ניצולי השואה. כל זמן שיש כאן ניצולים בודדים ועניים, לא ארפה לרגע במאבקי למענם", אמר שמולי במעמד. פלג קיבל את האות בשם אורט על פרויקט "מחוברים", במסגרתו מגיעים תלמידי ועובדי הרשת לבתיהם של ניצולי שואה ומקנים להם מיומנויות מחשב וכלים לגלישה באינטרנט.

איציק שמולי ()
איציק שמולי

צבי פלג מקבל את האות מדיכטר ולבנת ()
צבי פלג מקבל את האות מדיכטר ולבנת
 

שהרבני הולך על הקווים

אנשי עסקים, אספנים וחובבי אמנות מישראל ומעולם הגיעו למוזיאון נחום גוטמן לאמנות בתל אביב לכבוד השקת תערוכת "על הקווים - SNAP TO GRID" של האמן רונן שהרבני. בתום קוקטייל אמנותי, סיירו המוזמנים בין יצירותיו של שהרבני, שאצרה מרי שק, והגדירה את התערוכה כמחברת בין טכנולוגיה ואמנות.

 

בין המתרשמים: מושיק ועירית תאומים, ד"ר ציפי ויגאל לנדאו, עפרה שמלצר, איש העסקים לוי קושניר, המוסיקאי אבי בללי, שכתב את המוסיקה המלווה את מיצגי הוידיאו, מפכ"ל המשטרה לשעבר רנ"צ משה קראדי ורעייתו דורית, מעצבת האופנה מירה צבילינגר ובעלה איש העסקים נתן חברוני, נחום וציפי קונדה, מנכ"לית המוזיאון מוניקה לביא, האספנים סוזן ומרטין סנדרס ומנכ"לית המכון הצרפתי ברברה וולפר.

חמי גוטמן, ציפי לנדאו, רונן שהרבני (צילום: אסף לב) (צילום: אסף לב)
חמי גוטמן, ציפי לנדאו, רונן שהרבני(צילום: אסף לב)
 

אות הוקרה לזוג סיידוף

הפילנטרופים ותומכי ישראל מלוס אנג'לס, נתי ודבי סיידוף, קיבלו אות הוקרה על תרומתם לארגון STAND WITH US, מזה 15 שנה. לאחרונה מימן הזוג את הקמת המחלקה המשפטית של הארגון, שמסייעת לסטודנטים ואנשי סגל לעמוד על זכויותיהם למול תופעת ה-BDS המתפשטת.

 

במהלך הערב סיפרו תלמידי קולג' מיוסטון וקליפורניה כיצד סייעה להם הקרן להכיר בתקרית אנטישמית שהנהלת הקולג' סירבה להכיר בה ולהילחם בתנועת ה-BDS. בנוסף, הוענק פרס "שומרי ישראל" ל-7 כבאים אמריקאיים, שהגיעו לישראל לסייע לכבאי ישראל בכיבוי השריפות האחרונות.

הכבאים האמריקאיים מקבלים את "שומרי ישראל". נתי ודבי סיידוף במרכז (צילום: Jonah Light Photography) (צילום: Jonah Light Photography)
הכבאים האמריקאיים מקבלים את "שומרי ישראל". נתי ודבי סיידוף במרכז(צילום: Jonah Light Photography)
 

מנציחים את לנטוס

עיריית נתניה קיימה טקס הנצחה לטון לנטוס, ניצול השואה היחיד בבית הנבחרים האמריקני. הטקס התקיים במרכז התרבות ע"ש ספי ריבלין בעיר.

 

בין הנוכחים: ראשת העירייה מרים פיירברג-איכר, נציג בית הנבחרים אליוט אנגל, אלמנתו ובני משפחתו של לנטוס, שגריר ארה"ב בישראל דן שפירו, יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי ומייסד ומנכ"ל חברת CGS העולמית פיל פרידמן, יוזם ההוקרה וחברו הקרוב של לנטוס. במהלך הטקס הוסר הלוט מפסל ההנצחה לזכרו של לנטוס, תרומתו של פרידמן.

פיל פרידמן, מרים פיירברג-איכר, אלמנתו של טום לנטוס אנט ובני משפחתו (צילום: רן אליהו) (צילום: רן אליהו)
פיל פרידמן, מרים פיירברג-איכר, אלמנתו של טום לנטוס אנט ובני משפחתו(צילום: רן אליהו)
 

סיור בריטי בחברת החשמל

חברת החשמל קיבלה את פניהם של שגריר בריטניה בישראל דיוויד קורי ושר התרבות, התקשורת והחדשנות הבריטי מתיו הנקוק, שאחראי בין היתר על תשתיות דיגיטליות וסייבר בתעשייה הבריטית. סמנכ"ל רגולציה וקשרי ממשל בחברה אורן הלמן ואחראי פיתוח עסקי במיזם סייבר ג'ים של החברה אבי שכטר, התגאו מההתרשמותם של האורחים הבריטים, שסיירו במתקן וקיבלו הסברים על פעילות הסייבר של החברה.

אורן הלמן, מת'יו הנקוק, אבי שכטר, דיוויד קוורי (צילום: יוסי וייס, חברת החשמל) (צילום: יוסי וייס, חברת החשמל)
אורן הלמן, מת'יו הנקוק, אבי שכטר, דיוויד קוורי(צילום: יוסי וייס, חברת החשמל)
 

דהאן מחברת גרפיטי למזרטי

אנשי עסקים, אדרכילים, מעצבים ואמנים הגיעו לתערוכת URBAN של צלמת מירב דהאן, שהתקיימה באקדמיה של בולטהאופ בתל אביב. במסגרת התערוכה הוצגו צילומי גרפיטי, בהם של חברת העיצוב רנבי, לצד רכבי מזרטי, שקישטו את הכניסה.

 

טל חובש ל"פלפל" היה אחראי על הקולינריה וכיבד את הנוכחים בגורמה מפולפל. בין הנוכחים: מבעלי רנבי בני מורן, מנכ"ל אוטו איטליה דני איטליאנו, דנה דנקנר וטל אנגלנדר, גלית פרבר וניר שרצקי ורינת ומוטי כוזהינוף.

דני איטליאנו, בני מורן, מירב דהאן, טל חובש (צילום: רפי דלויה) (צילום: רפי דלויה)
דני איטליאנו, בני מורן, מירב דהאן, טל חובש(צילום: רפי דלויה)
 

חמשת החושים של האדריכלים

בוועידה השנתית לאדריכלים ומעצבים, שקיבלה את השם "חמשת החושים", והתקיימה בשיתוף קליל, טמבור ואבן קיסר. מאות המוזמנים צפו בקולקציות עתידיות והקשיבו לליאור סושרד, ששיתף את הנוכחים שלאחרונה רכש בית והגיע לקבל קצת טיפים. בין הנוכחים: מנכ"ל אבן קיסר עמי דרייפוס, מנכ"ל קליל ריצ'י ריכטמן, יו"ר קליל צורי דאבוש ומנכ"ל טמבור דוד פרידמן.

דוד פרידמן, ריצ'י ריכטמן, צורי דאבוש, ליאור סושרד, עמי דרייפוס (צילום: ערן לם) (צילום: ערן לם)
דוד פרידמן, ריצ'י ריכטמן, צורי דאבוש, ליאור סושרד, עמי דרייפוס(צילום: ערן לם)
 

ביטוח בעולם האבן

נציגי קרן הון הסיכון JVP, חברת הביטוח העולמית AXA ומשרד עו"ד הרצוג פוקס נאמן התכנסו ודנו בעולם הביטוח המסורתי למול יזמי סטרטאפים, שעתידים להניע את התעשייה לעולם חדש.

 

בין המדיינים: שותף בקרן JVP והרצוג פוקס נאמן ד"ר נמרוד קוזלובסקי, הממונה על שוק ההון והביטוח דורית סלינגר, שהיתה הדוברת המרכזית בכנס, אמרה ש"אנחנו בעידן האבן בתחום הביטוח" וקראה לענף לאמץ חדשנות, שותפי קרן JVP קובי רוזנגרטן, רפי קסטן ויואב צרויה, מנכ"ל iCapital רומן לסקר, מנכ"ל Aero-plan אילן דורות, מנכ"ל Earnix דיוויד שפירא, מנכ"ל Clicks-Ins יוג'ין גרינברג, משקיעים, נציגי קרנות הון סיכון ומנהלי סטרטאפים מישראל וצרפת.

רומן לסקר, אילן דורות, דורית סלינגר, דיוויד שפירא, יוג'ין גרינברג (צילום: דרור סיתהכל) (צילום: דרור סיתהכל)
רומן לסקר, אילן דורות, דורית סלינגר, דיוויד שפירא, יוג'ין גרינברג(צילום: דרור סיתהכל)
 

סוגרים שולחנות

פרויקט "א-ראונד דה טייבלס", בשיתוף אמריקן אקספרס, בא לסיומו. במהלך הפרויקט השתתפו כ-45 שפים ומסעדנים בינלאומיים, שהגיעו במיוחד לישראל. לציון אות הסיום הגיעו המומזנים למלון נורמן בתל אביבף ביניהם סמנכ"ל אמריקן אקספרס אירית בטאט, יזמי הפרויקט יאיר בקייר, נירית וייס ומאיה קרבט ובעלים ושפים של מסעדות, בהם יריב מלילי ממסעדת הבית התאילנדי ושאול בן אדרת, ממסעדת התרנגול הכחול.

 יאיר בקייר, יריב מלילי, סאני דרעי, שאול בן אדרת, נירית וייס, אירית בטאט (צילום: אביב חופי) (צילום: אביב חופי)
יאיר בקייר, יריב מלילי, סאני דרעי, שאול בן אדרת, נירית וייס, אירית בטאט(צילום: אביב חופי)
 

ובקיצור...

יו"ר רשת מגדלי הים התיכון מוטי קירשנבאום פתח בית חדש של הרשת בגני תקוה. לשם כך הזמינו קירשנבאום ושמוליק לואני, מנהל הבית, את יהורם גאון לשיר לפני הדיירים. גאון זימר והודיע לנוכחים: "אני מרגיש בבית".

בקניון עזריאלי ברמלה ציינו את יום הקרמבו, שערכה "כנפיים של קרמבו", תנועת נוער לנערים עם צרכים מיוחדים. בקניון הוקמו דוכנים שמכרו אביזרים שונים ודיסקים עם המנון התנועה בעברית ובערבית. ההכנסות מהמכירות הועברו לתנועה עבור פתיחת סניפים נוספים ברחבי הארץ.

חלק ממרתון דיוני התקציב בכנסת הוקדש למאבק המתגבר במגיפה הלאומית של השמנת יתר והסכרת. נשאו דברים כנגד המתוק הממכר: נשיא עמותת "מהיום", פרופ' איתמר רז, הפורום לאורח חיים בריא ויו"ר המועצה הלאומית למאבק בסוכרת, ששיכנע גם את הח"כים בסכנה המתוקה.

יו״ר עמותת הקרן לפיתוח מרכז רפואי העמק גיורא ענבר ומנהלת בית החולים פרופ׳ אורנה בלונדהיים שמחו לדעת כי כ-2.8 מיליון שקלים נתרמו על ידי תושבי העמק והגליל להקמת יחידת CT במיון מרכז הרפואי העמק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים