שתף קטע נבחר

נתניהו לא מכחיש את הפרסום על דבריו בשיחה עם תושבי עמונה

בחר לצטט רק את ועד תושבי עמונה שטען: "הדברים שפורסמו אינם משקפים את רוח הפגישה"

16 שעות לאחר ש"ידיעות אחרונות" פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה לקבל תגובה על הדברים שאמר בפגישתו הלילית עם תושבי עמונה, פרסם ראש הממשלה תגובה בעמוד הפייסבוק שלו.

 

בתגובה כותב נתניהו: "קראו את התגובה של תושבי עמונה שהיו בפגישה איתי על הכותרת של 'ידיעות אחרונות': 'בניגוד לדברים שפורסמו, ראש הממשלה בנימין נתניהו לא הפגין זלזול או אטימות כלפי כאבנו, להיפך: ראש הממשלה גילה אמפתיה אמיתית ורצון כנה לסייע ככל יכולתו כדי להקל על הכאב והצער בהריסת בתינו. הדברים שפורסמו רחוקים מהמציאות, והם עיוות של שברי דברים שאינו משקף את השיחה ואת רוח הפגישה'".

 

"ידיעות אחרונות" פרסם הבוקר כי נתניהו אמר לתושבי עמונה שהוא מבין מה זה לאבד בית. "אחרי בחירות 99' סילקו אותנו מהמעון הרשמי ונאלצנו לעבור לבית מלון".

 

נתניהו לא הגיב ישירות לפרסום ונמנע גם כעת מלהכחיש אותו. במקום זאת הוא בוחר רק לצטט רק את ועד תושבי עמונה.

 

גם הודעת התושבים לא סותרת את הדברים שפורסמו הבוקר ב"ידיעות אחרונות". בהודעה אומרים התושבים כי "ראש הממשלה לא הפגין זלזול או אטימות כלפי כאבנו. להפך. ראש הממשלה הביע אמפטיה".

 

יש להדגיש כי בשום מקום ב"ידיעות אחרונות" לא נכתב שנתניהו הפגין זלזול או אטימות. העיתון הביא את נוסח הדברים המדויק של נתניהו.

 

בעקבות הפרסום ב"ידיעות אחרונות", פרסם "קול ישראל" כי "גורם שנכח בפגישה אישר באוזני כתבנו המדיני רונן פולק את רוח הדברים בפרסום בעיתון. לדבריו הוא אינו זוכר ציטוטים מדויקים אך אלה הדברים שנאמרו, פחות או יותר".

 

גם הכתב המדיני של "הארץ", ברק רביד, פרסם כי בדק את הדברים עם אחד הנוכחים בפגישה והוא אישר לו את הפרסום ב"ידיעות אחרונות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים